امارات

آل نهیان از خاندان‌های حاکم بر کشور امارات متحده عربی هستند که تاکنون ابعاد بسیاری از مفاسد و جنایات ضد بشری این خاندان از نگاه‌ها دور مانده است.

سرویس جهان مشرق - آل نهیان از خاندان های حاکم در منطقه خلیج فارس و کشور به طور مشخص بر کشور امارات متحده عربی هستند که تاکنون ابعاد بسیاری از مفاسد و جنایات ضد بشری این خاندان از نگاه ها دور و ناگفته مانده است.

- هنگامی که در سال ۲۰۰۴ میلادی مرگ شیخ «زاید آل نهیان»، اولین رئیس حکومت امارات متحده عربی اعلام شد، ارزش دارایی های وی حدود ۴۲ میلیارد دلار برآورد گردید، بالطبع ساده لوحی است، ‌ اگر تصور کنیم، وی به این ثروت از فروش نفت ابوظبی دست یافته است، با احتساب اینکه فقط وی از این درآمد بهره نمی برد، ‌ بلکه افراد دیگری از بزرگان ابوظبی نیز از این درآمدها بهره می بردند، علاوه بر این که تاریخ صدور اولین محموله ابو ظبی به خارج به سال ۱۹۶۲ میلادی باز می گردد، در حالی که امارت ابو ظبی تنها از اواسط دهه هفتاد قرن گذشته بود که بردرآمدهای نفتی دست یافت، ‌ لذا این سوال مهم مطرح می شود که این ثروت هنگفت از کجا به دست آمده است؟

واقعیت امر این است که مستندات و مدارک موجود تاکید می کند، شیخ زاید این ثروت را از تجارت در مشاغلی چون اداره خانه های فساد، ‌ خرید و فروش برده و دایر کردن بازارهایی تجارت انسان و قاچاق انسان، حمایت از تروریسم و دست داشتن در فعالیت های تروریستی، قاچاق اعضای بدن، قاچاق مواد مخدر، پول شویی، تجارت اسلحه و غارت و چپاول ثروت های ملی از جمله گم شدن ۱۳ میلیارد دلار از بودجه حکومت وقت امارات به دست آورده است.

زاید آل نهیان

- یکی از اصول ثابت سیاست خارجی شیخ زاید در دوران زمامداری «حمایت از تروریسم» به ویژه از لحاظ مالی بود. به همین منظور حاکم سابق امارات، بانک «اعتماد و تجارت جهانی» را با مدیریت یک شهروند پاکستانی به نام «آغا حسن عابدی» در شهر لندن تاسیس کرد تا سرویس های امنیتی و اطلاعاتی امارات و آمریکا و انگلیس به واسطه این بانک که شعبه هایی در شهرهای مختلف افغانستان دایر کرده بود، نیازهای مالی و بودجه گروه های تروریستی تکفیری فعال در این کشور را تامین کنند.

- در سال ۲۰۰۸ میلادی پلیس بلژیک ۱۷ دختر نوجوان آسیایی را در یکی از هتل های گران قیمت و بین المللی این کشور بازداشت کرد. این دختران نوجوان در بازجویی اذعان کرده بودند که توسط یکی از شیوخ خاندن آل نهیان با هدف بهره برداری جنسی و همراه وی به بلژیک سفر کرده اند تا در ادامه پلیس بلژیک شبکه بزرگی را کشف کند که در قاچاق انسان و برده داری جنسی فعالیت و اداره آن را یکی از اعضای خاندان آل نهیان برعهده داشت.

- «اریک پرنس»، موسس شرکت بدنام «بلک واتر» ماه مارس سال ۲۰۱۰ میلادی طی قرارداد ۵۲۹ میلیون دلاری از سوی شیخ «محمد بن زاید آل نهیان»، ولی عهد ابو ظبی مامور به تشکیل نیرویی سری از ۸۰۰ مزدور بیگانه بود. این نیروی نظامی وظیفه تامین امنیت مراکز حساس و مهم امارات و دفاع از این کشور در برابر هرگونه حمله خارجی را برعهده داشت.

اوباما و محمد بن زاید آل نهیان

- در سال ۲۰۱۳ شبکه (ABC) آمریکا فیلمی از شیخ «عیسی بن زاید آل نهیان»، فرزند حاکم امارات به همراه گروهی از دوستانش در بیابان های این کشور منتشر کرد که در آن یک تاجر افغان را به اتهام دروغ گویی شکنجه می کردند. این فیلم نشان داد، چگونه شیخ عیسی به صورت این مرد شلیک و دهانش را با شن های سوزان پر می کند و بر زخم هایش نمک می پاشد.

عیسی بن زاید آل نهیان
عیسی بن زاید آل نهیان

این شبکه آمریکایی در تحلیلی بر این فیلم گفته بود که چنین اقداماتی نمونه آشکار و عیان وحشیگری و تجسم عینی آن است که توسط فرزندان حکام عرب در قبال کسانی است که مورد خشم و غضب آنها قرار می گیرند، به اجرا گذاشته می شود.

تصویری از شکنجه تاجر افغان توسط عیسی بن زاید آل نهیان

- در سال ۲۰۰۸ میلادی منابع خبری از بُعد جدیدی از فساد اخلاقی شیخ «سلیمان فهیم» ۳۱ ساله، یکی از شیوخ خاندان حاکم بر امارات و رابطه نامشروعش با «پاملا اندرسون»، خواننده هم جنس باز آمریکایی پرده برداشتند. این خواننده هم جنس باز آمریکایی چنان عقل و هوش از سر شیخ فهیم ربوده که از انتشار عکس هایش با پاملا روی جلد مجلات و نشریات آمریکایی باک نداشت.

- موضوع گسترش فحشا و تن ‌فروشی در هتل‌ ها و کلوپ‌ های شبانه شهرهای مختلف کشور امارات از جمله در شهرهای دبی و ابو ظبی همواره مورد اعتراض شهروندان این کشور می باشد، به همین منظور سال گذشته شماری از کاربران عرب فضای مجازی با راه اندازی یک هشتگ از حاکمان امارات خواسته‌ بودند که فحشا و تجارت جنسی و شرب خمر را در دبی و ابو ظبی متوقف کنند.

سلیمان فهیم و پاملا اندرسون

فعالان اماراتی فضای مجازی با راه اندازی هشتگی با عنوان « #تن‌ فروشی_در_دبی_را_متوقف_کنید»، از مقامات مسئول اماراتی خواسته بودند که به جای تعقیب و پیگرد فعالان سیاسی و اجتماعی، به امور اجتماعی کشور توجه کنند که با گسترش جرایم جنسی و فحشا، رو به قهقرا نهاده است.

به گفته فعالان اماراتی، فعالیت در عرصه فحشا و تجارت جنسی در این کشور، آزادانه و با اجازه رسمی انجام می شود، اما آزادی بیان و اندیشه، جرم نابخشودنی است!

- بازار «الخیل» در شیخ نشین ابو ظبی از معروفیت خاصی در کشور امارات برخوردار است. این بازار مرکز فساد و فحشا در این کشور شمرده می شود که به طور رسمی توسط شیخ زاید آل نهیان، ‌ اولین حاکم امارات تاسیس شد و درآمدهای این مرکز به حساب وی واریز می شد. پس از مرگ وی نیز اداره این بازار به دفتر حکومتی موسوم به «الدیوان الامیری» محول شد تا درآمدهای آن بین شیوخ امارات تقسیم شود.

حکومت امارات برای تامین نیروی خدماتی این مرکز در تمام بخش ها، اقدام به وارد کردن زنانی از کشورهای مختلف کرد و بالطبع هر کشور و هر نژاد و طیف خدماتی که توسط این زنان ارائه می شد، قیمت و بهای خاص خود را داشت.

- کسانی که از تاریخ اختلافات دو شیخ نشین ابو ظبی و دبی مطلع باشند، حتما می دانند یکی از دلایل این اختلاف تاریخی به شیخ «سلطان» یکی از فرزندان شیخ زاید آل نهیان، اولین رئیس حکومت امارات باز می گردد.

براساس مستندات موجود وی در دهه هشتاد دختر عموی حاکم دبی را ربوده و به وی تجاوز کرده بود.

سلطان بن زاید آل نهیان

این جنایت برای شیخ سلطان بسیار گران تمام شد، از جمله اینکه شیخ زاید او را از سمت فرماندهی ارتش امارات برکنار و تحت عنوان ابتلا به اختلالات روحی و روانی برای درمان به سوئیس فرستاد و بر روابط سرد و تیره آل مکتوم و آل نهیان تاثیر منفی بسیاری گذاشت.

- افراد نزدیک به خاندان آل نهیان تاکید می کنند که شیخ سلطان همانند پدرش شیخ زاید به علاقه بسیارش به زنان معروف بود و یکی از علایق وی تجاوز و تعرض خشونت آمیز به دختران کم سن و سال بود.

وی مالک هتلی بزرگ در خیابان «الکترا» در ابو ظبی بود و دست نشاندگان و مزدورانش پس از فریب دختران ساده و کم سن آنها را به اتاق های طبقه آخر هتل منتقل می کردند که به لانه فساد و فحشاء شیخ سلطان در تجاوز و تعرض به این کودکان تبدیل شده بود.

ترفند شیخ سلطان در از پیش رو برداشتن قربانیانی که برای وی ممکن بود، مشکل ساز شوند، سوزاندن قربانی بود، به همین دلیل این هتل همواره با آتش سوزی های مکرر در طبقات بالا مواجه می شد که در یکی از این آتش سوزی ها دخترانی در آتش سوخته و به قتل رسیدند که شب قبل از حادثه قربانی تجاوز دسته جمعی شماری از شیوخ آل نهیان شده بودند و برای بر جا نماندن اثری از این جنایت لازم بود، اثری از قربانیان نیز برجا نماند.

- هفتم مارس سال جاری میلادی شبکه خبری سی ان ان عربی تصویری عجیب از شیخ «حمدان بن محمد»، ولی عهد شیخ نشین دبی و پسر شیخ «محمد بن راشد آل مکتوم»، حاکم دبی منتشر کرد که آنها را در حال سرو ساندویچ همبرگری با روکشی از جنس طلای ۲۴ عیار در غرفه رستوران "The Roadery"  نشان می‌ داد.

محمد بن راشد آل مکتوم و همسرش

«دنی شرمن»، صاحب این غرفه به شبکه سی ان ان گفته بود که شیخ حمدان با همراه هانش وارد این غرفه شده و سفارش همبرگر «خلیفه» متشکل از چهار ورق همبرگر «رودی» را دادند. به گفته شرمن قیمت هر عدد همبرگر برج خلیفه ۶۳ هزار دلار است که شامل چهار لایه همبرگر، جگر غاز، مایونز زعفرانی، پنیر پیتزا و سس کچاپ تمشک سیاه می شود و نان این ساندویچ با لایه ای از طلای ۲۴ عیار پوشیده می شود.

همبرگر برج خلیفه

به گفته شرمن، این ساندویچ ویژه برای شهر دبی ابداع شده است.

- ۱۹ فوریه گذشته فعالان فضای مجازی اماراتی اقدام به انتشار آگهی استخدامی کردند که در آن یکی از رستوران های دبی آگهی استخدام یک رقصنده زن با حقوق بالا و چشمگیر را داده بود. البته این آگهی در ادامه شرایطی را برای استخدام نیز قید کرده بود که مهمترین آن داشتن محدودیت سنی بود (بین ۱۸ تا ۳۵ سال)، داشتن تابعیت عربی، داشتن دست کم ۳ سال سابقه کار، آشنایی به زبان انگلیسی و داشتن سواد کامل خواندن و نوشتن بود.

این آگهی حقوق پایه را ماهیانه ۵ هزار ۵۰۰ دلار در نظر گرفته بود. این آگهی موجی از خشم و غضب مردم امارات را به دنبال داشت.

محمد بن راشد آل مکتوم همراه با همسر و دخترش در لندن

- جالب است، بدانید که سازمان سیا پس از دستگیری «اسامه بن لادن»، موسس شبکه تروریستی تکفیری «القاعده» در منطقه کوهستانی «تورا بورا» افغانستان، طی بازرسی محل اقامت بن لادن به اسناد و مدارکی دست یافته که از روابط نزدیک و دوستی عمیق بین شیخ محمد بن راشد آل مکتوم، حاکم دبی و نایب رئیس کشور امارات متحده پرده برمی دارد.

همچنین پس از آنکه آشکار شد، خودروهایی که در مقر بن لادن یافت شدند، از دبی به افغانستان منتقل گردیده اند، این باور شکل گرفت که مالک اصلی این خودروها کسی جز شیخ محمد نبوده است، به ویژه آنکه به راحتی امکان انتقال آنها به افغانستان را داشته است، چون وی برای خود فرودگاهی خصوصی و محرمانه نزدیک فرودگاه بین المللی قندهار احداث کرده بود که از آن هنگام سفر به افغانستان برای شکار و تفریح استفاده می کرد و خودروهای مورد نظر از این فرودگاه وارد افغانستان می‌ شده و همین فرودگاه بود که موجب آشنایی شیخ محمد با بن لادن و ملا عمر و شکل گیری رابطه دوستانه عمیق بین آنها شد و شیخ محمد را به یکی از مهم ترین و بزرگ ترین حامیان مالی القاعده تبدیل کرد.

- براساس اسناد موجود به موازات برقراری روابط دوستانه بین شیخ محمد بن راشد آل مکتوم، حاکم دبی و نایب رئیس کشور امارات متحده و «اسامه بن لادن»، بنیانگذار شبکه تروریستی تکفیری «القاعده» در افغانستان، شاهد شکل گیری شبکه های قاچاق و انتقال مواد مخدر از افغانستان به امارات هستیم، ‌ به گونه ای که در ژانویه سال ۲۰۱۰ میلادی رسانه های اماراتی از بازداشت سه مقام مسئول این کشور به عنوان متهمان این پرونده خبر دادند. بلغارستان و رومانی، مقاصد اولیه این مواد در اروپا عنوان شده بود. از آن تاریخ تاکنون کشور امارات و شهرهای دبی و ابو ظبی به عنوان پل ارتباطی بین افغانستان و اروپا مطرح بوده اند و قاچاقچیان بزرگ مواد مخدر عمده محموله های خود را از فرودگاه های بین المللی این دو شهر به چهار گوشه جهان منقل می کنند.

فساد و فحشا در امارات

اگرچه شیوخ امارات تاریخی دیرینه و پیشینه ای کهن در قاچاق و مصرف مواد مخدر به ویژه در دوره پیش از اکتشاف نفت دارند، به عنوان مثال در تاریخ ۲۰ ماه مه سال ۱۹۸۶ میلادی خبرگزاری ها طی خبری اعلام کردند، یکی از شیوخ بزرگ امارات به اتهام عضویت در یکی از بزرگترین شبکه ها و مافیای مواد مخدر جهان در نیویورک بازداشت شده است.

به تبع آن روزنامه «مید» چند روز بعد به پرونده ویژه ای از قاچاق مواد مخدر در امارات اختصاص داد. در این پرونده تاکید شده بود، شیوخ امارات برای ساکت کردن معارضان انتشار این مواد، آن را به وفور و به قیمتی ناچیز در کشور پخش می کنند. حشیش، تریاک، هرویین و کوکایین در کنار داروهای معروفی چون داروهای خانواده «آمفیتامین ها» و «پارپیتورات ها» از مهمترین و در دسترس ترین مواد موجود در بازارهای امارات هستند.

 - در خصوص فساد مالی خاندان حاکم بر امارات همین کافی است، ‌ یادآور شویم، نشریه «فایننشنال تایمز» اعلام کرد، مقامات سوئیسی تحقیقات در خصوص «خادم القبیسی»، رئیس سابق هیأت مدیره شرکت سرمایه گذاری نفتی بین المللی (آیپیک) تحت مالکیت دولت امارات، را آغاز کرده اند که متهم به مفاسدی چون پولشویی، کلاه برداری و اختلاس چندین میلیارد دلاری از صندوق سرمایه گذاری مالزی، موسوم به MDB)) است.

به نوشته این نشریه القبیسی یکی از نزدیکترین سرمایه داران به شیخ منصور بن زاید آل نهیان می باشد. آل نهیان مالک باشگاه منچستر سیتی انگلیس و برادر شیخ خلیفه بن زاید آل نهیان رئیس دولت امارات است.

شیخ منصور بن زاید آل نهیان مالک باشگاه منچستر سیتی انگلیس

وجود چنین جرایمی در امارات موجب شده تا پلیس اروپا با انتشار بیانیه ‌ای رسما اعلام کند، امارات به مرکزی برای افزایش تقلب، عملیات پول شویی، خلاف‌ های مالیاتی و بازگشت درآمدهای ناشی از آنها به صورت سرمایه‌ گذاری و مامن و پناهگاه خلاف کاران بزرگ مالی و اقتصادی بین ‌المللی تبدیل شده است.

- درباره اسراف ها و بریز و بپاش های شیوخ اماراتی نقل است، در مراسم ازدواج شیخ «عبد الله بن زاید آل نهیان»، وزیر خارجه امارات که خبرگزاری ها آن را به «هزار و یک شب» توصیف کرده بودند، یک صد میلیون دلار هزینه شد.

در این مراسم از سه هزار رقصنده استفاده شد که هریک از آنها ساعتی ۵ هزار درهم امارات دریافت می کردند. همچنین در این مراسم از ده ها خواننده معروف و مشهور دعوت و صدها خبرنگار مزدور و وابسته جهت پوشش مراسم به خدمت گرفته شده بودند.

- شیوخ امارات به دلیل تعدد همسران هریک دارای چندین کاخ و ویلاهای بزرگ و مجلل هستند که هریک از همسران و فرزندان آنها را در این کاخ ها و ویلاها اسکان می دهند و بالطبع جایگاه هر کدام از آنها با دیگری و همچنین شیوه گذران زندگی آنها با هم تفاوت دارد.

افزون بر آن شیوخ امارات کاخ ها و ویلاهای شخصی هم دارا می‌ باشند که به خوشگذرانی ها و شب نشینی‌ها و بزم های خاص آنها اختصاص دارد و اغلب شب ها شاهد جشن ها و بزم هایی است که در آنها همه محرمات مباح و حلال هستند.

این درحالی است که به موازات این شب نشینی های مردانه، زنان شیوخ امارات نیز به حسب وسع و توان مالی همسران خود بزم های شبانه زنانه ای برگزار می کنند. مهمترین هدف از برگزاری این جشن ها و بزم های شبانه تشکیل حلقه ای از مزدوران و خدمتکارانی است که اطماع و اهداف خانم‌ها را در برابر جبهه رقیب محقق می کنند.

این بزم‌ها که در کشورهای عربی حوزه خلیج فارس مانند کویت و قطر و همچنین امارات به «القعده» معروف است، از ساعات ده شب آغاز و تا پاسی از بامداد ادامه دارد و اغلب در ویلاهایی برگزار می شود که به دور از انظار عمومی و حومه شهرها احداث شده اند، به عنوان مثال یکی از اماکن برگزاری جشن‌های شیخ نهیان بن زاید کاخ «منیف ریان» است که کمتر کسی از عامه مردم با آن آشناست. چون این کاخ در حقیقت ویلایی بسیار بزرگ و مجلل در جنگلی کوچک است که نرده های آهنی آن را از احاطه می کند و درب های آن دارای قابلیت کنترل از راه دور است.

«عبد الله بن زاید آل نهیان»، وزیر خارجه امارات

ویلا به گونه ای مبلمان شده آشکارا نشان می دهد، آماده برگزاری جشن های شبانه است، به گونه ای که محل نوشیدن مشروبات الکلی جایگاه ویژه ای را در سالن پذیرایی احراز می کند و نور چراغ ها برای چنین مراسمی تنظیم شده است.

این ویلاها معمولا دارای چندین اتاق خواب هستند که به شکل فریبنده و اغوا کننده ای مبله شده اند. دوربین های مدار بسته و مخفی و صفحه های بزرگ تلویزیون از دیگر شاخص های این ویلاهاست.

- آنچه درباره ویلاها و بزم های شیوخ امارات گفته شد، در مقابل جشن‌ها و بزم‌های زنان این شیوخ به قطره ای مقابل دریا می ماند، به ویژه شیخه «فاطمه» همسر اول شیخ زاید آل نهیان، ‌ رئیس سابق امارات که گفته می شود، بزم های و جشن های شبانه اش شهرت خاصی در امارات دارد.

شیخه «فاطمه» دنیای خاص خود را دارد که با دنیای شیوخ امارات تفاوت بسیار دارد. وی شیفته و عاشق زنان است، به خصوص زنان و دختران سودانی که در سال های این علاقه جای خود را به زنان و دختران مغربی داده است.

- نشریه «اربین بیزنس» در جدیدترین گزارش خود تاکید می کند که کشور امارات با مصرف سالیانه ۱۰ میلیون لیتر «ویسکی» رتبه اول را از حیث مصرف این مشروب الکلی در میان کشورهای جهان احراز می کند.

براساس این گزارش پس از کشور امارات، کشور فرانسه از این مصرف این نوع از مشروب رتبه دوم را در جهان از آن خود کرده است. نکته مهم اینجاست که نشریه «اربین بیزنس» که دارای دفتری در ابو ظبی است، ساعتی پس از انتشار این گزارش به دلیل اعتراض شدید مسئولان اماراتی که اعتقاد داشتند،   این گزارش چهره تحریف شده و نامطلوب از امارات ارائه می دهد، مجبور به حذف آن از روی خروجی این روزنامه شدند.

محمد بن زاید آل نهیان

- وضعیت آزادی های در امارات وقتی پای به حوزه کارگران خارجی می گذارد، به مرز فاجعه می رسد، شرایط نیروی کار خارجی در کشورهای عربی حوزه خلیج فارس چنان فضاحت بار است که هیچ جایی برای انکار آن از سوی مسئولان اماراتی باقی نگذاشته است. تاکنون گزارش های متعددی درباره وضعیت این طیف از جامعه امارات به ویژه زنان کارگر منتشر شده، بی انکه مورد توجه مقام مسئولی قرار گیرد.

گزارش نهادها و سازمان های حقوق بشری تاکید می کند، اغلب قریب به اتفاق زنان از سوی صاحبان کار خود مورد تعرض جنسی قرار گرفته یا به شیوه های مختلف شکنجه می شوند. این درحالی است که ترس از زندان همواره باعث شده است، آنها دم برنیاورده و سخنی از ظلم روا داشته بر زبان نیاورند، چون حداقل مجازات داشتن روابط نامشروع بر اساس قوانین امارات چندین سال زندان است که این اوضاع را برای کارگران بسیار سخت و طاقت فرسا می کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 66
 • در انتظار بررسی: 34
 • غیر قابل انتشار: 21
 • US ۲۳:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۸
  اين مردك زايد يا زائد ؟ خيلي هم شبيه شمر بدنهاد است
  • کامبیز IR ۰۲:۵۳ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۹
   هیچ بعید ندون که از نسل ناپاک همون ملعون باشه،و از همون شجره ی خبیثه
  • سعید GB ۰۶:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۹
   97 27
   اینایی که منفی میدن فازشون چیه ؟ تو این کارا دست دارن یا بدشون نمیاد تو این کار باشن
  • جهانگیر IR ۱۱:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۹
   39 6
   مشرق مراقب باش . فردا هست که دولت میاد با یک مشت مزدور اجاره ای ، سرت رو توی گونی میکنه به اتهام امنیت ملی ! و تشدید خصومت میان امارات و ایران . البته از نظر اینا ، امارات هر غلط و توهینی علیه ایرانیان بکند مهم نیست . ولی انتشار کثافتکاری های شیوخ مسلمان! و نوچه محمدبن سلمان خیلی جرم سنگینی محسوب می شود .
  • IR ۱۲:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۹
   7 31
   کاربر سعید ! خیلی ها با این نگاه شما موافق نیستند. مگر شما به نیات و درون مردم دسترسی دارید که این گونه آنها را به شمر ونسل ناپاک نسبت می دهید. هیچ کس گناه دیگری را بر عهده نمی گیرد. یا "گیریم پدر تو فاضل از فضل پدر تو را چه حاصل" را برای این موارد ایجاد بیان شده است.
  • ناشناس IR ۱۳:۱۷ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۹
   33 4
   باید اسمش رو میذاشتن ضایع. خخخخخخخخخخخخ
  • IR ۱۴:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۹
   28 23
   من منفی دادم چون منابع معتبری برای این خبرها نیومده . نمیشه به جای منبع گفت شنیده شده یا گفته شده !!!!!
 • ناشناس IR ۲۳:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۸
  این ایده و طرح انگلیس و صهیونیست است که حشی های خاورمیانه را تقویت و بها دهد
  • IR ۱۴:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۹
   51 11
   خوشبختانه در ایران نه فساد و تن فروشی هست نه نزول و رباخواری
 • IR ۲۳:۵۱ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۸
  خدا نسل اینارو از جهان بردارد الهی آمین.
  • ناشناس IR ۱۶:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۹
   19 3
   باید. به جزیره هامون رونق بدیم و کرانه های خلیج فارس و مکران رو پر رونق کنیم
 • هومن IR ۲۳:۵۳ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۸
  حتما همه اين حرفها هم درست است و اصلا مبالغه اي نشده البته اين را هم بگوييد كه تعداد مساجد در دبي يك مليوني از مساجد تهران ده مليوني بيشتر است و اكر ايام جمعه به اين مساجد برويد غالبا مملوء از نمازگزار است حالا امارت شارجه كه به مراتب مذهبي تر از دبي است بماند
  • IR ۰۱:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۹
   50 23
   شهری پر از کازینو و مسجد چه ترکیب متضادی
  • احمد IR ۰۱:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۹
   55 25
   ایران هم اگر کنترل منابعش رو در اختیار آمریکا و انگلیس بذاره، خودشون شخصا میان مسجد و حسینیه می سازن، نذری میدن و خیلی کارهای دیگه. در ضمن کسی ادعا نکرد کارگرهای پاکستانی و اندونزیایی و بنگلادشی تو امارات نماز خون نیستند.
  • IR ۰۱:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۹
   20 11
   چه فایده وقتی بیرون میآیند کار دگر میکنند
  • AE ۰۲:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۹
   28 18
   حتما هم این شیوخ بعد از تجاوز و هزار تا کثافت کاری دیگ واسه این که ریا نشه تو نماز این مساجد شرکت می کنن نهههه؟؟؟؟!!! پ.ن. وضعیت اخلاقی یک کشور رو با تعداد نمازگزارای تو مسجدش نمیشه حدس زد
  • رسول ترک DE ۰۳:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۹
   20 11
   دلیل یا مدرکی بر رد ادعاهای موجود در متن دارید ارائه دهید تاماهم مطالعه کنیم این متن پشت پرده کثیف امارات را برای همگان آشکار ساخت فیلم که دیگر دروغ نمی گوید بزرگوار
  • IR ۰۵:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۹
   24 15
   چه ربطی داره؟؟؟؟ ساختن مسجد هم پوششی برای این کارهاست
  • IR ۰۶:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۹
   20 13
   آره لابد همشون هم مسجد ضرار هستن!! از اون مسجدهايى كه فقط به درد خراب كردن ميخورن چون "إن الصلاة تنها عن الفحشاء و المنكر" اون مسجد و نمازى كه جلوى فساد و فحشا رو نگيره همون بهتر كه نباشه
  • IR ۰۶:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۹
   21 8
   ان شاءالله با حکام و جوانان مومن امارات محشور بشی!
  • حمید IR ۰۷:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۹
   13 12
   و حتما هم تعداد مساجد و تا بیخ پر بودنشون از نمازگزار میتونه دلیل محکمی باشه برای فاسد نبودن و رذل نبودنه این جماعته وحشیه(یمن و مردم مظلومش...) غرق در فساد شکم و زیر شکم!
  • IR ۰۸:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۹
   15 13
   از فساد حاکمان دبی گفته شد حساب مردم عادی جداست. ولی مردم هم اگر با ایمان هستند نباید فقط به نماز اکتفا کنند بلکه باید در مقابل چنین حاکمانی قیام کنند
  • IR ۱۰:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۹
   63 5
   اینهمه جواب به این بنده خدا داده شد اما یکی نگفت انصافا تهران تو فساد اخلاقی رکوردشکنه
  • DE ۱۰:۵۷ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۹
   6 75
   عمو یادگار خابی! یا بیدار.در زمان طاغوت خودمان تعداد حسینیه ها و مساجد و تکایا و امام زاده ها و زیارتگاهها .....از شمارش افزون بود این چه ربطی به رژیم دزد و فاسد و نوکر شا داشت . مساجد اگر هم از طرف رژیم های نوکر و مرتجع پشتیبانی شوند از دربان و فراش تا پیشنمازش مجیز گوی شا و سلطون کابوس و آل ضایع ....و همکار جاسوس های رژیم هستند.
  • بهمن IR ۱۱:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۹
   22 0
   اخخخیش . عجب نارگیلیه ها . تجارت فحشا و موادمخدر و مشروبات الکلی و استخدام آدمکشها جهت قتل عماد مغنیه و یمنی ها . در کنار مساجد متعدد . تقبل الله یا شیخ دون کورلئونه آل نهیان !!!!!
 • IR ۰۰:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۹
  66 16
  قیافه هاشونو
  • IR ۰۷:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۹
   آیا در این کشور که گل و بلبل درست کردید همه چیز رنگ خدا دارد.
 • IR ۰۰:۰۶ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۹
  26 29
  کل زندگی را به فساد میگذرانند ! و فقط به فکر عشق و حال هستند و اینهمه پیشرفت اقتصادی را شانسی بدست آوردند!!!!
 • BE ۰۰:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۹
  39 16
  میمون هر چی زشت تره بازیش بیشتره / حالمون به هم خورد
 • ناشناس IR ۰۰:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۹
  43 17
  مردم ایران نباید به امارات بروند. البته مسئولین زیادی هستند که در دلی و... سرمایه های فراوان دارند
 • FR ۰۰:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۹
  22 5
  بد تركيب ولي صاحب استان جنوبي ايران كه انگليس جداش كرد !
 • محمد IR ۰۰:۳۳ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۹
  59 24
  الان یه مزدور میاد میگه مشهد بدتره البته مشخصه ریشه این جماعت به کدوم حذب پیوند خورده
 • میثم IR ۰۱:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۹
  امارات با آینده نگری و برنامه ریزی قطب اقتصادی جهانه، چیزی که شما توی خواب هم نمی بینید. اونها حداقل به نام خدا و پیامبر از مردم خودشون دزدی نکردن
 • IR ۰۱:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۹
  33 8
  یاد فیلم لاتاری افتادم
  • IR ۱۴:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۹
   17 8
   اون فيلم بود برادر اگر قرار باشه درباره مفاسد جنسي در ايران فيلم بسازند بايد به جاش سريال صد قسمتي ساخته بشه
 • IR ۰۱:۳۳ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۹
  43 28
  خوبه مردم امارات این چیزها رو نمیدونن و این ویلا هارو نمیشناسن ولی شما میدونین.
  • IR ۱۴:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۹
   11 8
   آره ديگه مشرق نيوز از همه جا خبر داره الا ايران !!
 • IR ۰۱:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۹
  35 15
  نظردهنده ی محترم ساعت ۵۳ : ۲۳ ممکنه بفرمایید این تعداد مساجد(!) مملو از نمازگزاران (!) کدام مذهب (!) می شود ؟، و با توجه به متن گزارش خبری فوق ، بر اساس کدام معیار ساکنان شارجه از ساکنان دبی مذهبی (!) ترند ؟! . (برمبنای این بی غیرتی و بی تفاوتی نسبت به ظلم شیوخ(!)حاکم در امارات _ به نص آیات قرآن مجید _ مساجد ساکنان امارات متحده ، همان مسجد ضراره و ساکنانش هم کمثل الحمار !)
 • IR ۰۲:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۹
  21 0
  راه تضعیف امارات ، احداث پل خلیج فارس بندر کاوه و مرکز تعمیرات سوخت پشتیبانی در جنوب جزیره قشمه راهش توریسم و استفاده از سواحلمونه راهش دادن مشوق به ایرانی های مقیم این کشور برای خروجه و ... با این گزارش ها اتفاقی برای امارات نمی افته اگر آقازاده ها و گردن کلفت های مقیم این کشور اجازه دادن طرح های ملی به نفع ملت را اجرا کنید .
 • IR ۰۳:۰۵ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۹
  8 19
  خجالت بکشید
 • IR ۰۴:۲۲ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۹
  18 14
  شب جمعه و این گزارش های بند تومونی ...؟!
 • US ۰۴:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۹
  37 66
  اره همه بدن همه فاسد و در حال نابودین ما خوبیم ما عالیم بهتریمیم
  • IR ۱۴:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۹
   10 5
   دقیقا دیگ به دیگ میگه روت سیاه !
 • IR ۰۵:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۹
  46 10
  یارب مباد گدا محترم شود
 • محسن IR ۰۶:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۹
  45 14
  در حکومت رویایی داعش هم تعداد مساجد خیلی زیاد بود هم نماز جمعه خوانهاش زیاد بودن واقعا اخر استدلال هستن بعضی از انسانها
 • مرتضی IR ۰۷:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۹
  65 75
  فقط ما خوبیم برو ببین تو مشهد چه خبره
  • محمد IR ۱۰:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۹
   13 8
   بسوزه پدر تجربه چند بار رفتی مشهد دیدی؟!
  • IR ۱۱:۰۶ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۹
   10 22
   چه خبره? ما که تو مشهد هستیم چیزی نمی بینیم اونوقت شما از کجاتون در میارید لابد از ......
  • رسول ترک IR ۱۴:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۹
   10 11
   تو مشهد هیچ خبری نیست مدرک داری بفرست برای نیروهای امنیتی نداری سکوت کن این حرفای خاله زنکی از گند و کثافت امارات چیزی کم نمی کنه
 • IR ۰۸:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۹
  خدا رو شکر که همه فاسدند و ما عابد.
 • IR ۰۸:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۹
  10 6
  بعد انتظار دارید این شیخ ها و شیخه ها در برابر اسرائیل موضع بگیرند؟!! دولت مردان کشورهای عربی حوزه خلیج فارس از بی وجود ترین و فاسدترین دولت مردان عرب هستند.
 • IR ۰۹:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۹
  3 5
  وحوش اجاره نشین جنوبی باید بدانند که آمریکا و انگلیس فقط لکه هایی زودگذر در تاریخ هستند و روزی می رسد که شما هستید تنها در مقابل خشم مردم منطقه.
 • AE ۱۰:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۹
  10 5
  مشرق چی میخواستی بگی ، من نفهمیدم،؟ چی شده امارات قراره کشتی های تجاری ما رو تحریم کنه؟داری برای چی زمینه سازی می‌کنی؟
 • IR ۱۰:۳۳ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۹
  8 5
  همه بدن و شما خوبید.همین فردا اگر قطر هم باهاتون بد بشه چه ها که دربارش نمی گید.لطفا از این بولتن های اطلاعاتی کمتر بنویسید
 • علی IR ۱۱:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۹
  18 6
  شرف داشته و سانسور نکن مشرق،تمام اینای که گفتی چرند و از روی حسادت بود,شیخ زاید بیابان برهوت را تبدیل به بهشت کرد،دبی بعنوان مکانی مناسب برای سرمایه گذاری هستش و با داشتن تجارتی آزاد و بعنوان یک شاهراه تجاری و همینطور بزرگترین بندر دست ساز جهان و ... باعث شده که امارات به اینجا برسه و ما هنوز اندر خم یک کوچه هستیم،در ضمن مشرق جان اسامه بن لادن در کوه های تورا بورا افغانستان بازادشت نشد بلکه در ایبت آباد پاکستان کشته شد.
 • IR ۱۱:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۹
  8 7
  کشورهای نفتی عربی خیلی زود تمام میشن
 • IR ۱۱:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۹
  9 6
  حالا هم امارات هم شده بد پارسال که کشور دوست و برادر بود
 • عباس IR ۱۱:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۹
  24 6
  سلام خدا لعنت شان کرده است اگر این قوم خوب بود ند که خدا ۱۲۴۰۰۰ پیامبر برایشان نمی فرستاده. جرا برای اروپا نفرستاده. با این حال هنوز هم همان قوم لوط و عاد و ثمود و نوح با همان فساد و فحشا .خدا هدایت شان کند
 • RO ۱۲:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۹
  9 9
  پاپتی های تازه به دوران رسیده زمین از وجود شما حالش به هم میخوره بو گندوها جون به جون خودتون کنید قیافتون زار میزنه شپشو هستید.
 • IR ۱۲:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۹
  16 8
  چه گزارش مزخرف و چرتی طرف تو بیابان بهترین امکانات رو برای ملتش درست کرده در حال گسترش نفوذش تو منطقه هست بعد ما یک مملکت با این همه تحصیل کرده و منابع هر روز از روز قبل فقیر تر
 • IR ۱۳:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۹
  21 4
  اگر این گزارش کاملا بر پایه حقیقت باشد پس چرا این کشور بعد از چین دومین شریک تجاری ایران محسوب می شود؟؟؟!!!!
 • IR ۱۳:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۹
  21 5
  ایران این اراذل رو پرو کرده !! انقد با مساحمه باهاشون رفتار کرده که حالا این کشورک بی هویت برای ما شاخ و شونه میکشه !! بهترین کار رو یمنی ها کردند یه موشک زدند به فرودگاهشون، شیوخ خودشونو خیس کردن !!!
 • IR ۱۴:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۹
  28 8
  باید اینارو کشت .
 • IR ۱۴:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۹
  21 7
  لطفا در مورد ایران هم مشابه همین را بنویسید. قطعا خوانندگان علاقه ی بیشتری نشان خواهند داد!
 • IR ۱۶:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۹
  16 5
  جالب بید بخصوص که با عکس سند بید سپاس
 • لبيك يا حسين IR ۱۷:۴۸ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۰
  0 2
  ديوان اميري رو بسپريد به قاسم

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس