عراق

هسته های خاموش گروه تروریستی داعش اگر چه در ماه های گذشته ضربات سنگینی را متحمل شدند اما در دو هفته گذشته عملیات مختلفی را علیه مردم و نیروهای امنیتی عراق انجام دادند.

به گزارش مشرق، آخرین تحولات میدانی از عراق حاکیست، عملیات نیروهای ارتش، پلیس فدرال و بسیج مردمی علیه هسته‌های خاموش گروه تروریستی داعش در مناطق مختلف همچنان ادامه دارد.

نیروهای عراقی در جریان جست وجوی خانه به خانه و درگیری های ۱۵ روز گذشته در استان های مختلف (کرکوک، الانبار، صلاح الدین و نینوا) موفق شدند ۱۳۳ تن از عناصر تروریستی داعش را به هلاکت برسانند.

در عملیات های نیروهای ارتش، بسیج مردمی و پلیس فدرال نزدیک به ۱۷۵ تن دیگر از عناصر تروریستی داعش در استان های شمالی دستگیر شدند که نام «ابراهیم نایف حمید» سرکرده سرشناس داعش هم در لیست دیده می شود.

یک منبع میدانی در گفت وگو با مشرق، خبر دستگیری این سرکرده سرشناس داعش را تایید کرد و افزود: «ابراهیم نایف حمید» در یک عملیات پیچیده در منطقه الشرقاط (شمال استان صلاح الدین) توسط نیروهای عراقی بازداشت شد.

نیروهای عراقی در جریان عملیات های خود در ۱۵ روز گذشته هم توانستند ۲۰ حمله غافلگیرانه تروریست های داعش را به مراکز مهم عمومی، اقتصادی و دولتی را ناکام بگذارند و خنثی کنند.

به گزارش مشرق، کشف ۴۵ انبار سلاح هم در مناطق مختلف دستاور دیگر نیروهای عراقی در ۱۵ روز گذشته به شمار می آید که ضربه سختی به پیکیره تروریست های داعش محسوب می شود.

براساس اعلام منابع میدانی نیروهای ارتش و بسیج مردمی در روزهای گذشته دو انبار سلاح و ۶ تونل عناصر تروریستی داعش را هم در رشته کوه های مکحول (منطقه الفتحه) شناسایی و منهدم کردند.

نیروهای عراقی در جریان یک عملیات پیچیده هم توانستند چند تله انفجاری را در مخازن اصلی آب شهر موصل شناسایی و خنثی کنند تا تلاش تروریست ها برای وارد کردن خسارت به مردم دوباره با شکست روبه رو شود.

هسته های خاموش گروه تروریستی داعش اگر چه در ماه های گذشته ضربات سنگینی را متحمل شدند اما در دو هفته گذشته عملیات مختلفی را علیه مردم و نیروهای امنیتی عراق انجام دادند.

یک منبع میدانی در گفت وگو با مشرق به جزئیات جنایت های هسته های خاموش داعش در دو هفته گذشته اشاره کرد و گفت: در جریان حملات تروریست های داعش، ۵۷ تن از شهروندان عراقی و ۷۸ تن از نیروهای عراقی به شهادت رسیدند.

نقشه میدانی عراق
برای مشاهده اندازه اصلی روی نقشه کلیک کنید

وی با بیان این که ۹۸ تن دیگر از نیروهای عراقی در جریان حملات هسته‌های خاموش داعش زخمی شدند، افزود: تروریست های داعش در جریان حملات خود، ۵ تن از کارمندان وزارت کشور عراق را هم در شهر موصل شهید و زخمی کردند.

به گزارش مشرق، تروریست های داعش در جریان انتخابات پارلمانی عراق هم عملیات های مختلفی را برای حمله به مراکز اخذ رآی انجام دادند اما با هوشیاری نیروهای عراقی خسارت های آنان به حداقل کاهش یافت و در مجموع این تحرکات تاثیری در انتخابات برجای نگذاشت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 2
 • در انتظار بررسی: 1
 • غیر قابل انتشار: 0
 • IR ۱۱:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۵
  2 0
  خخخ خاک بر سرتون. بر شما داعشی های بغداد لعنت
 • IR ۰۳:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۷
  1 0
  همشون اعدام

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس