خدری

نماینده مردم بوشهر در مجلس گفت: آقای صالحی! چرا به صورت غیرکارشناسی مدیران روحانی در حوزه‌های کلیدی وزارت فرهنگ و ارشاد را عزل کردید و نیروهای بی‌تجربه جایگزین آنها شد.

به گزارش مشرق، حجت‌الاسلام عبدالحمید خدری نماینده مردم بوشهر در مجلس در سؤال خود از وزیر ارشاد درباره علت عزل غیرکارشناسی مدیران روحانی که در حوزه‌های کلیدی وزارتخانه بوده‌اند و همچنین علت جایگزینی نیروهای بی‌تجربه اظهار داشت: چگونه است وزارت فرهنگ و ارشاد که رسالت توسعه و فرهنگ و هنر اسلامی را بر عهده دارد، اقدام به حذف نیروهای متخصص روحانی در حوزه‌های قرآنی و امور مساجد کرده است.

وی افزود: نگاه بنده در این سؤال کلی است که خواسته یا ناخواسته در دوره شما اتفاق افتاده است.

نماینده مردم بوشهر در مجلس ادامه داد:‌قطعا سؤال بنده در مورد علت عزل غیرکارشناسی مدیران روحانی در حوزه‌های کلیدی وزارتخانه شما یک مورد خاص مدنظرم نبوده و نیست.

خدری با اشاره به عزل مدیران روحانی در استان‌های گیلان، مازندران، البرز، کرمان، چهارمحال و بختیاری، اصفهان و چند استان دیگر خاطرنشان کرد: اتفاقا روحانیون می‌توانند ارتباط بسیار خوبی با ائمه جماعات برقرار کرده و بسیار مؤثر باشند. کار فرهنگی در ذات مسلک یک طلبه است.

وی عنوان کرد: نقش روحانیت در واقع اشاعه فرهنگ اسلامی و ارتباط بامساجد است. و می‌دانید که کار یک طلبه و روحانی همین است. البته بنده به دلیل  حفظ و جایگاه مجلس برخی رویکردهای مجموعه تحت امر شما نسبت به روحانیت را از این تریبون نمی‌بینم.

نماینده مردم بوشهر در مجلس ادامه داد: یک رویکرد بسیار نامناسب در مجموعه تحت امر وزارت فرهنگ و ارشاد و بحث روحانیت‌زدایی وجود دارد که انتظار داریم نسبت به این مهم اقدامات جدی صورت گیرد.

خدری عنوان کرد:در واقع حذف و عزل غیرکارشناسی مدیران غیرروحانی در وزارت فرهنگ و ارشاد و مجموعه تحت امر آن موجب بی‌انگیزگی وزارتخانه در انجام رسالت خود شده است به گونه‌آی که در حوزه‌های فرهنگخی، سینمایی و .. پیشرفتی نداشته‌ایم.

وی بااشاره به اینکه در طول دوران انقلاب تاکنون هیچ گاه سرنوشت وزارت فرهنگ و ارشاد به این شکل نبوده است، گفت: فضای موجود وزارتخانه در حوزه منابع انسانی، وزیر را غیرمؤثر،‌ناکارآمد و فاقد صلاحیت می‌داند و این خود یک ضعف برای مقام عالی وزارت است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس