کد خبر 854625
تاریخ انتشار: ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۴
خادم و لالوویچ

رئیس فدراسیون کشتی گفت: جلسه‌های با لالوویچ (رئیس اتحادیه جهانی کشتی) بعد از داستان علیرضا کریمی در مسابقات لهستان و ورود کشتی ایران به محرومیت‌های جدید و سنگین، دیگر مانند قبل نیست.

به گزارش مشرق، رسول خادم، رئیس فدراسیون کشتی در مورد برگزاری مسابقات انتخابی تیم‌های ملی اظهار داشت: امسال بعد از چند سال تلاش برای برگزاری مسابقات انتخابی تیم ملی به عنوان مبنای اصلی پوشیدن پیراهن تیم ملی برای کشتی گیران مدعی در هر وزن، مسابقات انتخابی در شرایط مناسب تری با حضور مدعیان جوان و با تجربه در اوزان مختلف برگزار شد. گرچه برخی اشکالات و نواقص فنی، نگرانی‌هایی را برای حضور کشتی گیرانی که دارای کلاس جهانی باشند در مسابقات بین المللی پیشرو، برای کادرهای فنی تیم‌های ملی ایجاد کرده است. اما به هر حال امیدی در بخش فنی در کشتی کشور برای پوشیدن پیراهن تیم ملی ایجاد شده است که موجب شده کشتی گیران با تمام توان بر روی تشک مبارزه می‌کنند.


وی تاکید کرد: این موضوع بسیار ارزشمند است هرچند شاید فراز و نشیب‌هایی را برای بخش فنی کشتی ایران به همراه داشته باشد، اما در نهایت برگزاری مسابقات انتخابی هم خواست مردم کشتی دوست ایران است و هم به لحاظ فنی به نفع کشتی تمام خواهد شد. البته فراز نشیب‌های سال‌های گذشته، امسال به کادرهای فنی تیم‌های ملی در بند سیزدهم از بخش توضیحات "فرآیند انتخابی تیم ملی"، اختیارات بیشتری نسبت به سال‌های قبل داده است.

خادم افزود: در واقع براساس این بند که مصوب هیات‌های کشتی استان‌های کشور می‌باشد، گرچه مسابقات انتخابی تیم ملی مبنای اصلی پوشیدن پیراهن تیم ملی است، اما کادرهای فنی می‌توانند براساس عملکرد و کارنامه خارجی کشتی گیران برتر هر وزن در رقابت‌های انتخابی تیم ملی، و نیز عملکرد فنی و انضباطی کشتی گیران مذکور در اردوها، در نهایت کشتی گیر واجد شرایط برای پوشیدن پیراهن تیم ملی را از میان کشتی گیران برتر هر وزن در مسابقات انتخابی تیم ملی تشخیص داده و به شورای فنی جهت تصمیم گیری نهایی معرفی کند، البته بدیهی است باز هم در تصمیم گیری‌های نهایی نتیجه انتخابی تیم ملی ملاک اول خواهد بود، اما عملکرد و کارنامه خارجی نیز در تعیین ملی پوش هر وزن از میان نفرات برتر انتخابی تیم ملی در اوزان مختلف، تاثیر بسیار جدی خواهد داشت.

خادم در پاسخ به این سوال که تکلیف کشتی گیران دارای مجوز پزشکی چه می‌شود؟، گفت: کشتی گیرانی که با اعلام هیئت کشتی مربوطه و تا پیش از زمان مرحله نهایی انتخابی تیم ملی، مجوز پزشکی داشته اند و این مجوز به تائید کمیته ویژه پزشکی رسیده است باید بدانند که طبق فرآیند انتخاب تیم‌های ملی، مرجع تشخیص این موضوع شورای فنی خواهد بود، شورای فنی و کادرهای فنی در ارتباط با تعیین و تکلیف چنین کشتی گیرانی در جلسات مربوطه تصمیم گیری خواهند کرد.

وی در مورد جلسه‌اش با لالوویچ تصریح کرد: جلسه‌های با لالوویچ (رئیس اتحادیه جهانی کشتی) بعد از داستان علیرضا کریمی در مسابقات لهستان و ورود کشتی ایران به محرومیت‌های جدید و سنگین، دیگر مانند قبل نیست. در این جلسات شاید برخی از موارد مربوط به فعالیت‌های بین المللی کشتی ایران هم، که قبلا از مهم‌ترین موضوعات کشتی ما بود، حل و فصل شود، اما با توجه به شرایط جدیدی که پیدا کرده ایم، به هر حال برای ما تلخ به پایان می‌رسد.

رئیس فدراسیون در پاسخ به این سوال که در مورد مسئله رویارویی کشتی گیران ایرانی با نمایندگان رژیم صهیونیستی هم صحبت شد؟، خاطرنشان کرد: بله طبیعتا بخشی از زمان جلسه به بیان موضوع اصرار و پیگیری کمیته بین المللی المپیک در این باره گذشت. وقتی لالوویچ بر پیگیری‌های کمیته بین المللی المپیک تاکید می‌کند و مستنداتی در این باره بیان می‌دارد که نشان از تهدیدات جدی دارد که کشتی ایران ممکن است بزودی با آن مواجه شود، و بعد می‌پرسد شما برای این شرایط جدید و جرائم سنگینی که با ان مواجه خواهید شد، چه کرده اید؟ مسئولان سیاسی شما چه می‌خواهند بکنند؟ هیچ پاسخی نیست که به او بدهیم. لالوویچ کاملا متوجه تنها بودن کشتی ایران در این میدان بزرگ سیاسی شده است و این موضوع بشدت بر مواضع کشتی ایران در این جلسات اثردارد.

وی در پاسخ به این سوال که هنوز همکاری از سوی مسئولانی که شما به آن‌ها مسئله محرومیت‌ها را اعلام کردید، صورت نگرفته است؟، یادآور شد: خیر. رجال سیاسی که بارها و بارها از آن‌ها خواسته شده است برای دفاع از قهرمانان ملی کشتی ایران به میدان بیایید و تیم دیپلماسی ویژه‌ای را که متشکل از نمایندگان سازمان‌های دیپلماتیک کشور است، روانه کمیته بین المللی المپیک کنند، تاکنون هیچ پیگیری نکرده اند.

خادم گفت: احتمالا در نهایت، چند روز دیگر می‌خواهند با فرستادن نمایندگانی از کمیته ملی المپیک و یا وزارت ورزش برای انجام جلسه‌ای با کمیته بین المللی المپیک، بگویند فعالیت دیپلماتیک خود را در حمایت از قهرمانان ملی انجام دادند و باز هم طبق معمول هر اتفاقی بیفتد و محرومیتی دامنگیر قهرمانان ایران شود، بر گردن کشتی گیر، مربی و فدراسیون باشد و آقایان آنقدر دور بایستند که دیده هم نشوند. باید صریحا از مسئولان مربوطه خواست؛ رجال محترم، لطفا چنین اشتباهی را نکنید. همه خوب می‌دانیم که بار مسئولیت دیپلماتیک چنین موضوع مهمی را نمی‌توان بر دوش دستگاه ورزش انداخت. دستگاه ورزش برای ورود به چنین موضوع پیچیده‌ای نه ابزار دیپلماتیک دارد و نه اختیارات دیپلماتیک. دستگاه ورزش فقط میتواند نقطه اتصال دستگاه دیپلماسی به نهادهای بین المللی ورزش باشد. آقایان باید پای کار خودشان بایستند و برای قهرمانان ملی مردم به میدان بیایند و صادقانه کمک کنند.

منبع: فدراسیون کشتی

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس