کد خبر 888288
تاریخ انتشار: ۶ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۶
دادگاه محاکمه ۱۹ توزیع کننده ارز در بازار آزاد و خارج از سیستم قانونی

۱۹ متهم امروز به دادگاه رفتند تا سرانجام خرید و فروش ۲۵۳ میلیون دلار آن هم خارج از شبکه توزیع قانونی مشخص شود اما جالب است که متهمان دستور تخصیص ارز را صادره از سوی یک معاون می‌دانند.

به گزارش مشرق، امروز اولین جلسه رسیدگی به اتهامات ۱۹ نفر از متهمان پرونده اخلال در بازار ارز و سکه در شعبه دوم دادگاه ویژه به ریاست قاضی زرگر برگزار شد.

۱۹ متهم به همراه وکلایشان به دادگاه آمدند و حسینی نماینده دادستان تهران کیفرخواست مربوط به اقدامات مجرمانه این افراد را قرائت کرد.

بیشتر بخوانید:

خرید و فروش غیر قانونی 253 میلیون دلار توسط 19 نفر/ سرنوشت ارزهایی که متهمان خریده‌اند مشخص نیست

این دادگاه حواشی جالبی داشت که در زیر می‌خوانید.

پیش از برگزاری جلسه دادگاه رسیدگی به جرایم اخلال‌گران ارز که گفته شده مقدار زیادی ارز را خارج از شبکه قانونی توزیع کردند، چند تن از خانواده متهمان در کنار خبرنگاران پشت درب دادگاه ایستاده بودند.

در این میان همسر یکی از متهمان که امروز مصادف با سالگرد ازدواجشان بود هم به همراه پدر شوهرش در انتظار ملاقات با متهم آن هم از دور حضور داشت.

در ابتدای این جلسه ۱۹ نفر از متهمان وارد دادگاه شدند، چهره‌های متهمان نسبت به متهمان روز گذشته کمی تفاوت داشت و از بین این افراد تنها یک نفر لبخند به لب داشت.

در این میان ابتدا یک نفر با صورتی پوشیده شده با دستمال کاغذی وارد شد و دیگری با ماسک آلودگی هوا.

همچنین دو نفر دیگر در مقابل دوربین رسانه‌ها با نگه‌داشتن دست بر صورت پای میز محاکمه آمدند و در این میان فردی با موی سپید که بیش از ۵۰ سال سن داشت به چشم خورد.

یک نفر از متهمان زمانی که پشت به خبرنگاران در انتظار حضور قاضی بود، می‌گریست.

پس از پایان جلسه دادگاه هنگامی که عوامل دستگاه قضایی خارج شدند، متهمان با صدایی بلند حرف‌هایی را به خبرنگاران اعلام کردند.

یکی از متهمان گفت: به دستور بانک مرکزی و احمد عراقچی اعلام شده‌بود ۱۸ مؤسسه مالی و اعتباری به همراه چند بانک مجوز تخصیص ۳۰ تا ۱۰۰ هزار دلار را به اشخاص حقیقی و حقوقی در اختیار دارند.

این متهم می‌گفت خود آنها دستور داده بودند که هر فردی می‌تواند این مقدار ارز را تحویل بگیرد.

این در حالی است که یکی از متهمان هم نکات جالبی از فعالیت یکی از شعب بانک م به زبان آورد. این فرد می‌گفت ما خودمان شاهد بودیم که بانک ملی تا دیر وقت درب شعبه را باز گذاشته بود تا ارز به مردم بدهد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس