کد خبر 899756
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۵
محمد ایمانی

هر کس دانسته، دعوت به گشودن درهای مملکت به روی چنین مافیایی کند، به یقین پیاده نظام جریانی است که جای جلاد و شهید، و دشمن و دوست را عوض می کند.

به گزارش مشرق، محمد ایمانی تحلیلگر مسائل سیاسی و فعال رسانه ای در کانال تلگرامی خود نوشت:

طبق منویات مافیای حاکم بر FATF، قاسم سلیمانی ها و حسین همدانی ها متهم محسوب می شوند، باید  اطلاعات آنها را بی اغماض به دشمن داد و مورد تحریم قرار داد! در نگاه همین مافیای آمریکایی-اروپایی، جتایتکارانی مانند سازمان تروریستی منافقین، آزادیخواهانی هستند که مجازند در پاریس و نیویورک و لندن، پایگاه و دفتر و میتینگ داشته باشند و تامین مالی شوند.

هر کس دانسته، دعوت به گشودن درهای مملکت به روی چنین مافیایی کند، به یقین پیاده نظام جریانی است که جای جلاد و شهید، و دشمن و دوست را عوض می کند. چنین کسانی را بی تردید باید دشمن داشت. مهم ترین سند خطرناکی آنها همین معبر گشایی برای دشمن و تهدید تراشی برای مدافعان جببه خودی است.

یاداشت دیگری از محمد ایمانی را بخوانید:

مراکز اطلاعاتی و امنیتی سرنخ شبکه نفوذ را جدی بگیرند

چند سوال درباره شفافیت پولشویی و چک بی محل FATF

چرا اصلاح طلبان به دیدار روحانی رفتند؟

شخصیت این طیف شبیه شخصیت منافقی به نام اشعث بن قیس می باشد که از سران سپاه امیر مومنان (ع) بود اما با معاویه و عمروهاص برای اختلاف و تفرقه در سپاه امام قول و قرار گذاشته بود. او حاکم اشرافیت طلب آذربایجان بود که به خاطر نگاه طعمه وار به منصب و قدرت، در نامه پنجم نهج البلاغه از سوی امام مواخذه شد.

اشعث بارها به قبیله خود و جبهه خودی خیانت کرد. او سردسته فتنه حکمیت طلبی خوارج بود که مالک اشتر را در حال به زیر کشیدن چادر معاویه در جنگ  صفین، مجبور به عقب نشستن و پذیرش حکمیت و صلح فریبکارانه کرد.

امیر مومنان یک بار خطاب به اشعث که مدعی بود فلان حرف حضرت به ضررش هست نه مصلحتش، فرمود " إِنَّ امْرَأً دَلَّ عَلَی قَوْمِهِ السَّیْفَ وَ سَاقَ إِلَیْهِمُ الْحَتْفَ لَحَرِیٌّ أَنْ یَمْقُتَهُ الْأَقْرَبُ وَ لَا یَأْمَنَهُ الْأَبْعَدُ. مردی که شمشیر دشمن را  به سوی قوم خود دلالت و راهنمایی کند و مرگ را به سوی آنان کشاند، سزاوار است خویشاوندان و نزدیکان، او را دشمن دارند و  دیگران از شر او ایمن نباشند ". (خطبه 19 نهج البلاغه)

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 12
 • در انتظار بررسی: 2
 • غیر قابل انتشار: 1
 • IR ۱۵:۳۶ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۴
  3 2
  اما با معاویه و "عمروهاص" برای اختلاف و... اشتباه تایپی داره
  • AE ۰۱:۱۲ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
   1 1
   محتواش رو همه فهمیدن سطح فکرت رو تدریجی بالاتر بیار حیف نون...
 • IR ۱۵:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۴
  7 3
  " إِنَّ امْرَأً دَلَّ عَلَی قَوْمِهِ السَّیْفَ وَ سَاقَ إِلَیْهِمُ الْحَتْفَ لَحَرِیٌّ أَنْ یَمْقُتَهُ الْأَقْرَبُ وَ لَا یَأْمَنَهُ الْأَبْعَدُ. مردی که شمشیر دشمن را به سوی قوم خود دلالت و راهنمایی کند و مرگ را به سوی آنان کشاند، سزاوار است خویشاوندان و نزدیکان، او را دشمن دارند و دیگران از شر او ایمن نباشند ". (خطبه 19 نهج البلاغه) یعنی کلانتری؛ نوبخت؛ قره یاضی، سیف و ... لیست را شما کامل کنید
 • IR ۱۶:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۴
  9 1
  چرا نظام زورش را به التماس می دهد یک کلام نه بگوید خلاص . اگر حتی یک درصد قانون FATF برای مملکت مضرباشد نباید آن را پذیرفت سابقه اشخاصی که به دنبال تحمیل قوانین اینچنینی به کشور هستند برای ملت روشن است آن کسانی هستند که در چند ماه اخیر بحران اقتصادی تصنعی برای تحمیل مذاکرات جدید با آمریکا واروپا را بوجود آورده اند و کشور را به روز سیاه نشاندند
 • IR ۱۶:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۴
  4 14
  یزید مشرقی و کیهانی دو آتشه بود
  • محمد IR ۱۷:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۴
   12 3
   اینقدر اسم جدت یزید نیار
  • رهگذر IR ۲۰:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۴
   7 3
   سلام . از لحن شما معلوم است که بدجوری میسوزید. اینها واقعیات تاریخ است که بیان میشود شما چرا توهین می کنید . کیهان و مشرق واقعیات را بیان میکنند نه مثل بعضی سایتها و ورق پاره های زنجیره ای که حافظ منافع بیگانگان در ایران هستند.
 • IR ۱۷:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۴
  3 15
  دیگه کاملامرتجع شدیم وهمه چی به تاریخ صدراسلام ربط داده میشه اشعث،شعب ابی طالب اختلاس حکومتی ورانت خواری چطور؟
  • علی IR ۲۰:۳۷ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۴
   5 2
   منظور تکرار تاریخ و وجود اشعث صفتها در هر برهه ای از تاریخ هست.IQ
  • AE ۰۱:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
   3 1
   بیشعور این ارتجاع نیست این عین حقیقت که همیشه جاری و ساریه...قبل از حرف زدن مطالعه و فکر کن جاهل مزدور دوزاری...
 • IR ۲۰:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۴
  2 0
  اشعث کیه؟
  • AE ۰۱:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
   0 1
   بااین سوالت حیف اسم انسان رو روت بزارن قبل از عمل و گفتار مطالعه و فکرکن اگر سواد نداری سکوت کن جاهل...

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس