کد خبر 886032
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۷ - ۲۱:۱۱
 حسین مرعشی

سخنگوی حزب کارگزاران با تأکید بر اینکه بیش از نیمی از دولت روحانی صرف برجام شد، گفت: هرکس خطا و فساد کرده باید پوزش بطلبد.

به گزارش مشرق، حسین مرعشی سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی عصر امروز (دوشنبه) در میزگرد "بحران های پیش روی ایران" در سالن همایش های پیام اظهار داشت: در مورد مسئله امروز ایران چند مسئله با هم تجمیع شده و هم افزایی به وجود می آورند.

وی افزود: تیپ اصلاح طلبان و میانه روهای کشور که مظهر آن آقای مرحوم هاشمی بود معتقد بودند که نباید کشور را در نقطه ناامن و لبه پرتگاه نگه داریم.

مرعشی خاطرنشان کرد: به طور قطع و یقین تداوم طولانی بحران و تنش های ایران در روابط خارجی حتما به مصلحت نبود.

سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی اضافه کرد: ما (اصلاح طلبان و میانه روها) معتقد بودیم با گفت و گو و با تعامل با دنیا می توات مسائل را حل کرد و متناسب با این رییس جمهوری روی کار آمد که این سیاست را پی گرفت و بیش از نیمی از دولت آقای روحانی صرف سند معتبر برجام شد.

وی با بیان اینکه یک تغییر استراتژیک در آمریکا در حال شکل گیری است، تصریح کرد: این تغییر باعث شده که مذاکره به بن بست برسد و ما در مقابل افرادی که در ایران که می گفتند نمی توان به غرب اعتماد کرد دیگر حرفی برای گفتن نداریم و این فرو ریختن ساختار سیاسی دولت است و دولت اگر سر از استخر در نیاورد حداقل سر از بحران در آورده است.

مرعشی درباره ساز و کار تحریم ها نیز اظهار کرد: این تحریم ها هرچند تحریم سازمان ملل نیست اما با یک سیستم هوشمند پشتیبانی می شوند و با یک تیم کینه توز خیلی مصمم گسترش پیدا می کنند و هنوز تحریم ها اعمال نشده پیشاپیش آثار خود را گذاشته است.

سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی تاکید کرد: نظام ما در شرایطی است که هیچ یک از مسئولان یکدیگر را پشتیبانی نمی کنند و یک تشتت و تفرقه در نهادهای حکومتی وجود دارد که بی نظیر است.

وی تصریح کرد: هر برخوردی که قرار است با دنیا داشته باشیم نیازمند وحدت است و باید با هم باشیم.

مرعشی گفت: شرایط اقتصادی برای خانوارها ایرانی سخت شده و حداقل باید یک تورم بالای ۵۰ درصدی را تجربه کنند و این در حالی شکل می گیرد که مردم شاهد برخی فسادها و خود محوری ها هستند.

وی با بیان اینکه روحانی قبل از انتخابات سال ۹۶ مقبولیت داشت اما بعد از آن محبوبیت پیدا کرد، گفت: من فکر می کردم محبوبیت آقای روحانی خیلی بدرد کشور خواهد خورد اما نمی دانیم کسانی که روابط رییس جمهور با مردم را تنظیم می کنند چطور آن محبوبیت را ظرف ۶ ماه به حداقل رساندند؟

مرعشی در عین حال تاکید دارد: هر کس قرار است فدا شود باید فدا شود اما ایران باید بماند هر کس قرار است دست مردم را ببوسد عذرخواهی کند و برود. ما ایران برایمان از هر چیزی مهم تر است.

سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی خاطرنشان کرد: هرکس خطا کرده و فساد کرده باید پوزش بطلبد و ما یکبار دیگر باید با مردم آشتی کنیم و مردم را به صحنه برگردانیم.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس