کد خبر 894299
تاریخ انتشار: ۲۶ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۶
عبدالمهدی نمایه

آخرین پست عادل عبدالمهدی در صفحه شخصی‌اش در فیسبوک خبرهای اخیر مبنی بر شانس بالای وی برای تصدی نخست‌وزیری عراق را قوت می‌بخشد.

به گزارش مشرق، طی روزهای  اخیر برخی منابع از عادل عبدالمهدی وزیر نفت اسبق عراق به عنوان گزینه مطرح و محتمل برای تصدی نخست‌وزیری عراق خبر داده بودند، امروز نیز المیادین گزارش داد عبدالمهدی تقریبا گزینه نهایی برای این  سمت است.

از سوی دیگر آخرین پست عبدالمهدی در صفحه شخصی‌اش در فیسبوک به نوعی به احتمال نخست‌وزیر شدن وی اشاره می‌کند.

وی در این پست نوشته است به صورت موقت به نوشتن سرمقاله‌ روزانه پایان می‌دهم، به سبب بحث و بررسی‌هایی که در حال حاضر برای انتخاب روسای سه‌گانه از جمله نخست‌وزیری جریان دارد و به سبب کثرت دیدارها موقتا نوشتن سرمقاله‌ها را پایان می‌دهم، کاری که از فوریه 2011 آغاز شده بود و حتی یک روز هم آن را متوقف نکرده بودم، البته هر گاه ضرورت اقتضا کند، توضیحات مختصری ارائه خواهم داد، جا دارد به رئیس مجلس و معاون اولش کسب رای اعتماد پارلمان را تبریک بگویم و در انتظار معاون دوم هستیم که گام مهمی برای تسریع در روند تشکیل دولت است...

عبدالمهدی همچنین در پست دیگری با  عنوان : نخست‌وزیری، مسئله فردی یا مقررات و نهادها  آورده است مسئله انتخاب نخست‌وزیری و وزیران و دیگر مسئولان، سبب شده است که ملت و تمام طرف‌ها در تنگنا قرار بگیرند، ما در هر دوره‌ای از این معضل رنج می‌بریم و شاید این مسئله به بحران کشور و ثبات،امنیت و توسعه آن اشاره می‌کند و شاید هم به این اشاره می‌کنم که ما همچنان با نگرش رهبری یک ضرورت است(اشاره به نگرش حاکم در دوران رژیم بعثی سابق که به توجیه دیکتاتوری صدام می‌پرداخت) و سوپرمنی که می‌تواند معضلات و مشکلات کشور را حل کند، فکر می‌کنیم...

وی در پست دیگری حمله اخیر به کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در بصره را تعدی به ملت و دولت عراق قلمداد و آن را محکوم کرده بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس