پايگاه خبري المنار لبنان با انتقاد از دخالت آمريکا و رژيم صهيونيستي در امور داخلي لبنان و اعتراض آنان به سفر رئيس‌جمهوري ايران به اين کشور، تصريح کرد "آيا احمدي‌نژاد براي سفر به لبنان بايد ويزاي آمريکا و اسرائيل بگيرد؟ ".

به گزارش مشرق به نقل از فارس، پايگاه خبري شبکه تلويزيوني المنار لبنان در گزارشي به ابراز نگراني وزارت امور خارجه آمريکا و رژيم صهيونيستي درباره سفر قريب‌الوقوع محمود احمدي‌نژاد رئيس جمهوري ايران پرداخت و اين ابراز نگراني را دخالت در امور داخلي لبنان اعلام کرد.
المنار با بيان اينکه "نمي‌دانستيم که سفر به لبنان و بازديد از جنوب آن به اجازه و موافقت آمريکا، اسرائيل و بقاياي جريان 14مارس لبنان [جريان حامي غرب] نياز دارد " نوشت، شايد اين سه به مثابه وزارت امور خارجه لبنان باشند.
المنار با انتقاد شديد از اين دخالت تصريح کرد: نمي‌دانستيم که اگر کسي بخواهد به لبنان سفر کند بايد ويزاي آمريکا يا اسرائيل يا ويزايي "فارس سعيد " [از نيروهاي 14 مارس و حامي غرب] و دوستان او را بگيرد.
اين پايگاه خبري افزود: ما خوب مي‌فهميم که سفر احمدي‌نژاد براي آمريکا تحريک‌آميز است ولي اين امر از اين حيث است که آمريکا از ديد متکبرانه خود مي‌نگرد و از آنجا که خود را وصي‌ و قيم همه دنيا مي‌داند، بنابراين بديهي است که در امور همه کشورهاي دنيا بويژه همسايه نا‌زپروده لبنان، يعني اسرائيل دخالت کند و ابراز نگراني نمايد.
بنا بر اين گزارش، دشمني ميان آمريکا و جمهوري اسلامي ديگر علتي است که سبب مي‌شود آمريکا به سفر احمدي‌نژاد به لبنان معترض باشد. اصلا مگر آمريکا از ياد برده است که در همين روزهاي اخير در نيويورک ميزبان احمدي‌نژاد بود؛ کسي که در خاک آمريکا به واشنگتن حمله کرد ولي کسي از آمريکايي‌ها به سفر او اعتراض نکرد بلکه به سخنان وي اعتراض داشتند ولي حال چه شده است که به سفر وي به لبنان اعتراض مي‌کنند.
در همين ارتباط، آمريکا روز سه‌شنبه نگراني خود از سفر برنامه‌ريزي شده "محمود احمدي‌نژاد " به لبنان را ابراز کرد.
"فيليپ کرولي " سخنگوي وزارت امور خارجه آمريکا گفت که برنامه‌ سفر احمدي‌نژاد به لبنان در حالي است که "هيلاري کلينتون " وزير امور خارجه آمريکا در حاشيه مجمع عمومي سازمان ملل با "ميشل سليمان " رئيس جمهور لبنان ديدار کرد.
وي افزود: ما نگراني خود را درباره اين (سفر احمدي‌نژاد به لبنان) ابراز داشتيم و اعلام کرديم که ايران با اتحاد خود با گروه‌هايي نظير حزب‌الله حق حاکميت لبنان را تضعيف مي‌کند.
المنار در ادامه تاکيد کرد: اين سفر، پيام بسيار محکم و قدرتمندي براي رژيم صهيونيستي خواهد داشت و اين سفر بسيار تاريخي و بي‌سابقه خواهد بود.
اين پايگاه خبري با بيان اينکه سفر محمود احمدي نژاد بر خلاف سفر ديگر سران کشورهاي مختلف به اين کشور است، نوشت که اين سفر به يک امر دلالت مي‌کند و آن اين است که اين سفر تاريخي و بي‌نظير است.
قرار است احمدي‌نژاد در سفري رسمي در تاريخ 13 و 14 اکتبر به لبنان برود و با سران اين کشور ديدار و علاوه بر اين از مناطق جنگ زده جنوب نيز بازديد کند.
المنار با کنايه به برخي کشورهاي عرب تصريح کرد که پيام سفر رئيس جمهوري ايران همچنين براي برخي سران عرب نيز خواهد بود و اين پيام "مرادنگي " اعراب ميانه‌رو و گروه‌هاي "ميانه‌رو " داخلي عرب را خدشه‌دار مي‌کند.
گفته مي‌شود احمدي‌نژاد در سفر به لبنان قصد دارد به مناطق مرزي جنوبي بنت‌جبيل و مارون‌الرأس نيز سفر کند.
المنار افزود: سفر احمدي‌نژاد به لبنان به مثابه يک بمب غيرمتعارف در مقابل دشمنان خواهد بود حال اين دشمنان هر کجا که مي‌خواهند باشند.
المنار با اشاره به تهديدهاي رژيم صهيونيستي درباره ترور احمدي‌نژاد افزود: يک امر ديگر مهم است و آن، اين است که احمدي‌نژاد به حرف اين سياستمدار و آن سياستمدار گوش نمي‌کند زيرا وي پيش از آنکه رئيس جمهوري باشد فردي است که براي اين حرف اعتبار قائل است که مي‌گويد "هر سگي که بيشتر پارس کرد، حمله نمي‌کند ".
در روزهاي اخير محافل صهيونيستي جنجال بسياري درباره سفر احمدي‌نژاد به لبنان به راه انداختند که بسياري از کارشناسان آن را با هدف ممانعت از سفر وي به اين کشور ارزيابي کردند.
المنار در اين گزارش، به هراس رژيم صهيونيستي از پيامدهاي اين سفر اشاره کرد و نوشت "ما هراس اسرائيلي‌ها را درک مي‌کنيم. ما درک مي‌کنيم اين سفر احمدي‌نژاد براي اسرائيلي که در هراس خود دست و پا مي‌زند و دائما همه را تهديد مي‌کند، چقدر تحريک‌آميز است ".
المنار افزود: هر گاه يک نوزاد عربي به دنيا مي‌آيد اسرائيل اعتراض مي‌کند... اگر سوريه سلاح بخرد اعتراض مي‌کند... اگر کسي به لبنان بيايد اعتراض مي‌کند... اين امر نشان از ترس و هراس شديد رژيم صهيونيستي پس از شکست‌هايي دارد که رزمندگان مقاومت با حمايت جمهوري اسلامي در دوره اخير به اسرائيل تحميل کردند.
به نوشته المنار، احمدي‌نژاد رئيس جمهوري کشوري است که با حمايت از مقاومت اسرائيل را شکست داده است و منطقي و طبيعي است که به سفر احمدي‌نژاد به مکاني که در آن شکست خورده است، اعتراض کند. اين از يک جهت است و از جهت ديگر اينکه رژيم صهيونيستي از زمان شکل‌گيري انقلاب اسلامي ايران دشمن ايران است.
المنار افزود: رژيم صهيونيستي پيامي به لبنان فرستاد که محتواي آن اين بود که سفر احمدي‌نژاد به لبنان ممکن است به تشديد وضعيت در منطقه منجر شود. اين پيام به لبنان منتقل شد و از طريق آمريکا، فرانسه، بان کي مون دبيرکل سازمان ملل به سعد الحريري نخست وزير و ميشل سليمان رئيس جمهوري لبنان رسيد و اسرائيل در اين پيام از دولت لبنان خواست تا اجازه سفر به احمدي‌نژاد داده نشود.
بنا بر اين گزارش، در خبرها اعلام شد که "آويگدور ليبرمن " وزير خارجه اسرائيل هفته گذشته سفر احمدي‌نژاد به لبنان را با بان‌کي‌مون بررسي کرده است و در خبرها همچنين اعلام شد که وي در اين ديدار اعلام کرده است که اسرائيل بشدت از اين سفر نگران است.
ليبرمن در ديدار خود با بان‌کي مون تصريح کرده است که "سفر احمدي‌نژاد اقدامي کاملا تحريک‌آميز است. "
المنار تصريح کرد که دستگاه‌هاي امنيتي اسرائيل بشدت آماده شدن لبنان براي سفر احمدي‌نژاد به لبنان بويژه سفر به روستاهاي مرزي در جنوب اين کشور را دنبال مي‌کنند.
به گزارش المنار، رژيم صهيونيستي معتقد است که اگر پاي احمدي‌نژاد به روستاي مرزي "بنت جبيل "، جايي که حزب‌الله آنجا را نماد مقاومت رزمندگان لبناني مي‌داند، برسد، اين امر فضا را براي بهره‌برداري شديد رسانه‌اي و سياسي فراهم مي‌کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس