انصارالله

گرچه اشغال الحدیده بعید به نظر میرسد، اما حتی اگر این شهر اشغال شود، عوامل طبیعی و جمعیت بالای یمنی‌های متنفر از آل‌سعود در آن به گونه‌ای نیست که سعودی‌ها بتوانند ناآرامی‌ها را تحمل کنند.

سرویس جهان مشرق - نیروهای متجاوز سعودی و اماراتی در حمله‌ای که از چند روز پیش ضد منطقه ساحلی الحدیده آغاز کرده‌اند، همچنان درجا می‌زنند و نتوانسته‌اند به اهداف اعلام شده خود دست پیدا کنند.  

تحلیلگران مسائل نظامی اعتقاد دارند که حجم این حمله با مشارکت نیروهای اماراتی و سعودی و حضور افسران نظامی فرانسوی و آمریکایی و مزدوران داخلی شامل نیروهای تروریستی تکفیری و جریان‌های هوادار علی عبدالله صالح رئیس جمهورسابق یمن بزرگترین حمله طی سه سال گذشته در یمن است.  

نیروهای متجاوز همچنان در ورودی‌های جنوبی و غربی فرودگاه الحدیده هستند و در حالی که این فرودگاه حدود ۴۰ کیلومتر با شهر فاصله دارد و منطقه‌ای غیر مسکونی است، حتی در رسیدن به یک هدف تبلیغاتی در اشغال فرودگاه نیز ناکام مانده‌اند. این در حالی است که خطوط امدادی آنها از جنوب نوار ساحلی به سمت شمال نیز قطع شده و طی روزهای اخیر محاصره این نیروها در منطقه تشدید شده است.  

نیروهای متجاوز اماراتی توجیه خود برای ادامه پیشروی‌ها در منطقه خالی از سکنه فرودگاه الحدیده را جلوگیری از ریخته شدن خون انسان‌های بی گناه معرفی می کنند. آنها مدعی هستند که  نیروهای مهاجم روشی حساب شده و تدریجی در این  درگیری‌ها دنبال می‌کنند. این گفتمان برخلاف گفتمان استراتژیک محور مذکور طی روزهای اولیه جنگ و آغاز حملات بود که از لزوم اشغال سریع و آسان شهر سخن می‌گفتند.  

حتی مارتین گریفیس فرستاده سازمان ملل متحد به یمن نیز نتوانست شکست‌های میدانی نیروهای متجاوز را با حمایت‌های دیپلماتیک آمریکا و فرانسه و کشورهای دیگر اتحادیه اروپا در ابعاد سیاسی جبران کرده و دولت و جریان‌های مردمی یمن را وادار به تسلیم شدن در برابر خواسته‌های متجاوزان نماید.  

دستاوردهای نیروهای مدافع یمنی طی روزهای اخیر

در همین رابطه سرتیپ شرف لقمان سخنگوی ارتش یمن و کمیته‌های مردمی دیروز اعلام کرد که حملات نیروهای مشترک ضد مهاجمان و اشغالگران بر اساس استراتژی دفاع متحرک و پاتک‌های برنامه‌ریزی شده همچنان ادامه دارد. وی تاکید کرد که دشمن نمی‌تواند از خطوط دفاعی استقرار یافته در منطقه عبور کند و ارتش و کمیته‌های مردمی معادله جدیدی را در درگیری‌های ساحل غربی به دشمن تحمیل کرده‌اند.  

وی ابراز داشت که خودروهای  منهدم شده در درگیری روزهای اخیر حدود ۴۴ دستگاه برآورد شده است.   این در حالی است که هواپیماهای بدون سرنشین یمنی نیز همچنان نیروهای مزدور را که به دنبال شکست محاصره نیروهای مهاجم در ساحل هستند را تار و مار می‌کنند. تعداد تلفات دشمن طی روزهای اخیر صدها نفر ارزیابی شده است. این در حالی است که مهاجمان هیچ آمار رسمی از تعداد تلفات و خسارت‌های خود منتشر نمی‌کنند.  

متجاوزان سعودی دیروز کاروان جدیدی از نیروهای نظامی و خودروهای زرهی را در منطقه الفازة واقع در بخش التحتیا وارد عرصه مبارزات کردند که این موضوع باعث کشته شدن تعدادی از فرماندهان این نیروها و تخریب خودروهای آنها شد.  

در این میان هواپیماهای جنگی دشمن سعودی - اماراتی همچنان تلاش دارد شکست‌های عرصه میدانی را با موشک باران مناطق مسکونی جبران کند. تنها طی روزهای اخیر بیش از ۲۵۰ حمله هوایی صورت گرفته، اما هیچ یک از آنها در ساقط کردن فرودگاه الحدیده موفقیت‌آمیز نبوده است.   در جریان این حملات ۱۳ غیرنظامی یمنی به شهادت رسیده و ۲۴ تن دیگر زخمی شده‌اند.  

از سوی دیگر  بعد از آنکه نیروهای مهاجم طی روزهای گذشته موفق شدند به میدانی در جنوب الحدیده نفوذ کرده و آنجا را تحت کنترل خود بگیرند،   ارتش یمن و کمیته‌های مردمی صبح دیروز عملیات نظامی غافلگیر کننده‌ای را در چندین محور انجام داده و موفق شدن مهاجمان را از جنوب این شهر تا بیش از ۱۶ کیلومتر به سمت الدریهمی عقب برانند.  

محمد علی الحوثی رئیس کمیته عالی انقلاب یمن چند روز پیش از توقیف یک کشتی فرانسوی در  مقابل سواحل الحدیده خبر داد. یمنی‌ها همچنین چهارشنبه گذشته یک کشتی ائتلاف سعودی را در ساحل غربی هدف قرار دادند. یک منبع از نیروی دریایی یمن با اعلام این خبر تاکید کرد که با آتش گرفتن یکی از کشتی‌های ائتلاف سعودی در ساحل غربی استان «الحدیدة»، سایر کشتی‌ها عقب‌نشینی کردند.

جنازه های برگشتی سربازان امارات از جنگ یمن

پایگاه خبری شبکه المسیرة نوشت که کشتی مذکور حامل نیروهای ائتلاف متجاوز به یمن بود و قصد داشت این نیروها را در سواحل الحدیدة پیاده کند، اما دو موشک به سوی این کشتی شلیک شد که با دقت به هدف اصابت کرد و کشتی آتش گرفت و دود زیادی از آن بلند شد.

عملیات مهم اخیر ارتش و کمیته‌های مردمی یمن باعث اسارت تعداد بسیار زیادی از نیروهای مزدور شده است. نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن دوشنبه اعلام کردند که ۱۶۰ تن از عناصر وابسته به ائتلاف سعودی را در نبردهای ساحل غربی به اسارت گرفته‌اند.  

تارو مار مزدوران سعودی توسط یمنی

نیروهای مدافع یمن همچنین در جبهه حرض در مقابل منطقه جیزان موفق شدند جبل النار و مواضع اطراف آن را در اختیار بگیرند. این منطقه کوهستانی مساحتی به طول ۱۴ کیلومتر است که در عمق اراضی عربستان پیش رفته است.

نیروهای مدافع یمنی همچنان به پرتاب موشک‌های بالستیک خود ادامه می‌دهند. در همین رابطه دو روز پیش یک موشک بالستیک به اردوگاه نظامی عربستان در شرق جیزان شلیک شد  که خسارت‌های زیادی به جای گذاشت. جالب اینجاست که رسانه های سعودی از  داستان‌پردازی های تبلیغاتی خود در مورد رهگیری و انهدام موشک‌های شلیک شده نیز دست برداشته اند و تنها به ذکر این موضع بسنده کردند که نیروهای دفاع هوایی عربستان یک موشک بالستیک را رصد کردند که از اراضی یمن به سمت اراضی عربستان شلیک شده است.  

سعودی‌ها که همواره انتشار اخبار و تصاویر مربوط به سقوط موشک‌های یمنی در رسانه های جمعی را جرم تلقی می‌کنند،  هیچ جزئیاتی از محل اصابت این موشک و تعداد تلفات نظامیان خود در نتیجه این حمله منتشر نکرده اند.  

شکست جنگ تبلیغاتی متجاوزان سعودی- اماراتی

سعودها و اماراتی با این حال بدون در نظر گرفتن تحولات میدانی و با تکیه بر سیاست‌های تبلیغاتی خود و رسانه‌های وابسته به دلارهای نفتی سعی دارند اوضاع جنگ را بسیار خوب ارزیابی کنند. یکی از این افراد انور قرقاش وزیر مشاور در امور خارجی کشور امارات است که  شرایط جنگ را بسیار ممتاز ارزیابی کرده و مدعی شده که  نیروهای مهاجم اصرار زیادی برای حمایت از جان شهروندان و امکان ارسال کمک‌های انسانی  به این شهر دارند!

 کمین های زیرکانه یمنی ها مقابل مزدوران سعودی

متجاوزین همچنین بهانه دیگری برای شکست‌های خود در ساحل غربی  دست و پا کرده و در اظهاراتی متناقض یا مواضع قرقاش مدعی هستند که عدم اشغال شهر الحدیده  طی روزهای گذشته در نتیجه مذاکرات و مداخله سازمان ملل متحد بوده است.   این در حالی است که محمد البخیتی از رهبران انصار الله  دیروز اعلام کرد که  هیچ مذاکره ای در خصوص تحویل دادن بندر الحدیده به دشمن انجام نشده و  فرستاده سازمان ملل متحد طرح خود برای حل عمومی بحران را ارائه کرده و موضوع منحصر به الحدیده نبوده است.  

اشغال الحدیده بازی شکست خورده ائتلاف متجاوز سعودی

و این بار نیز مانند دفعات گذشته سعودی‌ها در تحقق این آرزوهای خود ناکام خواهند ماند، اما حتی اگر آنها موفق به اشغالی این شهر شوند، عوامل طبیعی و مردم شناختی این شهر و جمعیت بالای یمنی‌های متنفر از سعودی‌ها در آن به گونه‌ای نیست که سعودی‌ها بتوانند ناآرامی‌های فرسایشی نیروهای خود در این بندر یمنی را بعد از اشغال آن تحمل کنند. لذا هر دو روی سکه بازی سعودی‌ها در بندر الحدیده، یک بازی شکست خورده است.

گرچه اشغال شهر الحدیده بعید به نظر میرسد، اما حتی اگر آنها موفق به اشغالی این شهر شوند، عوامل طبیعی و مردم شناختی این شهر و جمعیت بالای یمنی‌های متنفر از سعودی‌ها در آن به گونه‌ای نیست که سعودی‌ها بتوانند ناآرامی‌های فرسایشی نیروهای خود در این بندر یمنی را بعد از اشغال آن تحمل کنند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • انتشار یافته: 54
 • در انتظار بررسی: 8
 • غیر قابل انتشار: 18
 • IR ۰۱:۳۳ - ۱۳۹۷/۰۳/۳۰
  دروغ هاو ارزوهای مشرق بی دین
  • IR ۱۱:۵۳ - ۱۳۹۷/۰۳/۳۰
   خخخخ چرا سوختی؟؟؟ اینکه تمام غرب و ائتلاف عربی و عبری متحد با هم به یک ملت بی دفاع حمله کرده اند و البته مثل خر توی گل گیر کرده اند ناراحتی؟ حالا تو چرا ناراحتی؟
  • IR ۱۲:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۳/۳۰
   ننگین ترین کارحمایت از متجاوزین است که مثل گاو دردل نیروهای سرسخت وکارآزموده رفتن ومتوجه نیستندهرلحظه وازهرنقطه قیچی میشوند . جنگ احزاب بامعجزه الهی بنفع مسلمین پایان یافت .
  • IR ۱۲:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۳/۳۰
   اصلا خوندی نظر دادی؟!!!
  • محمد ۱۳:۰۶ - ۱۳۹۷/۰۳/۳۰
   18 99
   باشه تو راست میگی فقط همه دروغگو هستن
  • IR ۱۳:۴۶ - ۱۳۹۷/۰۳/۳۰
   63 13
   تعداد مثبت ها مشخص می کنه چقدر طرفدار داری مشرق!!!
  • IR ۱۳:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۳/۳۰
   11 51
   مخاطب ۰۱:۳۳ - ۱۳۹۷/۰۳/۳۰ بالای هزار تا مثبت گرفتی شاید باورت نشه ولی تو ی قهرمان پوشالی بخشید حبابی هستی:)))))))
  • ۱۴:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۳/۳۰
   5 26
   اشتباهی مثبت دادم
  • IR ۱۶:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۳/۳۰
   24 60
   به کوری چشم تو و امثال غرب و دلار های نفتی عقربستان پرست ات لشکر پابرهنه , گرسنه, بدون دبدبه کبکبه نظامی پوزه ی کثیف اربابان شیطانی ات را به خاک می مالند. عشق است یمنننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننن
  • IR ۱۷:۰۵ - ۱۳۹۷/۰۳/۳۰
   20 64
   تعداد مثبت ها نشان دهنده ربات قوی هست. جالبه. دولت رباتی. طرفداران رباتی.
  • IR ۱۷:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۳/۳۰
   13 56
   جالبه!!! یکی ساعت 11:53 نظر گذاشته 2455 منفی خورده، یکی یکی هم 13:50 نظر گذاشته فقط یکی منفی خورده!!! خخخخ ظاهرا متخصصین ربات در کارند
  • IR ۱۷:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۳/۳۰
   13 51
   جالبه!! من ساعت 11:53 دقیقه و 11:55 دقیقه به دو تا کامنت، نظر دادم یکی 2455 منفی خورده اون یکی فقط یکی!!! بقیه هم امتحان کنن ببینن. نشون میده برخی هرچند در ایجاد شغل گند زده اند اما در یک زمینه موقث بوده اند: کارآفرینی برای جاعل های سایبری
 • GB ۰۲:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۳/۳۰
  بابا مشرق روت رو برم که چقدر زیاده !!!! آخه چقدر دروغ !!! ؟
  • IR ۱۱:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۳/۳۰
   41 90
   اینجا چکار میکنی؟ برو از همون العربیه و ال ال ها خبرهاتو بگیر ، کاسه لیس عربستان.
  • IR ۱۱:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۳/۳۰
   41 48
   کدومش دروغه؟ اون خودروهای زرهی که دود میشن میرن هوا یا ناو جنگی به فنا رفته؟؟ حالا فهمیدی دروغگو خودت و اربابانت هستین؟
  • IR ۱۲:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۳/۳۰
   41 66
   #اوباش_سعودی
 • IR ۰۲:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۳/۳۰
  116 4
  لعنت الله علی القوم الظالمین...
 • GB ۰۲:۳۳ - ۱۳۹۷/۰۳/۳۰
  با نبرد الحدیده حشدالشعبی یمنی در حال شکل گیری است
 • US ۰۳:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۳/۳۰
  موندم پس فردا که حدیده اشغال شد شما چی تیتر میزنید ؟ احتمالا بی خیالی طی میکنید . مثل حمله سنگین به مواضع مقاومت در چند روز گذشته که راحت از ان گذشتید.
  • محمدجواد IR ۰۸:۴۶ - ۱۳۹۷/۰۳/۳۰
   اگر هم حدیده اشغال بشه چیزی از روسیاهی سعودی ها و صدالبته اربابانش کم نمیکنه. اگر حدیده اشغال شد شما خوشحال نباش که مشرق ضایع شد. بشین برای انسانیتی که داره در یمن لگدمال میشه گریه کن.
  • ایرانی GB ۰۹:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۳/۳۰
   88 4
   اون پس فردای شما رو به امید خدا کسی نمبینه چون اتفاق نمیفته. این اوباش سعودی با کسانی درگیر شدن که دعای پیامبر خاتم صلی الله علیه و آله پشت سر اینهاست و پیروزی نهایی هم همان فتح مکه هست. نصر من الله و فتح قریب.
  • IR ۱۱:۵۵ - ۱۳۹۷/۰۳/۳۰
   26 6
   ابله! 10 روزه اربابانتان به الحدیده حمله کرده اند. تازه همه با هم نه یکی یکی. هنوز هیچ غلطی نتونستن بکنن. خاک بر سرشان که انقدر احمق و ناتوانند. خخخخخ
  • IR ۱۲:۲۱ - ۱۳۹۷/۰۳/۳۰
   20 9
   اگه اشغال بشه خومون عربستان و امارات و شخم میزنیم
 • IR ۰۳:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۳/۳۰
  65 6
  خدا پشت پناه شما
 • IR ۰۴:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۳/۳۰
  108 2
  آسمان و دریای یمن کاملا در اختیار دشمنان انصاراللهه و روی زمین حوثی هایی که سلاح سبک و سنگین ضعیف و قدیمی دارند با مدرن ترین و قدرتمندترین تجهیزات سبک و سنگین و زره پوش ها درگیرن حتی نفری هم خیلی کمترن یکطرف انصارالله و آنطرف سلفی تکفیری ها+یمنی های چپ کرده+سودانی ها+اماراتی ها+عربستانی ها+آمریکایی ها+اسرائیلی ها+فرانسوی ها+و قطعا انگلیسی ها !!!! بعد می بینید که رزمنده مستضعف حوثی کنار جاده ساحلی وسط میدان جنگ ، راحت ایستاده و راه می ره و زره پوش ها از ترس هدف قرارگرفتن تخت گاز می رن !!! یعنی همچنین صحنه هایی که از میدان واقعی نبرد حوثی ها می بینیم در فیلم های تخیلی آرنولد شوارتزنگر که قطر بازوش اندازه دور کمر رزمنده حوثیه ندیدیم !!!!! عجیب شجاع و رزمنده هستن .
  • ناشناس IR ۰۹:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۳/۳۰
   33 3
   جنگ كه به قطر بازو نيست! قطر بازو كه شهامت و شجاعت نمي آورد! خب تجهيزات هم داشته باشند . تو خودت بهت تجهيزات بدهند جرات ميكني پاتو بگذاري تو يمن؟! اصلا يمن پيشكش جرات ميكني بري نقطه صفر مرزي؟
 • IR ۰۴:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۳/۳۰
  36 13
  باید تحریم تسلیحاتی شکسته شود ؛ اگر یمن شکست بخورد امارات به ایران حمله می کند ؛ یادمان باشد زمان دولت اصلاحات امارات چند ایرانی را شهید کرد ؛ تز گفتگوی تمدن های آنزمان مثل مذاکرات هسته ای الان مانع هر واکنشی شد
  • IR ۱۱:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۳/۳۰
   46 6
   امارات واسه ایران نیم ساعت کار داره
 • IR ۰۴:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۳/۳۰
  114 5
  اگر در مسیر خدا استقامت شود، امداد الهی نصیب خواهد شد
 • حسین PL ۰۵:۰۶ - ۱۳۹۷/۰۳/۳۰
  179 3
  بی بی سی حرام زاده داره رسما اخبار دروغ منتشر میکنه و از سعودیها و اشغالگران حمایت میکنه اون وقت این اراذل رسانه ای ادعای بی طرفی میکنند! مرگ بر ملکه جنایتکار و حکومت آدمکش و کودک کش انگلیس
  • IR ۱۱:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۳/۳۰
   19 1
   بزار انقدر حرامزاده بازی در بیارن و خبر دروغ پخش کنن که دروغ دونشون پاره بشه. دیدین چقدر این روزها ناراحت و عصبی هستن؟؟ خودشون هم میدونن که دارن حرف مفت میزنن.خخخخ
 • IR ۰۵:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۳/۳۰
  155 8
  چند گزینه از گونی گونی گزینه های استفاده نشده انصارالله : 1. زدن بندر پورت سودان منجر به سقوط عمرالبشیر و تجزیه دوباره سودان 2. زدن تاسیسات مهم جنوب عربستان مثل آب شیرین کن ها منجر به بحران بزرگ و اعتراضات مردمی 3. نفوذ چریکی به عمق خاک امارات و زدن اهداف نظامی سیاسی تجاری مثلا برج های دبی ، بندرجبل علی و ... و حذف فیزیکی قاتلان ملت یمن که حوثی ها توان چنین عملیات هایی را دارند با 2 3 عملیات می تونن توریسم و امنیت سرمایه گذاری امارات را بکلی نابود کنند 4. نفوذ چریکی به عمق خاک عربستان و زدن اهداف سیاسی تجاری نظامی و ترور قاتلان ملت یمن 5. استفاده از ظرفیت های یمنی های مقیم 6. برقراری ارتباط با شاهزاده های ناراضی آل سعود 7. برقراری ارتباط با شیعیان بحرین و شرق عربستان که روی تمام نفت عربستان نشستن 8. نفوذ به جنوب یمن و حذف رهبران یمنی طرفدار ارتجاع عربی 9. انجام عملیات به هدف گرفتن اسیر غربی و یا فرماندهان اماراتی پشت جبهه که حوثی ها توانشو دارن رئسای قبایل یمنی چپ کرده هم می تونن کاندیدای خوبی باشن 10. ورود به کشتی های تجاری عربستانی اماراتی به مقصد ساحل غربی عربستان و غرق کردن این ها و ... و گزینه در حال لود شدن حوثی ها = شهرک موشکی اعماق کوهستان صعده ، قوای پهبادی تعیین کننده ، قوای موشکی کروز بالستیک میان برد کوتاه برد نقطه زن با انواع سرهای جنگی بازدارنده و ... و تنها گزینه باقیمانده جبهه روبرو که بزودی مجبور به استفاده خواهند شد ورود مستقیم و عمده نظامیان غربی عبری به خط درگیری با حوثی ها .
  • نیما AT ۱۰:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۳/۳۰
   14 19
   داداش مثل اینکه شما حوثی هارو با ناتو اشتباه گرفتی.این کارایی که شما گفتی از ارتش روسیه و ناتو شاید بر بیاد اما از حوثی ها نه.
 • IR ۰۷:۴۹ - ۱۳۹۷/۰۳/۳۰
  53 2
  خترجی ها هیچوقت حریف بومی ها نمیشن
 • ۰۸:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۳/۳۰
  67 5
  فرزندان پابرهنه روح الله...
  • IR ۱۲:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۳/۳۰
   31 4
   الله اکبر به این غیرت و شجاعت
  • IR ۱۲:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۳/۳۰
   68 4
   گل گفتی برادر. اینها یادگار امام هستن نه اون یارو که بلا نسبت همه عزیزان تبر گردنشو نمیزنه از بس گردن کلفت کرده
 • ۰۸:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۳/۳۰
  103 5
  الله اكبر الموت لامريكا الموت لاسرائيل اللعنه على اليهود النصر للاسلام...
 • فرهاد IR ۰۸:۳۶ - ۱۳۹۷/۰۳/۳۰
  49 4
  درود و سلام بر رزمندگان یمنی که به حق از سلاله اویس قرنی هستند
 • IR ۰۸:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۳/۳۰
  91 14
  درود بر انصارالله حزب الله سپاه
 • رضوی IR ۰۸:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۳/۳۰
  57 0
  خداوندا مظلومین را خودت یار و یاور باش همانطور که در جنگ بدر مسلمین تهی دست را در مقابل مشرکین تا دندان مسلح یاری فرمودی و پیروز گرداندید، رزمندگان و مردم ستم دیده و مظلوم یمن را یاری و دشمنان و حامیان انها را خوار و ذلیل و به خاک ذلت بنشان
 • IR ۰۹:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۳/۳۰
  27 6
  سلام برجنگجویان یمن انشاءالله پیروزی باشماست
 • IR ۰۹:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۳/۳۰
  28 2
  سلام برجنگجویان یمن انشاءالله پیروزی باشماست
 • ایرانی GB ۰۹:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۳/۳۰
  15 2
  یمنی ها با تاسی به نبی مکرم با اسرای وسط جنگ باید طبق آیه 67 سوره انفال رفتار بکنن. " ما کان لنبی ان یکون له اسری حتی یثخن فی الارض"
 • ۰۹:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۳/۳۰
  20 0
  افرین یکطرف انصارالله و آنطرف سلفی تکفیری ها+یمنی های چپ کرده+سودانی ها+اماراتی ها+عربستانی ها+آمریکایی ها+اسرائیلی ها+فرانسوی ها+و قطعا انگلیسی ها !!!! یعنی همچنین صحنه هایی که از میدان واقعی نبرد حوثی ها می بینیم در فیلم های تخیلی آرنولد شوارتزنگر که قطر بازوش اندازه دور کمر رزمنده حوثی ندیدیم
 • امیدی IR ۱۰:۳۶ - ۱۳۹۷/۰۳/۳۰
  19 2
  مقاومت برای یمنی های پا برهنه رمز پیروزی است شکست ائتلاف عربی آمریکایی و فرانسوی در ساحل غربی یکی از نشانه های الهی است.
 • IR ۱۱:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۳/۳۰
  19 1
  خوشم می آید از اون قیافه های مردانه و با ابهت و صلابت یمنی ها !! مرگ را به هیچ گرفته اند خدایا کمکشان کن ! عکس جالبی است!
 • IR ۱۱:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۳/۳۰
  25 1
  پیروزی و حکومت از آن امت حزب الله بعد از هر سختی اسایش است خدا پشت پناهتان ای مظلومین
 • IR ۱۲:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۳/۳۰
  14 2
  خدا به حق محمد ص و ال محمد ص به این ملت مظلوم که در برابر این ظالمین کودک کش ایستاده اند نصرت و پیروزی عطا کنه.ان شا الله
 • US ۱۲:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۳/۳۰
  14 6
  دقت دارین اینجا چون حرفی از امریکا و اسرائیل و برجام نیست مثبت و منفی تعادل خودشو داره !!!!؟
 • اکبر IR ۱۲:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۳/۳۰
  9 2
  کسانی که در راه خدا مقاومت میکنند پیروزند قابل توجه وطن فروشان داخلی
 • حسن IR ۱۴:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۳/۳۰
  7 2
  سلام بر رزمندگان غیور و شجاع یمنی .... انشا اله پیروزی با مظلومان یمنه لعنت بر دشمنان یمن بخصوص غرب گراهای توی ایران
 • امیر IR ۱۵:۳۷ - ۱۳۹۷/۰۳/۳۰
  2 1
  مشرق داداش قضیه این مثبت منفیا چیه!! کلا پنجاه تا کامنته اونوخ 1000تا مثبت و منفی؟!! مشکل امنیتی داره فک کنم سایتتون !
  • IR ۱۷:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۳/۳۰
   9 1
   نوکران امریکا و اسرائیل در میدان عمل که غلطی نمیتونن بکنن ولی توی جعل و هک کردن سایت استادن. خاک بر سر ها آبروی هرچی مرده اینا بردن

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس