کد خبر 840771
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۸
محمد ثلاث

متهم حادثه پاسداران با اشاره به اینکه من این چند نفر را ندیده‌ام، گفت: بارها از بازپرس پرونده پرسیده‌ام کِی مرا اعدام می‌کنید، چون دیگر علاقه‌ای به بازگشت به جامعه ندارم.

به گزارش مشرق، محمد ثلاث در سومین جلسه رسیدگی به اتهاماتش در پاسخ به سئوال قاضی مبنی بر اینکه آیا اتهامات وارده را قبول دارید؟ گفت: خیر قبول ندارم.

وی خطاب به رئیس دادگاه گفت: من محمدرضا ثلاث از علاقه‌مندان فقرا هستم، ما به منظور حمایت از یکی از بزرگان خود و دوستانمان در پاسداران تجمع کرده بودیم که ناجا با باتون شروع به زدن ما کرد؛ به طوری که سر من ۱۷ بخیه خورد.

بیشتر بخوانید:

جزئیات جدید از پرونده راننده اتوبوس آشوب‌های خیابان پاسداران

متهم حادثه پاسداران اظهار داشت: اتوبوس محل خوابگاه ما بود و ما مالک آن را نمی‌شناختیم. حدود هزار نفر اُتراق کرده بودیم که بزرگ ما که قرار بود او را هم بگیرند، به ما گفت بروید؛ ما چند نفر ماندیم که کسانی که از شهرستان آمدند را راه بیندازیم.

وی در خصوص حمله به مأموران ناجا با اتوبوس گفت: من وقتی به سمت آنها حرکت کردم، به آنها چراغ دادم؛ حتی بوق هم زدم. قبلاً هم در پایگاه پلیس گفته بودم که عمداً این کار را نکردم، اما آنها دستان شکسته من را گرفتند و شروع به زدن من کردند.

ثلاث با بیان اینکه نیت من کشتن مأموران ناجا نبود، افزود: من به حرکت خود ادامه دادم چون نمی‌خواستم اینها بیایند و ما را بزنند، الان هم از خدا طلب بخشش برای خودم می‌خواهم.

بارها پرسیدم کِی مرا اعدام می‌کنند؟

راننده اتوبوس حادثه پاسداران با بیان اینکه من عاشق اعدام هستم، گفت: بارها از بازپرس پرسیدم که کِی من را اعدام می‌کنند، چون عاشق اعدام هستم و از این زندگی خسته شدم. در ضمن ما نرفته بودیم آدم بکشیم، بلکه برای تعصب مولایمان رفته بودیم و به همین دلیل وجدانم آسوده است.

وی با طرح این ادعا که برای جنگ و کشتن نیامده بودیم، تصریح کرد: دوست ندارم به جامعه برگردم.

قاضی محمدی کشکولی خطاب به متهم گفت: حرف‌های شما در این جلسه مغایر با دفاعیات گذشته شماست؛ چرا متفاوت صحبت می‌کنید که متهم پاسخ داد: اگر شما را هم جای من بگذارند، این‌طور می‌گویید؛ شکایت ناجا را به کجا ببرم. من عمداً هیچ آدمی را نکشتم.

ثلاث در پاسخ به سئوال دیگر قاضی مبنی بر اینکه چرا اتوبوس را متوقف نکردید؟ گفت: چون اراده‌ام دست خودم نبود.

قاضی کشکولی در ادامه خطاب به دادگاه گفت: فیلم‌هایی از این حادثه موجود است اما چون دارای تصاویر غیرقابل پخش است، در دادگاه پخش نکردیم.

در ادامه متهم در دفاع از خود گفت: من اصلاً این چند مأمور را ندیدم، اگر می‌دیدم حتماً می‌ایستادم.

وی در واکنش به سخن قاضی مبنی بر اینکه پزشکی قانونی افزود: شما در آن لحظه سلامت روان داشتید، گفت: بله من از هیچ چیزی استفاده نکردم، البته چشم‌هایم ضعیف است و حتی خوب شما را هم نمی‌بینم.

ثلاث افزود: ما روی شیشه‌های اتوبوس نقاشی‌های صلح و صفا کشیده بودیم برای اینکه همسایه‌ها شاکی نشوند.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 10
 • در انتظار بررسی: 1
 • غیر قابل انتشار: 2
 • IR ۱۱:۳۲ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۷
  20 10
  عجب! حالا به فرض محال که حرف شما درست. دو نفر دیگه که عمداً با ماشین ماموران رو زیر گرفتند چی؟ اونا هم ارادشون دست خودشون نبود؟ بعد شما چطور سوئیچ اتوبوسی که مالک اون نبودید رو داشتید؟
  • DK ۰۰:۴۴ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۸
   9 6
   این مرد سزاوار اعدام نیست ,یکم وجدانتان را قاضی کنید!
 • IR ۱۱:۳۴ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۷
  13 8
  متاسفم ضعف مدیریت یک کشور باعث میشه عده ایی جوان بدست کسی که مثلا" دنبال احقاق حق بود ، شود ...اونی که باید اعدام بشه یکی دیگر است نه شماهااااا
  • IR ۱۱:۵۶ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۷
   7 16
   من جای رئیس قوه قضاییه بودم سر دسته شونو میوردم تو تی وی.جلو خود مردم بازخواست میکردم همونجام جلو مردم حکم میدادم.والاا
 • IR ۱۱:۳۵ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۷
  24 11
  نترس دختر گلم به زودی اعدام میشی.میگه چشم ندید؟!!عجب زدی تو این در عیدی چند تا جوان رو کشتی و خانواده هاشونو داغدار کردی اونوقت میگی دست خودم نبود؟؟!!!
 • IR ۱۱:۴۸ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۷
  17 13
  تو عاشق اعدام که جای خود دارد تو حشره موذی بحالت خودت هم مضر هستی باید هرچه زودتر معدوم شوی تو که عاشق مجارات هستی چرا جوانهای بیگناه را کشی می رفتی خودت را با دست خودت معدوم می کردی باید اعدام شوی منتها باید بعد از تحمل دوره حبس15 سال در انتظار اعدام که هرروز آن برایت عذاب وجدان باشد
 • DK ۱۲:۳۰ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۷
  8 9
  زندان و اعدام مرد میخواد ترس نداره
 • زیبا احمدپور از تبریز US ۱۳:۰۵ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۷
  0 0
  چرا؟
 • IR ۱۳:۴۰ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۷
  14 0
  خداوند بهترين قاضي است
 • Mohammad Reza US ۱۶:۴۳ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۷
  2 13
  این کثافت را نباید اعدام کرد بلکه با حبس ابد که بیشرش در انفرادی باشد باید او را زجر کُش کرد....

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس