بحران آب - آبادان

استاندار خوزستان گفت: اگرچه اکنون ای سی آب آبادان و خرمشهر مطلوب نیست اما موفق شدیم میزان شوری آب را از ۷ هزار میکروموس به حدود ۴ هزار و ۵۰۰ برسانیم.

به گزارش مشرق، غلام‌رضا شریعتی صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اهواز، بابیان اینکه ما وعده کردیم خط دوم طرح آب‌رسانی غدیر را تا 15 تیر به شهرهای آبادان و خرمشهر برسانیم، اظهار کرد: آب شهرهای آبادان و خرمشهر را از طریق یکی از ایستگاه قیصریه با ای سی 2 هزار تا 2 هزار و 100 و دیگری را از طریق ایستگاه ام‌الدبس با ای سی یک هزار و 800 تا 2 هزار تأمین می‌کنیم.

وی با اشاره به اقدامات دولت در زمینه طرح آب‌رسانی در یک سال گذشته بیان کرد: چنانچه در سال 95 چنین مسئله‌ای در استان رخ می‌داد ما قدرت چنین مانوری را نداشتیم و باید تأمل می‌کردیم.

استاندار خوزستان گفت: در اسفندماه 95 رئیس‌جمهور وعده داد مسئله آب شرب و فاضلاب مردم استان را حل کند و در فروردین سال 96 اعتبارات لازم برای زیرساخت‌های خوزستان مصوب شد.

بیشتر بخوانید:

آغاز انتقال آب شیرین به خرمشهر و آبادان

شریعتی افزود: با این مصوبه بحث حل مشکل آب و فاضلاب استان در دستور کار قرار گرفت، اعتبار قابل‌ملاحظه‌ای برای آن اختصاص داده شد و فاینانس‌های داخلی برای این پروژه فعال شد.

وی عنوان کرد: در سال گذشته حدود 900 میلیارد تومان برای این پروژه هزینه شد این در حالی است که از سال 87 تا 95 حدود 950 میلیارد تومان تعلق‌گرفته بود.

شریعتی با بیان اینکه مگر اینکه اتفاق غیرمنتظره‌ای بیفتد که 15 تیر خط دوم طرح آب‌رسانی به شهرهای آبادان و خرمشهر افتتاح نشود، بیان کرد: در روزهای گذشته نیز یکسری تمهیدات اندیشیده شد و موفق شدیم آب غدیر را به منطقه شرق اهواز برسانیم.

وی با تأکید بر بالا رفتن قدرت مانور در حوزه طرح آب‌رسانی غدیر عنوان کرد: ظرف چند روز گذشته با رساندن آب غدیر و حیات به شهرهای آبادان و خرمشهر توانستیم ای سی آب را کم کنیم.

استاندار خوزستان افزود: اگرچه اکنون ای سی آب مطلوب نیست اما موفق شدیم از 7 هزار به حدود 4 هزار و 500 برسانیم.

وی گفت: از طریق برخی اقدامات صورت گرفته مانند رهاسازی آب، تأمین آب غدیر و حیات بیش از 30 هزار مترمکعب برای آب برای شهر آبادان و 10 هزار مترمکعب برای شهر خرمشهر تأمین شد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس