100 حقیقت جام جهانی - بخش 84

نمایندگان آفریقا همواره در جام جهانی شگفتی ساز ظاهر شده و بازیکنان بزرگی از قاره سیاه موفق به گلزنی در این تورنمنت شده اند.

ویژه نامه جام جهانی مشرق - بیست و یکمین دوره جام جهانی فوتبال از ۱۴ ژوئن ۲۰۱۸ (۲۴ خرداد ۹۷) در روسیه آغاز خواهد شد و ۳۲ تیم راه یافته به این تورنمنت بسیار مهم، برگی دیگر از تاریخ پرماجرا و پرطرفدار توپ گرد را خواهند نوشت.

از امروز قصد داریم در ۱۰۰ بخش(روز) روزشمار جام جهانی ۲۰۱۸ که بخشی از آن در سایت FIFA منتشر می شود را از ۱۰۰ روز مانده به این رویداد مهم با عنوان«صفر تا ۱۰۰ جام جهانی» به رشته تحریر درآوریم بدین صورت که هر روزی که به جام جهانی نزدیک تر می شویم عدد آن روز را که نمایانگر یک شخصیت یا یک اتفاق تاریخی در این تورنمنت معتبر است را شرح می دهیم. تا روز افتتاحیه جام جهانی ۲۰۱۸ با ۱۰۰ اتفاق و شخصیت مهم تاریخ جام جهانی با مشرق همراه باشید.

برنامه کامل مسابقات جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه +ساعت به وقت تهران


۸۴ روز مانده به جام جهانی ۲۰۱۸

به گزارش مشرق،  تا کنون ۸۴ بازیکن آفریقایی موفق به گلزنی در جام جهانی شده اند. اولین گلزن قاره سیاه «عبدالرحمان فوزی» مصری بود که دو بار در جام جهانی ۱۹۳۴ گلزنی کرد. اتفاقی که تا ۳۶ سال بعد اتفاق نیفتاد و «هومانه جریر» از مراکش در سال ۱۹۷۰ به عنوان دومین بازیکن آفریقایی در جام جهانی گل زد.

«آساموا جیان» از غنا با ۶ گل زده برترین گلزن تاریخ قاره آفریقا در جام جهانی به شمار می رود که دو گل آخر وی مربوط به دوره قبلی در برزیل است.

آخرین بازیکن آفریقایی که موفق به گلزنی در جام جهانی شده است، «عبدالمومن جابو» الجزایری است که در باخت ۲-۱ تیمش مقابل آلمان در یک هشتم نهایی جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل به ثمر رساند و نام خود را در لیست درخشان آفریقایی ها که در آن نام بازیکنان بزرگی همچون روژه میلا، دیدیه دروگبا، رباح ماجر، ساموئل اتوئو، مصطفی حاجی و رشیدی یکینی وجود دارد اضافه کرد.

«روژه میلا» در جام جهانی ۱۹۹۰ با درخشش بی نظیر خود نام کامرون را در فوتبال جهان پرآوازه کرد. کامرون که با شکست آرژانتین ( قهرمان دوره قبلی) در دیدار افتتاحیهشگفتی ساز شده بود با شکست دادن کلمبیا در مرحله یک هشتم نهایی و صعود به جمع ۸ تیم برتر نام خود را در تاریخ جاودانه کرد. شکست ۳-۲ در وقت های اضافه مقابل انگلیس پایان رویاهای شیرهای رام نشدنی در ایتالیا بود.

در فیلم زیر دو گل تاریخی «روژه میلا» به «رنه هیگوئیتا» دروازه بان مشهور کلمبیا را می بینید:

در همین رابطه بخوانید:

شماره ۱۰۰؛ دو تیم خاص تاریخ جام جهانی! +فیلم

شماره ۹۹؛ نقطه عطف تیمهای آسیایی در جام جهانی +فیلم و جدول

شماره ۹۸؛ افتخار دست نخورده فرانسه +فیلم

شماره ۹۷؛ بازی شانس +فیلم

شماره ۹۶؛ ۹۶ بازیکن برای یک افتخار بزرگ +فیلم

شماره ۹۵؛ دو گل دیر اما کارساز تاریخ جام جهانی! +فیلم

شماره ۹۴؛ آمریکا تاریخ فوتبال را تغییر داد! +فیلم

شماره ۹۳؛ ۹۳ هزار تماشاگر بحث برانگیزترین گل تاریخ جام جهانی +فیلم

شماره ۹۲؛ اسپانیا در نزدیکی یک قرن گل! +فیلم

شماره ۹۱؛ دروازه‌بانی که غیرممکن را اثبات کرد! +فیلم

شماره ۹۰؛ رکورد دست نیافتنی یک دروازه‌بان در جام جهانی +فیلم

شماره ۸۹؛ بازیکنی که با یک دقیقه بازی قهرمان جام جهانی شد +عکس و فیلم

شماره ۸۸؛ طلایی‌ترین تعویض تاریخ فینال جام جهانی +فیلم

شماره ۸۷؛ سریعترین گل تاریخ فینال جام جهانی +فیلم

شماره ۸۶؛ رکورد جاودانه خالق تاکتیک در فوتبال +عکس و فیلم

شماره ۸۵؛ فینال خاص جام جهانی +عکس و فیلم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس