کد خبر 860987
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۴
مرتضی آقاخان

هافبک-مهاجم ۲۵ ساله تیم پیکان نخستین صید آبی‌های پایتخت برای لیگ هجدهم بود و باید دید کدام بازیکن از لیست استقلال خارج می‌شود.

به گزارش مشرق، با جذب رسمی مرتضی آقاخان وینگر گلزن تیم پیکان، استقلالی‌ها رسما از لیست خرید شفر رونمایی کردند. این پیکانی سابق که سابقه زدن ۶ گل در لیگ گذشته را دارد اولین خرید آبی‌های پایتخت شد تا به این ترتیب یک بازیکن در لیست خروجی قرار بگیرد. 

 

باتوجه به جذب مرتضی آقاخان، باید دید کدام یک از بازیکنان این تیم کاندیدای خروج از لیست آبی پوشان است. آقاخان یک وینگر است با خاصیت های تهاجمی زیاد و حس بالای چارچوب شناسی که موقعیت‌های گلی که به دست می‌آورد را به راحتی از دست نمی‌دهد.

وی در سه فصل گذشته هم جزو گلزنان برتر تیم خود بوده و این نشان می‌دهد در تیمی مثل استقلال که قدرت تهاجمی بالایی دارد می‌تواند مثمر ثمر باشد. مشخص است آقاخان می‌تواند در استقلال جانشین بازیکنانی مثل علی قربانی، جابر انصاری، بهنام برزای و یا محسن کریمی باشد. بازیکنانی که در فصل گذشته یا کمتر به میدان رفتند و یا کمتر از انتظار ظاهر شدند.

شاید قدری بعید باشد که آقاخان جانشین علی قربانی در بین آبی پوشان باشد چرا که ذات بازی این دو بازیکن با هم متفاوت است. قربانی یک مهاجم مرکزی و قدرتی است با توان بالای استفاده از ضربات سر که شنیده می‌شود باوجود همه انتقاداتی که هواداران این تیم از او داشتند، مورد اعتماد شفر قرار دارد و حتی بعید است نام او در لیست خروجی آبی‌ها باشد. بهرحال از نظر آماری این مهاجم بهترین گلزن فصل پیش استقلال و امتیاز آور ترین بازیکن این تیم بوده است.

جابر انصاری پستی نزدیک به مرتضی آقاخان دارد. انصاری هم فصل گذشته ۴ بار برای استقلال گل زد که گویا این تعداد گل برای تایید عملکرد وی کافی نبوده است. انصاری هم یکی دیگر از مهاجمان استقلال است که در کنار علی قربانی با هجمه شدید از سوی هواداران تیمش مواجه بود و هرگز مورد تایید آنها قرار نگرفت و هواداران استقلال بارها خواهان جدایی او شده بودند. 

بهنام برزای هم دیگر بازیکن استقلال است که پست بازی‌اش به آقاخان بی شباهت نیست. برزای فصل گذشته در لیست مازاد بر نیاز علیرضا منصوریان قرار داشت و از این تیم کنار رفت اما در نیم فصل نخست نتوانست به هیچ تیمی بپیوندد. برزای همان بازیکنی است که شفر بلافاصله بعد از رسیدن به تهران سراغ او را گرفت و خواهان بازگشتش به تیم شد. اما مورد استفاده قرار نگرفتن برزای حتی در ایامی که مصدوم نبود نشان داد شفر هم اعتقاد چندانی به او ندارد و مشخص نشد چطور در بدو ورودش به تهران او را می شناخته و خواهان بازگشتش به تیم شده است.

برزای هم یکی از بازیکنانی است که احتمال جدایی‌اش از تیم استقلال وجود دارد و چه بسا آقاخان جای هافبک-مهاجم جنوبی آبی پوشان را در این تیم پر کند.

سید محسن کریمی بازیکنی که اکثر هفته‌های فصل گذشته را با مصدومیت سپری کرد و تنها در بازی‌های اندکی برای تیمش به میدان رفت اما در همین بازی های اندک با یک هت تریک دل شفر و هواداران را برد. تنها مشکل کریمی که شفر را روی او مردد کرده استعداد فوق العاده بدن او برای مصدومیت است. کریمی اواسط فصل گذشته رباط صلیبی اش را تحت عمل جراحی قرار داد و قطعا برای آغاز فصل نمی‌تواند همراه با دیگران استارت بزند. شاید جمیع این جهات باعث شود تا شفر مهاجم جدید تیمش را جانشین محسن کریمی نماید.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس