عراق (3).jpg

رزمندگان عراقی به منظور امن کردن استان های «کرکوک و نینوا»، عملیات های گسترده و جداگانه ای را علیه مواضع عناصرمخفی داعش آغاز کردند.

به گزارش مشرق، از استان کرکوک در شمال کشور عراق خبر می رسد، نیروهای بسیج مردمی عملیات گسترده و وسیعی را برای پاکسازی مناطق آلوده از لوث وجود هسته های خاموش گروه تروریستی داعش آغاز کردند.

براساس اطلاعات به دست آمده، نیروهای تیپ « ۹، ۱۶، ۲۱ و ۲۵» بسیج مردمی در عملیات پاکسازی جنوب غرب استان کرکوک حضور دارند و درصدد هستند امنیت مساحتی حدود هزار و ۴۷۰ را به طور کامل تامین کنند.

بیشتر بخوانید:

آخرین تحولات میدانی عراق؛ ضربات مهلک به هسته های خاموش داعش در حومه شهرهای بیجی، سامراء، الشرقاط و جرف الصخر + نقشه میدانی و تصاویر

یک منبع میدانی در گفت وگو با مشرق به جزئیات این عملیات اشاره کرد و افزود: نیروهای بسیج مردمی حملات خود را از محورهای «تازه - داقوق در شمال، آمرلی در شرق، الرشاد، الرمل و الزرگه در غرب و جنوب غرب» متمرکز کرده اند.

این منبع میدانی تصریح کرد: نیروهای بسیج مردمی در مرحله نخست عملیات مواضع تروریست های داعش را در ارتفاعات واقع شده میان استان های کرکوک و صلاح الدین هدف قرار دادند و خسارت های سنگینی به آنان وارد آوردند.

وی با بیان این که تعدادی از پایگاه ها و مقرهای تروریست ها در مرحله نخست عملیات منهدم شدند، گفت: نیروهای بسیج مردمی مقادیر زیادی تجهیزات نظامی و تله انفجاری را کشف و ضبط کردند.

به گزارش مشرق، خبرها از نزدیکی مرزهای شمال شرقی استان صلاح الدین حاکیست، یگان های مهندسی عملیات پاکسازی مناطق آلوده را با خنثی کردن دهها تله انفجاری، کشف مقرها، انبارهای سلاح و تونل تروریست ها با موفقیت به پایان رساندند.

در جریان عملیات نیروهای بسیج مردمی در این محور، شماری از عناصر مخفی گروه تروریستی داعش به سمت مناطق جنوب غرب استان کرکوک متواری شده اند اما نیروهای عراقی درصدد هستند با تکمیل عملیات از تمامی محورها حلقه محاصره تروریست ها را تنگ تر کنند.

نیروهای بسیج مردمی تلاش می کنند با پاکسازی و تامین امنیت جنوب غرب استان کرکوک، سد مهمی را برابر نفوذ تروریست های داعش در رشته کوه های حمرین که در شرق واقع شده اند ایجاد کنند و آرامش را هم به شمال شرق استان صلاح الدین که به جنوب استان کرکوک متصل می شود را بازگردانند.

به گزارش مشرق، از استان نینوا خبر می رسد، عملیات نیروهای بسیج مردمی در محله های شهر موصل برای شناسایی عناصر مخفی داعش ادامه دارد و تاکنون ۱۱ تن از تروریست ها دستگیر شده اند.

براساس اطلاعات به دست آمده، نیروهای بسیج مردمی در جریان عملیات در شهر موصل همچنین توانستند چند انبار سلاح و تجهیزات نظامی از جمله «آرپی جی، موشک، خمپاره، مواد منفجره و تله های انفجاری» را کشف و ضبط کنند.

نیروهای عراقی در یک هفته گذشته حدود ۳۰ تن از تروریست های داعش را در محله های شرقی شهر موصل شناسایی و دستگیر کردند؛ به گفته منابع میدانی، تروریست های داعش درصدد بودند چند عملیات تروریستی را علیه نیروهای امنیتی در شهر موصل انجام دهند که ناکام ماندند؛ برخی از محله های شهر موصل همچنان به هسته های خاموش داعش آلوده هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 0
  • محند IR ۱۴:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۱
    11 5
    داعش قطعا نابود خواهد شد خداکند فکر داعش نابود بشود اندیشه داعشی تا باشد منطقه ردی خوش نخواهد دید ان شالله عالمانه دین چاره ای برای داعشهای کلاس درسها بکنند پیروزی ازان حق مداران است

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس