کد خبر 887175
تاریخ انتشار: ۳ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۴
ارتش روسیه

به اعتراف کارشناسان آمریکایی، ارتش روسیه در زمینه ایجاد «مناطق دفاعی بازدارنده» به کمک استقرار سامانه‌های موشکی، نبردهای ترکیبی نظامی و در جنگ‌های سایبری بر ایالات متحده برتری دارد.

به گزارش مشرق، مجله «نشنال اینترست» روز جمعه نوشت: روسیه در سه عرصه کلیدی نظامی بر آمریکا برتری دارد.

"لایزا سمپ" کارشناس ارشد مرکز تحقیقات راهبردی و بین المللی آمریکا به این نشریه توضیح داده، ارتش روسیه در زمینه ایجاد «مناطق دفاعی بازدارنده» به کمک استقرار سامانه‌های موشکی، نبردهای ترکیبی نظامی و همچنین در جنگ‌های سایبری بر ارتش آمریکا برتری دارد.

بیشتر بخوانید:

استقرار سامانه دفاع موشکی «پانتسیر» در لاذقیه سوریه

به گفته وی، عقب افتادگی آمریکا از روسیه بیش از پیش مشخص شده و این مسئله در مناطق مرکزی و شرق اروپا بطور وضوح مشهود است. این کارشناس افزود: «اگرچه درباره رقابت مسکو و واشنگتن در سراسر جهان تردیدی وجود ندارد، ولی روسیه توان بالقوه مشخص و منابع زیادی در اختیار دارد که می تواند به چالش‌های آمریکا و متحدانش در  مناطق مختلف پاسخ دهد.»

"اولین فارکس" معاون سابق مشاور وزیر دفاع آمریکا نیز به نوبه خود به این مجله گفته است: «روسیه برخلاف ایالات متحده، برغم بودجه نه چندان زیاد دفاعی، موفقیت خوبی در عرصه مدرنیزه کردن نیروهای مسلح خود داشته است. این کشور در حال افزایش توان بالقوه خود در عرصه‌های کلیدی، از جمله در زمینه موشک‌های کروز و سیستم دفاع ضدهوایی است که در آینده می‌تواند مشکلات زیادی را برای آمریکا به وجود آورد.»

انجام اصلاحات در نیروهای مسلح روسیه در سال 2008 و در یک نشست غیرعلنی مقامات وزارت دفاع روسیه اعلام شد. برنامه مدرنیزه سازی در بخش‌های مختلف، از جمله واحدهای مختلف نیروهای مسلح، از جنگنده‌های جدید گرفته تا تانک‌های مدرن آغاز شد. بدین ترتیب در سال 2017، نیروهای مسلح روسیه 16 کشتی جنگی جدید، 190 هواپیما و بالگرد مدرن، 800تانک و ماشین‌های زرهی مختلف جدید، 170 سامانه‌های موشکی پیشرفته و نزدیک به 2000 خودروهای نظامی چندمنظوره دریافت کردند.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس