بازداشت ۵۷۰۰ فلسطینی از سوی نظامیان صهیونیستی در سال ۲۰۱۸ /کودک ۳ ساله و پیرمرد ۹۲ ساله در میان بازداشت شدگان قرار دارند

مرکز مطالعات زندانیان فلسطینی گزارش داد که نظامیان رژیم صهیونیستی در سال جاری میلادی ۵۷۰۰ فلسطینی را بازداشت کرده‌ند که ۹۸۰ نفر از این تعداد کودکان و ۱۷۵ نفر دیگر نیز از زنان هستند.

به گزارش مشرق، مرکز مطالعات زندانیان فلسطینی گزارش داد که نظامیان رژیم صهیونیستی در سال جاری میلادی ۵۷۰۰ فلسطینی را بازداشت کرده‌ند که ۹۸۰ نفر از این تعداد کودکان و ۱۷۵ نفر دیگر نیز از زنان هستند.

بیشتر بخوانید

چندین زخمی در آخرین جمعه بازگشت ۲۰۱۸

پارلمان رژیم صهیونیستی رأی به انحلال خود داد

تصمیم فلسطین برای عضویت کامل در سازمان ملل

«ریاض الاشکر»، رئیس این مرکز مطالعاتی گزارش داد که رژیم اشغالگر قدس در مواجهه با فلسطینیان همچنان به نقض حقوق بشر و قوانین بین‌المللی ادامه می‌دهد.

الاشکر بازداشت روزانه فلسطینیان و شکنجه شدید زندانیان شامل ضرب و شتم با باتوم، هدف گلوله قرار دادن، مصادره‌ی اموال، منزوی کردن در شرایط سخت و حکم‌های کینه‌توزانه را شاهدی بر این نقض گسترده حقوق بشر و قوانین بین‌المللی توصیف کرد.

الاشکر خاطرشان کرد که نظامیان صهیونیست طی سال ۲۰۱۸ چندین کودک زیر ۱۰ سال فلسطینی را نیز بازداشت کرده‌اند از جمله «دورغم مسوده»، کودک ۳ ساله فلسطینی که ماه مارس در جنوب کرانه باختری از سوی نظامیان صهیونیستی بازداشت شده بود.

وی افزود که علاوه بر این ۱۷۵ زن نیز طی سال ۲۰۱۸ به وسیله نظامیان صهیونیست بازداشت شده‌اند که این آمار شامل افراد مسن، مجروح، روزنامه‌نگار، کارکنان و اساتید دانشگاه‌ها نیز است.

ریاض الاشکر گفت که علاوه بر این دادگاه رژیم صهونیستی ۹۲۰ حکم بازداشت اجرایی علیه زنان، کودکان و سیاست‌مداران صادر کرده که یکی از قبل ملاحضه‌ترین موارد آن بازداشت «علی الحاج»، ۹۲ ساله بود که اوایل سال جاری نظامیان رژیم صهیونیستی وی را بازداشت کردند.

منبع: میزان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس