لودریان

«دانستن حق مردم است» یکی از شعارها و بهتر است بگوییم یکی از ادعاهای روزنامه های اصلاح طلب است؛ ادعایی که اصلاح طلبان همواره در جهت عکس آن حرکت می‌کنند.

سرویس سیاست مشرق - «ژان ایو لودریان» وزیر خارجه فرانسه، بامداد دوشنبه-14 اسفند- وارد تهران شد.لودریان پیش از عزیمت به ایران،در مصاحبه با روزنامه فرانسوی «ژورنال‌ دودیمانش» برای کشورمان شرط و شروط گذاشت و با لحنی تهدیدآمیز گفت:«ایران باید به نگرانی‌ها درباره برنامه موشکی خود توجه نشان دهد یا اینکه با تحریم‌های احتمالی مواجه خواهد شد»!

البته قضیه به همین جا ختم نشد. وزارت خارجه فرانسه در آستانه سفر وزیر خارجه این کشور در بیانیه شدیداللحن خطاب به ایران تاکید کرد:«فرانسه بارها اعلام کرده است که برنامه موشکی ایران عاملی برای نگرانی‌های فراوان فرانسه و شرکایش است... نقشی که ایران در منطقه ‌ایفا می‌کند، پیامدهای بی‌ثبات‌کننده‌ای برای این ناحیه دارد. ما امیدواریم که ایران نقش مثبتی برای حل بحران در خاورمیانه داشته باشد و به حاکمیت کشورها احترام بگذارد».

بیشتر بخوانید:

آقای رئیس جمهور! به صفحات اول روزنامه‌ها بازگردید

اتهام‌زنی دوباره فرانسه به ایران درباره یمن

توصیه محسن رضایی به فرانسوی‌ها

«امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور فرانسه نیز در آستانه سفر وزیر خارجه‌اش به تهران، در تماس تلفنی با روحانی در اظهارنظری گستاخانه خواستار پاسخگویی ایران درباره توان موشکی خود و فشار تهران بر سوریه شد.

گستاخی و بی ادبی وزیر خارجه و دستگاه دیپلماسی فرانسه موجب شد تا دیدار مقامات ایرانی با طرف فرانسوی،با تغییراتی همراه باشد.

دیدار با لباس نظامی

وزیر خارجه فرانسه ظهر پیش از ظهر دوشنبه به دیدار «علی شمخانی» دبیر شورای عالی امنیت ملی رفت.شمخانی بر خلاف معمول که با لباس‌ رسمی با ملاقات‌کنندگان دیدار می‌کند، این بار با لباس نظامی با وزیر خارجه فرانسه ملاقات کرد.
دبیر شورای عالی امنیت ملی در این دیدار گفت:

«سیاست اروپا در امتیازدهی به آمریکا برای باقی نگه‌داشتن این کشور در برجام نادرست و به معنای انفعال و تسلیم شدن در برابر بازی روانی ترامپ است».
 

دیدار شمخانی با لباس نظامی با فرستاده غرب

وی با ‌اشاره به حضور و فعالیت آزادانه گروه‌های تروریستی معارض جمهوری اسلامی ایران در فرانسه اظهار داشت:

«عدم مقابله پاریس با گروه‌های تروریستی حاضر در این کشور که در ترور هزاران نفر از مردم بی‌گناه کشور ما  دست داشته‌اند با مسئولیت بین‌المللی فرانسه در مقابله با تروریسم مغایرت داشته  و به طور قطع مقوم روند رو به توسعه روابط دو کشور نخواهد بود».

شمخانی تقویت توانمندی دفاعی ایران به ویژه قدرت موشکی کشوررا ضرورتی اجتناب ناپذیر در مسیر اجرای سیاست  بازدارندگی عنوان کرد و افزود: توان دفاعی ایران تهدید کننده هیچ کشوری نبوده و توسعه آن بدون تاثیر پذیری از مولفه های سیاسی، تابعی از نیازمندیهای امنیتی و تهدیدات بالقوه کشور می باشد.

دفاع ظریف از توان موشکی

وزیر خارجه فرانسه ظهر دوشنبه به دیدار «محمد جواد ظریف» وزیر خارجه کشورمان رفت.

ظریف در این دیدار گفت:

«حفظ برجام باید برای همه ما به یک اندازه مهم باشد و حمایت در گفتار کافی نیست. ‌اگر قرار است جامعه بین‌المللی تلاش کند یک طرف را راضی به ماندن در توافق هسته‌ای کند این ایران است که باید راضی شود و نه آمریکا. آمریکا نه تنها در اجرای تعهدات خود بدعهدی نهادینه داشته است، بلکه حتی مانع اجرای تعهدات اروپا هم شده است.»

ظریف در پاسخ به اظهارات وزیر خارجه فرانسه درخصوص توان موشکی ایران، ضمن تشریح مذاکرات برجام و تبیین مستدل این واقعیت که موضوع موشکی ایران خارج از برجام است، تاکید کرد:

«آمریکا و دیگر کشورهایی که منطقه ما را با فروش سلاح به انبار باروت تبدیل کرده‌اند باید این اقدامات را متوقف کنند. توان نظامی ایران برای دفاع از کشور و بازدارندگی است و ایران با توجه به تجربه تلخ جنگ تحمیلی آموخته است که برای دفاع از شهروندان خود به توان بازدارندگی خود متکی باشد».
 

تصویری قابل تامل از دیدار ظریف و لودریان

محمد جواد ظریف همزمان با سفر لودریان به ایران-دوشنبه 14 اسفند- در مصاحبه با روزنامه اعتماد گفت:«در حال حاضر دو گروه برجام را نقض کرده‌اند؛ امریکایی‌ها و اروپایی‌ها. امریکایی‌ها به دلیل سیاست‌های واشنگتن و اروپایی‌ها به دلیل سیاست‌های امریکا. اروپایی‌ها در برخی موارد به دلیل سیاست‌های امریکا نتوانستند تعهدهای برجامی خود را به ویژه در حوزه روابط بانکی اجرا کنند».

ظریف با اشاره به مذاکرات موشکی افزود:«در حال حاضر این بحث‌ها در حد شعار برای راضی کردن ایالات متحده است. اگر اروپایی‌ها به دنبال عملیاتی کردن این شعارها باشند خواهند دید که حرف زیادی برای گفتن در برابر ایران نه از بعد قانونی و نه از بعد تاریخی ندارند. هیچ کس سابقه کشورهای اروپایی و غربی در حمایت از صدام در جنگ میان ایران و عراق و جلوگیری از دسترسی ایران به کمترین امکانات دفاعی را فراموش نکرده است. اگر روزی قرار باشد گفت‌وگویی میان ایران و اروپا در این خصوص صورت بگیرد این اروپایی‌ها هستند که باید پاسخگو باشند. امروز نیز سرازیر کردن صدها میلیارد دلار ادوات جنگی از جمله موشک‌های متفاوت به منطقه ما توسط اروپایی‌ها صورت می‌گیرد بنابراین اگر اروپایی‌ها بخواهند این شعارها را عملیاتی کنند دچار تناقضی خواهند شد که قابلیت ارایه در هیچ بحث جدی را ندارد».

وی در ادامه گفت:«کشورهای اروپایی برای حفظ امریکا در برجام، دچار افراط شده‌اند و این افراط در نهایت به سیاست خود اروپا ضربه خواهد زد... اگر روزی قرار باشد گفت‌وگویی درباره مسائل موشکی، میان ایران و اروپا صورت بگیرد این اروپایی‌ها هستند که باید پاسخگو باشند».

بی ادبی لودریان

وزیر خارجه فرانسه، عصر دوشنبه به دیدار رئیس جمهور رفت.

روحانی در این دیدار گفت:

«بر هم خوردن توافق هسته ای نقطه پشیمانی همگان خواهد بود و البته ما برای هرگونه شرایطی که مد نظرمان نباشد، آماده خواهیم بود».

بی ادبی دیپلماتیک لودریان در حضور رئیس جمهور  با انداختن یک پای خود روی پای دیگر

یکی از حواشی مهم دیدار لودریان با روحانی، بی ادبی وزیر خارجه فرانسه بود.لودریان برخلاف عرف دیپلماتیک و در حرکتی توهین‌آمیز، آداب دیپلماتیک نشستن در مقابل رئیس‌جمهور کشورمان را رعایت نکرد و کف‌پایش را به سوی نمایندگان دولت ایران نشانه گرفت.

این اقدام بی ادبانه وزیر خارجه فرانسه بازتاب زیادی در فضای مجازی داشت.

لودریان صاحبخانه است؟!

متاسفانه روزنامه های اصلاح طلب در روزهای دوشنبه و سه شنبه در اقدامی مسبوق به سابقه در نقش روابط عمومی و سخنگوی دولت فرانسه حاضر شده و اظهارات گستاخانه وزیر خارجه فرانسه و اقدام قابل تقدیر شمخانی و اظهارات مهم ظریف در دفاع از توان موشکی و بی ادبی لودریان در دیدار با روحانی را سانسور کردند.

تیتر یک روزنامه آرمان در اثنای حضور لودریان در ایران

روزنامه آرمان-دوشنبه 14 اسفند- با بی توجهی نسبت به اظهارات گستاخانه لودریان در آستانه سفر به ایران در تیتری تأمل برانگیز نوشت:«لودریان میزبان ظریف در تهران»!
 
یکی از فعالین فضای مجازی در واکنش به این تیتر نوشت:

«روزنامه آرمان (نزدیک به کارگزاران) برای وزیر خارجه گستاخ فرانسه زده است؛ " لودریان، میزبان ظریف در تهران"! لودریان صاحبخانه است! چرا برخی نشریات و سایت ها تا این حد بیگانه زده اند و مانند گماشته ها رفتار می کنند؟ اگر مسلمان هم نبودند و ایرانی و انسانی محض فکر می کردند، باز هم باید به گستاخی فرانسوی ها اعتراض می کردند، نه اینکه مانند دیلماج یا "امر بر" سفارت عمل کنند».

اوبامای فرانسوی!

روزنامه کارگزاران نیز- دوشنبه 14 اسفند- با انتشار تصویر بزرگ «امانوئل ماکرون» رئیس جمهور فرانسه در تیتری تأمل براگیز نوشت:«مأموریت اوبامای فرانسوی»!

عنوان قابل تامل روزنامه حزب کارگزاران برای ماکرون

نکته قابل تأمل اینجاست که «محمد قوچانی» سردبیر روزنامه کارگزاران (سازندگی)، پیش از این سردبیر روزنامه هم میهن بود و هنگام توهین نشریه فرانسوی شارلی ابدو به ساحت پیامبر اعظم (ص)، تیتر زد "من هم شارلی هستم"!

سانسور به سبک مدعیان «دانستن حق مردم است»

«دانستن حق مردم است» یکی از شعارها و بهتر است بگوییم یکی از ادعاهای مضحک روزنامه های اصلاح طلب است. ادعایی که اصلاح طلبان همواره در جهت عکس آن حرکت می کنند.

اظهارات گستاخانه وزیر خارجه فرانسه و اقدام قابل تقدیر شمخانی و اظهارات مهم ظریف در دفاع از توان موشکی و بی ادبی لودریان در دیدار با روحانی، هیچ جایی در صفحات اول روزنامه های اصلاح طلب نداشت.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • انتشار یافته: 4
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 5
 • IR ۱۹:۱۸ - ۱۳۹۶/۱۲/۱۶
  24 1
  لودریان چه خریه مرتیکه صهیونیست . مرگ بر فرانسه
 • IR ۲۰:۴۱ - ۱۳۹۶/۱۲/۱۶
  15 1
  فرانسه هم کم از دیگر قدرت های معاند ندارد.
 • IR ۲۲:۱۶ - ۱۳۹۶/۱۲/۱۶
  18 1
  لعنت بر مزدوران غرب پرست که یک جو ایمان و وطن دوستی ندارن لعنت بر مزدوران فرانسه
 • علی اکبر IR ۰۷:۵۳ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۰
  0 0
  آفرین ظریف حالا شدی یه دیپلمات خوب...

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس