جعفری

فرمانده سپاه گفت: اگر آمریکایی‌ها در لانه جاسوسی باقی می‌ماندند بدون تردید انقلاب اسلامی عمر ۴۰ ساله نمی کرد و در همان دهه اول انقلاب، عمر انقلاب تمام می‌شد.

به گزارش مشرق، سرلشکر محمدعلی جعفری، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، در سخنرانی مراسم راهپیمایی روز 13 آبان در تهران طی سخنانی، اظهار داشت: تاریخ 40 ساله انقلاب اسلامی پر از حوادث مهمی مانند امروز است که با اندک تأمل و ژرف نگری می‌توانیم دست پرقدرت الهی در غلبه بر مشکلات را شاهد باشیم و با دیدن پیروزی‌های بزرگ به آینده امیدوار باشیم.

وی با اشاره به حوادثی که در 13 آبان رخ داده است، گفت: اولین حادثه در 13 آبان سال 43 اتفاق افتاد که در آن شاه ملعون با دستور مستشاران آمریکایی، دستور تبعید حضرت امام(ره) به ترکیه را صادر کرد و پس از آن چند سال بعد حادثه دیگری رخ داد که منجر به شهادت جمعی از دانش آموزان شد اما در آبان سال 58 و با تسخیر لانه جاسوسی آمریکا شاهد خفت و خاری آمریکا در مقابله با حرکت حق طلبی مردم ایران بودیم.

فرمانده کل سپاه با اشاره به حوادثی که در 13 آبان سال 58 رخ داد، خاطرنشان کرد: در آن ایام دانشجویان پیرو خط امام(ره) که تحمل حرکت‌های دولت لیبرالی که در آن روز سرکار بود و قصد ارتباط‌گیری پشت صحنه با آمریکا را داشت، نداشتند. لذا تصمیم به تظاهرات علیه سیاست‌های آمریکا در مقابل سفارت آن کشور در تهران گرفتند اما تعداد محدودی از دانشجویان دانشگاه‌های تراز اول تهران  از برنامه‌ریزی برای تسخیر سفارت آمریکا خبر داشتند.

سرلشکر جعفری ادامه داد: براساس برنامه ریزی قبلی همان تعداد محدود از دانشجویان به صورت خودجوش به سفارت آمریکا حمله کردند تا اینطور جلوه داده شود که این تصمیم از دل جمعیت گرفته شده و دانشجویان با توکل به خدا توانستند تمامی دیپلمات‌های آمریکایی را دستگیر کنند. این حرکت با تأیید قاطع حضرت امام(ره) و پس از آن حمایت مردم روبرو شد تا جایی که تبدیل به انقلاب دوم ملت ایران شد.

وی با بیان اینکه اگر آمریکایی‌ها در ایران می‌ماندند، انقلاب ما بدون تردید هرگز 40 سال عمر نمی‌کرد، تصریح کرد: آن‌ها به طور مستقیم حرکت‌هایی را در ایران هدایت می‌کردند و برخی مسئولان از سر سادگی یا انحراف فکری تصور می‌کردند با رابطه با آمریکا به جایی می رسند. اما از آن روزی که دیپلمات‌ها و جاسوس‌های آمریکایی از ایران رفتند شاهد پیشرفت‌های مختلف در کشور بودیم.

فرمانده کل سپاه 13 آبان را روز فروریختن هیمنه و سلطه آمریکا در سراسر دنیا دانست و عنوان کرد: 13 آبان روزی است که هیمنه پوشالی آمریکا در ایران شکسته شده و اگر بساط جاسوسی آنها در ایران جمع نمی‌شد، انقلاب ما به 40 سالگی نمی‌رسید و عناصر داخلی و غرب گرا در همان دهه‌های اول انقلاب را با شکست مواجه می‌کردند.

سرلشکر جعفری افزود: امروز پس از 40 سال از آغاز این حرکت ضداستکباری افول قدرت آمریکا به واقعیت مورد نظر صاحب‌نظران تبدیل شده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به موضع‌گیری مسئولان در سال 58 نسبت به تسخیر لانه جاسوسی آمریکا، اظهار داشت: در آن ایام برخی مسئولان به ظاهر انقلابی ما از این حرکت به وحشت افتادند و با آن مخالفت می‌کردند. بعضی دیگر هم مخالف بودند اما بعدها مخالفت خود را بروز دادند. در این بین تنها اندکی از مسئولان انقلابی ما و در رأس آنها رهبر معظم انقلاب با این حرکت انقلابی به شدت موافق بودند و با حضور ایشان در لانه جاسوسی آمریکا ارتباط عاشقانه و عمیق جوانان با رهبر انقلاب شکل گرفت که در سال‌های دفاع مقدس نیز تقویت شد.

فرمانده کل سپاه در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به شکست‌های آمریکا از ملت ایران در 40 سال گذشته گفت: به یاری خدا و مردم آخرین حربه دشمن یعنی جنگ اقتصادی و عملیات روانی هم به شکست می‌انجامد و ما امروز شاهد از بین رفتن ابزار تحریمی آمریکا علیه ایران هستیم. البته باور این نکته به خصوص با این فضایی که در داخل و خارج از کشور وجود دارد قدری سخت است اما نگاهی به اظهار نظر کارشناسان آمریکایی باور آن را برای ما آسان می‌کند.

سرلشکر جعفری با اشاره به اظهار نظرهای اندیشکده‌ها و کارشناسان آمریکایی درباره افول قدرت این کشور، عنوان کرد: براساس این گفته‌ها آمریکایی‌ها تمایلی به تقابل نظامی با ایران ندارند و این یعنی ترس از قدرت حزب‌الله و توان بازدارنده جمهوری اسلامی. در جای دیگر یکی از مشاوران سابق ترامپ گفته است آمریکایی‌ها در انتخابات اخیر در عراق سه بر صفر از ایران شکست خوردند؛ زیرا هر سه موقعیت اصلی دولت عراق امروز در اردوگاه ایران قرار دارد. همچنین رسیدن به ثبات در سوریه بدون ایران ممکن نیست و هرگونه تلاش برای ساقط کردن جمهوری اسلامی دیوانگی است.

وی ادامه داد: وزارت دفاع آمریکا نیز اخیرا طی ابلاغیه‌ای به واحدهای نظامی این کشور هرگونه ترویج و نشر اخبار توانمندی‌های نظامی ایران را برای جلوگیری از تضعیف روحیه نیروهایش ممنوع کرده است.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه آنچه در 40 سال گذشته دیدیم شکست‌های بزرگی آمریکایی‌ها از ایران خوردند، گفت: ما در طبس شاهد شکست بزرگ آمریکایی‌ها بودیم که البته چند ماه قبل از آن اطلاعاتش به دست دانشجویان پیرو خط امام افتاده بود و آنها گروگان‌ها را در سراسر کشور پراکنده کرده بودند تا آمریکا را در نقشه خود ناکام بگذارند. همچنین در جنگ هشت ساله تمامی ابرقدرتها مقابل ایران ایستادند اما از ما شکست بزرگی خوردند و آمریکایی‌ها بعدها مجبور شدند صدام را از سر راه خود بردارند.

سرلشکر جعفری افزود: آمریکا در برنامه‌های خاورمیانه جدید و توسعه اسرائیل هم شکست خورده و امروز اسرائیل در سرزمین محدود فلسطین از انبوه موشک‌های حزب الله و حماس وحشت دارند. آمریکا در سوریه هم از جبهه مقاومت شکست خورد و اگر قطعا این آمادگی ملت ایران نبود چنین فتحی حاصل نمی‌شد. با وجود آنکه داعش با حمایت آمریکا در عراق توسعه پیدا کرد، اگر مقاومت مردمی مردم عراق و درس‌هایی که از ملت ایران گرفتند، نبود؛ معلوم نبود امروز چه بر سر عراق آمده بود. امروز هم در ماجرای یمن برای جلوگیری از رسوایی بیشتر عربستان خائن را جلو انداختند و برای نجات خود و عربستان در حال تلاش هستند.

وی خاطرنشان کرد: آمریکایی‌ها همچنین درباره ایجاد ناامنی در ایران در سال‌های 78 و 88 به شکست خود اقرار کردند و در دی ماه سال گذشته نیز به دخالت و شکست طرح‌های خود در ایران اعتراف کردند.

فرمانده کل سپاه در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه آمریکایی‌ها و متحدان منطقه‌ای آنها تمامی حربه‌ها را علیه ملت ایران آزموده است،گفت: امروز آنها تنها به جنگ اقتصادی امید دارند. بررسی شکست‌های آمریکا نشان دهنده آن است که توصیه آمریکایی‌ها برای تحریم ایران با ادامه مقاومت مردم و مسئولان شکست می‌خورد.

سرلشکر جعفری ادامه داد: ما از اقرارهای آمریکا به شکست، شاهد افول تدریجی آن هستیم. باید به این واقعیت پی ببریم که با تجربه‌ای که از شکست‌های آمریکا و پیروزی جبهه مقاومت اسلامی بدست آمده است، مقاومت تنها راه غلبه بر دشمنان ستمگر است و به یاری خدا غلبه ملت ایران بر تحریم‌های اقتصادی هم نزدیک است.

وی در پایان خطاب به رئیس جمهور آمریکا گفت: آقای ترامپ! هرگز ایران را تهدید نکن زیرا ناله‌های پر از وحشت سربازان شما در طبس و ملوانان آمریکایی و انگلیسی در خلیج فارس شنیدنی است. خود بهتر می‌دانید روزانه چه تعداد از کهنه سربازان شما بر اثر افسردگی خودکشی می‌کنند.

منبع: تسنیم

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 9
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 5
 • US ۱۱:۱۷ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۳
  12 2
  حالا بذاريد بياييم حداقل يه كنسولگري بزنيم .
 • IR ۱۱:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۳
  4 1
  من هم فکر کردم فرمانده سپاه هستند
 • IR ۱۱:۳۳ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۳
  8 4
  افرین. مهم بود. ایرانی زنده باشه و پاینده
 • برهان IR ۱۲:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۳
  9 4
  حرفت به لحاظ استراتژیک و حمکت اشتباه است اگر هم می ماند هیچ غلطی نمی توانست بکنه الان هم به ظاهر رفته فقط ظاهر نیست در ایران
  • IR ۱۹:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۳
   2 9
   عزیزم با اسنادی که از سفارت به دست آمد معلوم شد ایران فقط چند ماه تا تجزیه شدن فاصله داشته است
 • مجید IR ۱۷:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۳
  1 4
  حرف درستی است بقول آرستید فقط در آمریکا کودتا نمیشود چون سفارت آمریکا در آن نیست
 • IR ۱۹:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۳
  6 8
  اگر لانه جاسوسی گرفته نمی شد ایران به پنج کشور تقسیم شده بود. اسناد بسیاری هم بر این ادعا هست
 • فقط وطن IR ۰۸:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۵
  1 0
  خاک برسرت مشرق که فقط حرف های چاپلوسان را من عکس می کنی
 • US ۱۵:۱۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۶
  0 0
  شاید هم میرسید.