کد خبر 924940
تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۳۹۷ - ۲۱:۴۱
ترامپ نمایه

رئیس جمهور آمریکا همچنان بر درخواست خود مبنی بر اختصاص بودجه ۵ میلیارد دلاری برای ساخت دیوار مکزیک و ادامه تعطیلی دولت ایالات متحده پافشاری می کند.

به گزارش مشرق به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کنگره، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز دوشنبه در مصاحبه با فاکس نیوز گفت: من در خصوص درخواست مطرح شده برای اختصاص بودجه لازم برای ساخت دیوار مکزیک، تسلیم نمی‌شوم. هیچ انتخاب و گزینه دیگری برای ادامه تعطیلی دولت بر سر دیوار مرزی مکزیک وجود ندارد.

وی در ادامه افزود: ما تسلیم نمی شویم. ما مجبور به تقویت امنیت مرزی هستیم. و دیوار بخش مهم و بزرگی از امنیت مرزی است، بزرگترین بخش.

ترامپ در عین حال گفت: آماده مذاکره با رهبران دموکرات کنگره درباره امنیت مرزی و ساخت دیوار مرزی مکزیک هستم.

بیشتر بخوانید:

برنی سندرز: ترامپ؛ بزرگ شو و مسئولیت اقداماتت را بپذیر

تداوم فعالیت علیه ایران با وجود تعطیلی دولت آمریکا

تعطیلی دولت آمریکا دو هفته‌ای شد

ترامپ: دموکرات‌ها زمان زیادی برای اذیت کردن من صرف می‌کنند

ترامپ: کل مرزهای مکزیک را می‌بندم

بخشی از فعالیت‌های دولت آمریکا از ۲۲ دسامبر تاکنون به خاطر اختلاف بین کاخ سفید و کنگره بر سر بودجه تقویت امنیت مرزها تعطیل شده است.

دموکرات‌ها که به زودی کنترل مجلس نمایندگان را در دست خواهند گرفت مخالفت خود را با اختصاص بودجه ۵ میلیارد دلار برای ساخت دیوار مرزی مکزیک اعلام کرده‌اند. دموکرات‌ها تنها موافقت خود را با اختصاص ۱.۳ میلیارد دلار بودجه برای تقویت امنیت مرزها ابراز داشته‌اند.

ترامپ اظهار داشت: بدون دیوار نمی‌توان به امنیت مرزی دست یافت. تصور نمی‌کنم دموکرات‌ها پیشنهادی برای اختصاص بودجه لازم برای ساخت دیوار مرزی ارائه کنند.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس