پرچم نمایه فرانسه و ایران

فرانسه ضمن اولویت بخشیدن به حفظ برجام در رویکرد خود، یادآوری می‌کند که متعهد به رویکردی جامع است.

به گزارش مشرق، فرانسه در سالروز اجرایی شدن برجام در بیانیه‌ای حمایت خود از توافق هسته‌ای با ایران را اعلام کرده و آورده است:

۲۶ دی ۱۳۹۷ سومین سالگرد اجرایی شدن توافق هسته‌ای ایران موسوم به برجام است. به این مناسبت، فرانسه مجدداً بر حمایت کامل خود از برجام تأکید می‌نماید. این توافق، که توسط قطعنامه ۲۲۳۱ به اجماع از سوی شورای امنیت سازمان ملل متحد مورد تأیید قرار گرفته است، عنصری کلیدی از نظام عدم اشاعه و عاملی مهم برای امنیت بین المللی و منطقه‌ای می‌باشد.

بیشتر بخوانید:

تشکر بولتون از ترامپ بابت خروج «از توافق وحشتناک برجام»

چنانکه آخرین گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی مورخ ۲۱ آبان ۱۳۹۷ بر آن صحه گذاشته، برجام با تضمین صلح آمیز ماندن برنامه هسته‌ای ایران، کلیه اهدافش را به طور کامل تحقق می بخشد. فرانسه تا زمانی که ایران به کلیه تعهدات هسته‌ای خود پایبند بماند، به حمایت از این توافق ادامه خواهد داد.

فرانسه همچنین بر اهمیت رفع تحریم‌ها به شکل پیش بینی شده در توافق و بر عزم خود مبنی بر حفاظت از آزادی عمل فعالان اقتصادی متعهد به مبادلات تجاری مشروع با ایران، مطابق با قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت و نیز قوانین اروپایی، تأکید می ورزد. بدین منظور، فرانسه از تصویب فعال سازی دوباره «قانون مسدودسازی» از سوی اتحادیه اروپا استقبال نموده، تعهد فعالانه خود در چارچوب تروییکای اروپایی و در ارتباط با اتحادیه اروپا به منظور ایجاد یک سازوکار جبرانی ویژه تبادلات ( Special Purpose Vehicle-SPV ) را یادآوری می‌نماید. هدف از این سازوکار، تسهیل معاملات و اطمینان از برخورداری مردم ایران از مبادلات اقتصادی است.

فرانسه ضمن اولویت بخشیدن به حفظ برجام در رویکرد خود، یادآوری می‌کند که متعهد به رویکردی جامع است. این رویکرد از سوی تروییکای اروپایی پیشنهاد شده و دربرگیرنده چارچوب بندی درازمدت برنامه هسته‌ای ایران، محدودسازی برنامه موشکی و نیز فعالیت‌های منطقه‌ای ثبات زدایش می‌باشد.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 1
  • محمـّ؁د IR ۰۱:۱۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۷
    3 0
    اروپا فقط اسمش تو برجام باقی مونده! تعهدشون هم به حفظ محدودیت های یکجانبه ی هسته ای ایران بدون مزایا در راستای منافع مشترک شون با آمریکاست

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس