کمیسیون قضایی و حقوقی

رئیس کمیسیون قضایی مجلس جزئیات جلسه عصر امروز این کمیسیون را تشریح کرد.

به گزارش مشرق، اللهیار ملکشاهی رئیس کمیسیون حقوقی‌و قضایی مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسه عصر امروز (یکشنبه ۴ شهریور) این کمیسیون اظهار داشت: بررسی ایرادات شورای نگهبان به لایحه اصلاح قانون مقابله با پولشویی در دستورکار اعضای کمیسیون قرار داشت.

وی افزود: این ایرادات با حضور سیامک ره‌پیک عضو حقوقدان شورای نگهبان و مسئولان وزارت خارجه بررسی و اصلاح شد.

رئیس کمیسیون قضایی مجلس با بیان اینکه بررسی یکی از این ایرادات مربوط به ساختار مرکز اطلاعات مالی پولشویی، به هفته آینده کمیسیون موکول شد، ادامه داد: پیش از این کمیسیون مصوب کرده بود که شورایی متشکل از نمایندگان سه قوه کار نظارت بر مبارزه با پولشویی و تأمین مالی تروریسم را بر عهده داشته باشند و بنا بود طبق مصوبه کمیسیون دستورالعمل این کار نیز توسط خود شورا تعیین شود که تعیین دستور کار توسط شورای نظارت را اعضای شورای نگهبان مغایر با قانون اساسی دانستند.

ملکشاهی تصریح کرد: در این جلسه مقرر شد تا کارگروهی در کمیسیون موضوع ساختار مرکز اطلاعات مالی  را بررسی و گزارشی را به اعضای کمیسیون ارائه دهد تا در جلسه هفته آینده کمیسیون در این باره تصمیم‌گیری شود  و در نهایت اصلاحات را برای بررسی به صحن علنی ارجاع شود.

نماینده مردم کوهرنگ در مجلس تصریح کرد: همچنین در جلسه امروز دو نفر از اعضای کمیسیون برای انتخاب نماینده مجلس در شورای مصادیق مجرمانه جرائم رایانه‌ای در کمیسیون انتخاب و به صحن علنی مجلس معرفی شدند تا از بین این دو عضو کمیسیون (محمد کاظمی و محمد جواد فتحی) یک نفر برای عضویت در این شورا انتخاب شود.

ملکشاهی اظهار داشت:علاوه بر این در این جلسه مجید ناصری نژاد و یحیی کمالی‌پور دو عضو دیگر کمیسیون به منظور انتخاب نماینده مجلس در شورای راهبردی دادرسی الکترونیکی انتخاب و به صحن علنی مجلس معرفی شدند.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس