بشار اسد

رئیس جمهور سوریه در دیدار با یک هیئت پارلمانی اردنی تاکید کرد که روابط بین کشورها باید مبتنی بر تحقق خواسته‌های ملت‌ها باشد.

به گزارش مشرق به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، بشار اسد رئیس‌جمهور سوریه امروز دوشنبه با یک هیئت پارلمانی اردنی به ریاست "عبد الکریم الدغمی" دیدار و گفت‌وگو کرد.

اعضای این هیئت اردنی تاکید کردند که که مردم اردن همواره در کنار ملت سوریه در جنگ علیه تروریسم ایستاده‌اند، زیرا سوریه خط مقدم دفاع از کل منطقه عربی به شمار می‌رود.

بیشتر بخوانید:

درگیری‌های سنگین در مناطق اشغالی شمال سوریه

اعضای هیات همچنین اظهار داشتند که پیروزی سوریه در جنگ علیه تروریسم پیروزی همه کشورهای عربی در برابر  پروژه های غربی است که ثبات و امنیت آنها را هدف قرار می‌دهند.

دو طرف در این دیدار بر اهمیت از سرگیری روابط دوجانبه در تمام زمینه‌ها در راستای تحقق منافع دو ملت دوست و برادر تاکید کردند.

رئیس جمهور سوریه با تاکید بر اهمیت دیدارهای هیات های پارلمانی گفت: این دیدار ها نشانگر مواضع واقعی مردمی و قطب نمای روابط بین کشورهاست.

اسد در این دیدار با تاکید بر اهمیت سفر هیئت‌های پارلمانی کشورهای مختلف به سوریه گفت: این سفرها  بیانگر مواضع واقعی مردمی است.

وی افزود:  تاکید کرد که روابط بین کشورها باید مبتنی بر تحقق خواسته‌های ملت‌ها و تحقق منافع آنها باشد.

رئیس جمهور سوریه با اشاره به نقش مهم نمایندگان پارلمان در آگاه سازی ملت‌های عربی از نبردی که جهان عرب با آن مواجه است گفت: این جنگ تنها به سوریه مربوط نمی‌شود، بلکه نبردی طولانی با هدف از بین بردن هویت انسان عربی است.

اسد تاکید کرد که پایبندی ملت و ارتش سوریه به هویت ملی خود از عوامل اصلی مقاومت آنها با وجود تمام تلاش‌هایی که این هویت را هدف قرار داده است.

این هیئت اردنی پبش از این با ولید المعلم وزیر خارجه سوریه دیدار و گفت‌وگو کرده بود.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس