جعفری دولت‌آبادی نمایه

دادستان تهران با بیان اینکه ۴ کارمند وزارت صنعت بین متهمان پرونده واردات خودروجی خارجی هستند، از اعترافات خواهر یکی از متهمان فراری در این زمینه خبر داد.

به گزارش مشرق، عباس جعفری دولت آبادی در حاشیه نشست آسیب‌های اجتماعی با تشریح آخرین وضعیت پرونده حقوق‌های نجومی گفت: از ۵۰ مورد کیفرخواست در مورد پرونده حقوق‌های نجومی، ۱۴ مورد منجر به صدور حکم شده و تعدادی هم تبرئه شده‌اند و از آنجایی که در مرحله اعتراض است پس از قطعی شدن جزییات حکم اعلام می‌شود.

بیشتر بخوانید

از رشوه 25 میلیاردی حسین هدایتی تا به یغما رفتن 14 هزار میلیارد تومان از اموال فرهنگیان

جزئیات پرونده‌های ۲۰ شرکت پیش فروش خودرو

دادستان تهران در رابطه با شبهات مطروحه در فضای مجازی در مورد برخی محکومان امنیتی از جمله نازنین زاغری با تاکید براینکه برخی دولت‌های غربی باید از دخالت در امور قضایی کشور خودداری کنند، اظهار کرد: خانم نازنین زاغری و چند نفر دیگر محکومانی هستند که به جرایم سنگینی محکوم شده‌اند و یکی از سنگینترین اتهامات را دارند.

وی خطاب به برخی کشورهای غربی که مدعی هستند در کوچکترین مسایل حقوق این افراد رعایت نمی‌شود، گفت: مطابق گزارشی که شب گذشته گرفتم، در تماس با خانواده، اعطای مرخصی و امکانات پزشکی، ‌ بیشترین توجهات نسبت به این نوع محکومین و متهمان صورت می‌گیرد.

دادستان تهران طرح این ادعاها را صرفاً به منظور غرض ورزی و تحت الشعاع قرار دادن نظام قضایی ایران دانست و گفت: قاضی مقیم در زندان هم برای جرایم عمومی و هم امنیتی حضور دارد و مرتب با این افراد ملاقات و دیدار می‌‎شود و از لحاظ تماس تلفنی، ملاقات با خانواده و استفاده از امکانات پزشکی حتی درمان در خارج از زندان، در بهترین وضعیت قرار دارند.

جعفری دولت آبادی با رد ادعایی که دولت انگلیس اخیراً در مورد نازنین زاغری مطرح کرده است، خاطرنشان کرد: به خصوص در مورد خانم زاغری ادعایی که اخیراً دولت انگلیس مطرح کرده صحت ندارد و امیدواریم از این فرافکنی‌ها دست بردارند.

دادستان تهران در ادامه در رابطه با آخرین وضعیت پرونده واردات خودروی خارجی بیان داشت: این پرونده تا امروز سی متهم دارد، ۱۰ دلال در این رابطه دستگیر و چهار کارمند وزارت صمت در مورد این پرونده بازداشت هستند و الباقی دستگیرشدگان هم تعدادی وارد کننده خودرو هستند.

وی ادامه داد: اخیراً خواهر فرشته تنگستانی یکی از متهمان این پرونده که به خارج از کشور فرار کرده بود، در ایران دستگیر شده و اعترافاتی در این زمینه داشته است.

جعفری دولت آبادی با اشاره به پیشرفت خوب تحقیقات این پرونده، افزود: پرونده‌ای هم در بندرعباس تشکیل و تحقیقات آن به دادسرای تهران سپرده شده است که ۵ متهم دارد و یکی از مدیران معروف واردکننده خودرو و یک مدیر دولتی مربوط به گمرک در رابطه با آن بازداشت هستند.

دادستان تهران با اشاره به آخرین وضعیت پرونده میثم رضایی با ۱۳۰۰ شاکی و با تاکید بر پیشرفت خوب تحقیقات اظهار کرد: در این پرونده ۱۰ متهم دستگیر و بیش از ۶۰ خودرو توقیف و املاک زیادی شناسایی شده است و امیدواریم ظرف یک ماه آینده پرونده آماده ارسال به دادگاه شود.

جعفری دولت آبادی با بیان اینکه در مورد فروش ارز در معابر دستگیری‌ها کماکان ادامه دارد، افزود: شب گذشته دوباره تعدادی در این زمینه دستگیر شدند.

دادستان تهران با تاکید بر اینکه تشکیل شعب ویژه سرآغاز دوره جدیدی در مبارزه با فساد بود، خاطرنشان کرد: فقط در چهار پرونده‌ای که کیفرخواست داده‌ایم ۱۰ هزار میلیارد تومان ارزش مالی، بوده که در این پرونده‌ها مورد کیفرخواست قرار گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: مردم باید بدانند که امروز مبارزه با فساد یک سیاست تبلیغی نیست، بلکه الزامی برای مبارزه با مفسدینی است که اعتماد مردم به نظام را کاهش داده‌اند.

جعفری دولت آبادی تاکید کرد: خوشبختانه با اقداماتی که شروع شده و ادامه خواهد یافت از تمام کسانی که اموال و ارزهای کشور را به غارت برده اند، اموال را پس خواهیم گرفت، منتهی به کمک مردم و همکاری دستگاه‌ها نیاز بیشتری داریم.

دادستان تهران جزییاتی از پرونده بانک سرمایه را مورد اشاره قرار داد و بیان داشت: در این پرونده حدود سی مدیر تحت تعقیب قرار گرفتند که از جمله آن‌ها آقایان بخشایش و کاظمی بودند و الباقی کسانی هستند که در این بانک مدیریت داشتند و تعقیب شدند و پرونده آن‌ها به تدریج به دادگاه خواهد رفت.

وی خاطرنشان کرد: بانک سرمایه نمونه‌ای از یک فساد کامل است که همه چیز دست به هم داده است و از بخش‌های خصوصی دولتی و عوامل داخلی و پیرامونی و شیوه‌های مختلفی از جمله کارتن خواب‌ها، رشوه و رانت و خرید املاک به قیمت ارزان و تسهیلات گسترده استفاده شده است.

دادستان تهران تاکید کرد: نباید در فساد فرافکنی کنیم بلکه باید مبارزه با فساد را جدی بگیریم تا اموال مردم به بیت المال برگردد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 4
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 2
 • مصطفی اصل IR ۱۷:۲۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۶
  0 1
  اقای دولت آبادی مرد بی ریا و مزین پست دادستانی. مرد سال کشور . تاریخ به شما افتخار خواهد کرد. اگر همه به وظایف محوله و رهنمودهای رهبری مصمم باشند. دیگر مشکلی نخواهد بود. مگر کشور خودمان نیست ؟! که عده ای برای خدشه دار کردن آبروی آن شیطنت می کنند ؟!!
 • کارمند ساده IR ۱۷:۴۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۶
  1 0
  لطفا و با تشکر از قوه قضاییه بگویید کی این مبالغ را که تا به حال گرفته اید به ما کارمندان و کارگران ساده و کسبه و کشاورزان خرد می دهید تا به حال که آخر سال 97 است چیزی جز بدبختی و گرانی عایدی نداشته ایم....
 • US ۲۰:۴۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۶
  1 1
  این فاسدان را را از کار اخراج کنید و تمام اموالش را ضبط کنید تمام این فاسدان دست به دست هم میدهند و کشور را محکوم به نابودی کنند این براندازان حکومت اسلامی و ایران را در انظار مردم بچرخانید و اجازه ندهید ازادانه بر ملت ایران ظلم و ستم کنند
 • IR ۰۱:۳۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۷
  0 1
  دار ه فراگیر میشه گر حکم شود که مست گیرند در شهر هر چه هست گیرند

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس