کد خبر 857005
تاریخ انتشار: ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۵
چامسکی

یکی از دانشمندان برجسته آمریکایی می‌گوید که ترامپ با وجود اطلاع کامل از عواقب کارهایش، فقط برای تضمین منافع ابرسرمایه‌داران آمریکایی، در حال سوق دادن جهان به لبه پرتگاه نابودی است.

به گزارش مشرق، «نوام چامسکی» دانشمند شهیر آمریکایی در یکی از مصاحبه‌های اخیر خود، به دلائل اقدامات عجیب «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا پرداخته و نتیجه‌گیری کرده که وی به صورت عامدانه و تنها برای تضمین منافع سرمایه‌داران آمریکا، در مسیر نابودی کل بشریت گام برمی‌دارد.


چامسکی در ابتدای این مصاحبه گفت: «ترامپ به ضرر قدرت آمریکا گام برمی‌دارد اما در مقابل، برای طبقه نخبه جامعه، هر کاری که می‌خواهند کرده است. نمی‌دانم که آیا این کار را تعمداً انجام می‌دهد یا غیرارادی، ولی نقش او، بودن در مرکز توجهات مردم و رسانه‌هاست. برای از دست ندادن توجه رسانه‌ها، شخص باید کارهای دیوانه‌وار انجام دهد و به همین خاطر، ترامپ هر روز یک کار دیوانه‌وار انجام می‌دهد.»


این منتقد اجتماعی در ادامه به جنبه‌های خطرناک و مهلک سیاست‌های ترامپ پرداخته و گفته: «خطرناک‌ترین سیاست ترامپ، به ندرت در رسانه‌ها مورد بررسی قرار گرفته و آن عبارت است از گرم شدن زمین و جنگ هسته‌ای و اقدامات ترامپ، هر دو خطر را تشدید کرده است. بشر امروز در موقعیت خطرناکی است و باید تصمیم بگیرد که آیا انسان می‌خواهد به عنوان اجتماعی سازمان‌یافته، بقای خود را ادامه دهد یا خیر.»

چامسکی می‌گوید ترامپ علاوه بر انکار کلی و حتی استهزا مسئله گرم شدن زمین، سیاست‌های خود را به گونه‌ای چیده که خطر جنگ اتمی هم روز به روز، بیشتر و بیشتر می‌شود.

بیشتر بخوانید:

چامسکی: راهبرد نظامی آمریکا در مسیر نابود کردن جهان است

چامسکی: میوه حمله آمریکا به منطقه را ایران چیدنوام چامسکی اما می‌گوید که ترامپ خودش از این مخاطرات به خوبی آگاه است و برای حفاظت از منافع شخصی خود در مقابل آنها، گام‌های عملیاتی برداشته است.


این مورخ آمریکایی اعتقاد دارد که هیئت حاکمه فعلی آمریکا، خطرناک‌ترین حکام تاریخ بشریت هستند. وی اعتقاد دارد که «آیا این کارها در تاریخ بشریت، همانندی داشته است؟ فکر نمی‌کنم. شاید این سخن، تند باشد اما بنظر من، حزب جمهوری‌خواه فعلی، خطرناک‌ترین سازمان تاریخ بشریت هستند. حتی هیتلر در پی از بین بردن دورنمای زندگی بشری بر روی زمین نبود.»

نوام چامسکی شواهد دیگری هم برای استدلال خود دارد و می‌گوید :«این فقط نظر من نیست، بولتنی که از سال 1947 به صورت سالانه توسط دانشمندان اتمی منتشر می‌شود و به ساعت آخرالزمان مشهور است، در اولین سال انتشار بولتن خود گفتند که دنیا 7 دقیقه تا نیمه‌شب یعنی زمان بلای آخرالزمانی فاصله دارد و در سال‌های بعد، این زمان متناوبا ًکم و زیاد شد. حالا اما این زمان به 2 دقیقه رسیده است یعنی همان وضعیت سال 1953. در آن سال آمریکا و سپس جماهیر شوروی، بمب‌های هسته‌ای ترموالکتریک آزمایش کرده بودند؛ بمب‌هایی که برای انهدام کل کره زمین کافی بود.»

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس