استارتاپ دختران

متأسفانه وادادگی و غرب-شیفتگی خطرناک در بخشی از بدنه دستگاه‌های مسوول در جمهوری اسلامی، راه را برای اجرای این سناریو گشوده و طراحان سناریوی استحاله و نفوذ» را به پیشبرد این برنامه امیدوار کرده است.

سرویس سیاست مشرق - چند سالی است که در سایه سهل گیری و سهل‌انگاری برخی دستگاه‌های نظارتی جریان خزنده‌ای در سایه بعضی از «استارت‌آپ‌»‌ها و در قالب کارآفرینی و بهبود وضعیت جوانان و زنان، ذیل سناریویی با نام «پروژه تغییر» در کشور با شدت پیگیری می‌شود.[1]

اخیرا اطلاعیه‌ای درباره برگزاری یک «رویداد استارتاپی ویژه بانوان» در دانشگاه صنعتی شریف منتشر شده که از ۱۷ تا ۲۳ بهمن برای حضور در آن از میان دختران جوان ثبت نام صورت می گیرد. نام این استارتاپ «girlsup» است و در پای این اطلاعیه نام «وزارت کار،تعاون و رفاه اجتماعی» و «معاونت علم و فناوری ریاست جمهوری» هم به عنوان حامی رویداد درج شده است. اما «گرلزآپ» چیست؟

گرلزآپ (girlsup) یکی از پروژه‌های کلان «بنیاد ملل متحد» (United Nations Fundation)، از موسسات وابسته به سازمان ملل است. گرچه بنیاد سازمان ملل ظاهرا وابسته و زیرمجموعه سازمان ملل است، اما این موسسه در سال ۱۹۹۸، با عطیه‌ی ۱ میلیارد دلاری «تد ترنر» غول رسانه‌ای آمریکا و صاحب کمپانی «تایم وارنر» و شبکه «CNN» و از حامیان اصلی صهیونیزم جهانی تشکیل شد تا اهداف مورد نظر نظام سلطه را در بعد فرهنگی، آموزشی و اعتقادی به پیش ببرد. ترنر هنوز هم مهم‌ترین چهره و حامی بنیاد سازمان ملل است.

تد ترنر؛ حامی اصلی بنیاد سازمان ملل

بنیاد سازمان ملل، یکی از ابزارهای تاثیرگذاری نظام سلطه بر جهان است که از طریق جذب، آموزش، شبکه‌سازی و هدایت فکری و در یک کلام «مغزشویی» زنان، جوانان و نوجوانان کشورهای در حال توسعه، مدیران و رهبرانی هماهنگ و طراز با معیارها و منافع نظام سلطه(صهیونیزم جهانی) تربیت می کند. بنیان و کانون اهداف و برنامه‌های چنین موسسات و نهادهایی با برد و نفوذ بین المللی، تغییر نقش و جایگاه جنسیت‌ها تحت لوای «برابری جنسیتی» و پیشبرد نوعی «فمینیسم تهاجمی و مردستیز» و در نهایت از بین بردن محوریت «خانواده» است، چرا که بنیان خانواده بر تعریف نقش زن به عنوان همسر و مادر است و هر گونه تغییر در این تعریف مبنایی(با پاکسازی تفاوت‌های ماهوی زن و مرد) در شکل نهایی خود موجب فرریختن ستون خانواده به عنوان دیرپاترین نهاد بشری خواهد شد. به بیان دیگر، این نهادها در عین تظاهر به سکولاریزم و ضدیت با ایدئولوژی‌ها، برنامه‌هایی به شدت ایدئولوژیک و جزمی را پیش می برند و زنان را به شورش علیه همه نقش‌ها، تعاریف و الگوهای زیستی سنتی فرا می خوانند.

مانیفست «girlsup»

سالانه صدها دختر جوان از کشورهای در حال توسعه در اکناف دنیا گلچین می شوند تا در همایش سالانه این پروژه شرکت کنند و آخرین ورکشاپ‌ها و دوره‌های آموزشی را برای آن که تبدیل به «لیدر» شوند، ببینند. جالب این جاست که در سرفصل برنامه‌های همایش سال ۲۰۱۸ «girlsup»برنامه بازدید از کنگره و تعامل این دختران با اعضای کنگره آمریکا هم دیده می شود.

دیدار و تعامل با اعضای کنگره امریکا در برنامه همایش ۲۰۱۸

در بین اسپانسرهای مالی اصلی «girlsup»، نام کمپانی «گلدمن ساکز»، غول بزرگ عرصه سرمایه‌گذاری، امور مالی، بانکداری و تجارت آمریکا و از بزرگ‌ترین حامیان مالی صهیونیزم جهانی دیده می شود.

نام «گلدمن ساکز» و «اکسون موبیل» به عنوان اسپانسرهای اصلی این پروژه
«یهودیان افراطی پشت پرده بانک گلدمن ساکز
«ترامپ به یکی دیگر از یهودیان گلدمن ساکز پست داد»
«چرا گلدمن ساکز به یهودیان شهرک نشین خشن و نژادپرست در هبرون (الخلیل) کمک مالی می‌کند؟»
فهرست بانک‌های خصوصی صهیونیست؛ گلدمن در ردیف ۷ دیده می شود

دیگر اسپانسر بزرگ این برنامه، شرکت نفت و گار «Exxon mobil»، ششمین شرکت بزرگ نفتی جهان، است. درباره نفوذ و تاثیرگذاری این شرکت در ایالات متحده همین بس که بسیاری از تحلیل‌گران، اکسون موبیل را خط‌دهنده اصلی سیاست خارجی آمریکا می دانند. شایان ذکر است که «رکس تیلرسن»، وزیر خارجه فعلی ایالات متحده از ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۶، مدیر شرکت اکسون موبیل بوده است.

پروژه «girlsup»، در وبسایت خود کمپانی سینمایی «دیزنی» را به عنوان یکی از دو شریک استراتژیک خود معرفی کرده است. دیزنی همان امپراطوری سینمایی-تبلیغاتی است که ماموریت پیچیده و حیاتی «مغزشویی» کودکان جهان را برای نظام سلطه به پیش می برد. محصولات این کمپانی عظیم در روندی خزنده، نامحسوس و ناخودآگاه ذهنیت کودکان دنیا را مطابق با خطوط و سرفصل‌های نظام سلطه شکل می دهند و سبک زندگی «آمریکایی» را به عنوان یک سبک زندگی معیار، در تار و پود فکری کودکان معصوم جاگیر می کنند.

به عنوان مثال، انیمیشن به شدت پرفروش و معروف این کمپانی در سال ۲۰۱۳ با نام «منجمد» (Frozen) صریحا و آشکار گرایش به «همجنس بازی» را پیش چشم کودکان معصوم به نمایش می‌گذارد و این مساله‌ای است که اتفاقا خود مطبوعات غربی به آن پرداخته‌اند:

مجله معروف «آتلانتیک» می گوید: فقط کارتون «منجمد» نیست؛ بیشتر محصولات دیزنی طرفدار همجنس‌بازی هستند

به نظر می رسد که در غفلت یا ناآگاهی برخی دستگاه‌های مسوول، پروژه خزنده «نفوذ و استحاله» با تمام توان در حال اجراست. در حالی که اجرای سند «۲۰۳۰» ظاهرا و به صورت رسمی، با دستور مقامات دولتی متوقف شده، شاهدیم که شاخه‌ها و پیوست‌های آن به صورت چراغ خاموش در کشور در حال اجراست. مقابله فعال و آگاهانه  با این تحرکات، به عنوان کانون اصلی خطر پیش روی جوانان و زنان و کودکان این جامعه، امری حیاتی به نظر می رسد.

***********************

جوابیه بسیج دانشجویی دانشگاه شریف به گزارش مشرق:
 

اشتغال بانوان در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل

در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل بسیج دانشجویی دانشگاه شریف در راستای تحقق عملی این شعار و با توجه به وجود معضل ملی اشتغال و نبود زیرساخت‌های مناسب به ویژه در حوزه اشتغال بانوان بر آن شد تا رویدادی با رویکرد کارآفرینی و با تمرکز بر مسائل و معضلات اشتغال بانوان برگزار کند. از طرف دیگر با توجه به تبلیغات گشترده دشمنان نظام و اسلام در خصوص وضعیت زنان در ایران و به حاشیه بردن موضوعات اصلی و در راستای عمل به سخن مقام معظم رهبری در خصوص حضور بانوان در جامعه که فرمودند:

حرکت در جهت احقاق حقوق زنان در جوامع اسلامی و در جامعه ما حتماً باید انجام گیرد؛ منتها بر مبنای اسلامی و با هدف اسلامی. یک عدّه نگویند که این چه نهضتی است، این چه حرکتی است؛ مگر زن در جامعه ما چه کم دارد؟ متأسفانه ممکن است بعضی اینگونه فکر کنند. این ظاهربینی است، زن در همه جوامع - از جمله در جامعه ما - گرفتار ستم و دچارکمبودهایی است که بر او تحمیل میشود؛ اما این کمبود، کمبود آزادی به معنای بی بندوباری نیست؛ این کمبود، کمبود میدانها و فرصتها برای علم و معرفت و تربیت و اخلاق و پیشرفت و شکوفایی استعدادهاست. این را باید تأمین و جستجوکرد. این همان چیزی است که اسلام بر روی آن تکیه کرده است. (مقام معظم رهبری، 30/7/76)

بر آن شدیم که در راستای اهداف انقلاب اسلامی و ارزش‌های آن، حضور زنان در جامعه را با توجه به حفظ ارزشها و هویت زن به منصه ظهور رسانیم. لذا این رویداد را برگرفته از منویات مقام معظم رهبری در حوزه بانوان ترتیب داده‌ایم و در این رابطه توجه به چند نکته حائز اهمیت می‌باشد.

 1. این رویداد به هیچ وجه ارتباطی با رویدادها و ارگان‌های با نام مشابه ندارد.
 2. لوگو این رویداد صرفا داخلی بوده و شباهتی به لوگوی سایر نهادهای با نام مشابه ندارد.
 3. بهترین راه مقابله با نفوذ، افزایش قدرت تحلیل و بصیرت است که تنها با گفتن و شنود محقق نمی‌گردد.

در نتیجه با توجه به نکات یاد شده و با توجه به صحبت مقام معظم رهبری در خصوص مشکلات زنان در اجتماع که فرمودهند:

مسأله زنان مساله مهمی است. بهترین کسانی هم که این مسأله را می‌توانند دنبال کنند و حل کنند خود خانم‌ها هستند.(مقام معظم رهبری، 93/1/30)

رویداد کارآفرینی بانوان برای اولین بار و تحت عنوان girlup در دانشگاه صنعتی شریف توسط خود بانوان در حال پیگیری و برگزاری است.

 وضعیت فعلی اشتغال و کارآفرینی زنان در جامعه، نیاز به فضاسازی جهت فعالیت با عزت و شئون اسلامی‌شان، و شکوفایی استعدادهایشان، ما را بر آن داشت تا تلاش خود را معطوف به فراهم آوردن محیطی امن و سازگار با طبیعت بانوان، و بستری مناسب برای شکل‌گیری و پرورش ایده‌های نو و کاربردی، و رساندن آن‌ها به مرحله‌ی بهره‌برداری کرده، و با سعی در برقراری ارتباط مؤثر با دانشگاه‌ها، مراکز آموزشی و پژوهشی،مراکز رشد، سرمایه‌گذاران حقیقی و حقوقی، افراد باتجربه وخبره در زمینه‌های مربوطه و سایر نهادهای مرتبط حمایت لازم را فراهم آوریم.

در راستای پایه‌ریزی این بنا یکی از مهم‌ترین پایه‌ها گفتمان‌سازی کارآفرینی در میان بانوان مستعد و مشتاق است.

هدف اصلی این رویداد کشف و جذب پتانسیل‌های موجود و توانمندسازی بانوان با ایده و علاقه‌مند به حوزه کارآفرینی است. در کنار اهداف فوق‌الذکر، ایجاد گفتمان کارآفرینی و استقلال در میان بانوان و ترغیب به دنبال کردن مباحث نیز مورد توجه است.

این رویداد در سه گام خلاصه می‌شود. گام اول کارگاه خودشناسی است، که توسط دست اندرکاران مدرسه اشتغال شریف و با تجربه برگزاری چند دوره موفق خودشناسی انجام می‌پذیرد.

گام دوم کارگاه خلاقیت و ایده‌پروری است، که توسط خانم دکتر یاوری از اساتید دانشکده اقتصاد و مدیریت شریف برگزار خواهد شد. در این بخش افراد به گروه‌هایی تقسیم می‌شوند تا مباحث به صورت تیمی نیز تمرین شوند.

گام سوم کارگاه آموزش اصول کارآفرینی و بیزینس است. این کارگاه نیز توسط خانم دکتر پیرهادی از دانشجویان ممتاز دانشکده اقصاد و مدیریت اجرا می‌شود. در ادامه نیز از ارائه بانوان کارآفرین در راستای اهداف اصلی رویداد استفاده می‌شود.

در انتهای این سلسله کارگاه‌ها، تیم‌ها در چالشی با یکدیگر رقابت خواهند کرد. بدین ترتیب به هر تیم مبلغی اختصاص خواهد یافت، و ٢ هفته فرصت داده خواهد شد تا تیم‌ها با سرمایه اولیه‌شان حول ایده‌ای کارآفرینی کرده و در انتها در مراسم اختتامیه با ارائه ایده‌ها و نتایج کسب و کارشان مورد ارزیابی تیم داوری و اسپانسرها قرار می‌گیرند. تیم‌های برگزیده علاوه بر دریافت جوایز نقدی، مورد حمایت همه‌جانبه قرار می‌گیرند.

رویداد کارآفرینی بانوان تاکنون مورد تشویق و حمایت سازمان‌های متعدد خصوصی و دولتی قرار گرفته است.

زمان بندی:

جمعه ۲۷ بهمن: کارگاه خودشناسی

پنجشنبه ٣ اسفند: کارگاه خلاقیت و ایده پروری

جمعه ٤ اسفند: کارگاه کارآفرینی و بازاریابی و ارائه بانوان موفق کارآفرین

پنجشنبه ١٧ اسفند: ارزیابی و داوری تیم‌ها

یکشنبه ٢٠ اسفند: مراسم اختتامیه تقدیر از تیم‌های برگزیده در رویداد فن‌آورد

برای کسب اطلاعات بیشتر به https://evnd.co/rGU6U و یا https://t.me/girlupstartupforgirlsonly مراجعه فرمایید.


[1] - در سه چهار سال گذشته، انواع و اقسام همایش‌ها، سمینارها و ورکشاپ‌ها در داخل و خارج از کشور، با هدف «آموزش»، «شبکه‌سازی» و «نفوذ» بعضاً با حمایت و حتی پول نهادهای حکومتی جمهوری اسلامی برگزار می‌شود تا با جزوات آموزشی و متون تهیه‌شده در مراکز و نهادهای خارجی و «کارشناسانی» وابسته به بنیادها و نهادهای مشکوک، ذهنیت و جهان‌بینی اقشار بانفوذ و اثرگذار در آیندهٔ کشور، به ویژه نسل جوان طبقه متوسط، تغییر یابد. این تغییر در وهله نخست، در راستای «ایدئولوژی زدایی» در گام نخست و جاگیر کردن یک نوع تفکر «جهان-وطن» و غرب-شیفته در گام بعدی صورت می‌گیرد تا نسلی از رهبران جوان در کشورهای درحال‌توسعه شکل بگیرد که عمدتاً بدون آن‌که خود به‌خوبی بدانند تا مغز استخوان غرب-گرا و غرب-اندیش شده‌اند و ازاین‌رو، در آینده که در کشورهای خود در مصادر امور قرار گرفتند، خودآگاه یا ناخودآگاه سیاست‌های کشور خود را هم‌جهت و همگام با منافع نظام سلطه تنظیم می‌کنند.

واقعیت آن است که بعد شکست فاز «سیاسی» راهبرد براندازی از سوی آمریکا و عوامل و اذناب داخلی آن در فتنه ۸۸، شاهد تغییر رویکرد در این راهبرد، از فاز سیاسی به فاز فرهنگی و اقتصادی هستیم. به‌بیان‌دیگر، سرویس‌های اطلاعاتی غربی وقتی متوجه شدند که براندازی از طریق «اردوکشی خیابانی» و مقابله سخت سیاسی با جمهوری اسلامی از داخل پروژه‌ای است که هم توجه مردم حامی نظام و هم دستگاه‌های اطلاعاتی را حساس و آماده به مقابله می‌کند، روند تقابل غیرمستقیم را در پیش گرفته‌اند. در فاز اقتصادی، شاهد آن هستیم سناریویی با عنوان «فتنه اقتصادی» از سوی اتاق‌های فکر غربی طراحی و توسط ایادی داخلی به اجرا گذاشته می‌شود که اغتشاشات چندروزه در برخی شهرهای ایران در دی‌ماه امسال، نمودی از این طرح بود.

در فاز فرهنگی، بحث «استحاله و نفوذ» چند سالی است که با قوت در دستور کار معاندین جمهوری اسلامی قرارگرفته است، چرا که یک کار خزنده، عمقی و آرام است که به سان فاز سیاسی حساسیت‌برانگیز نیست و با حداقل هزینه برای کشورهای طراحی کننده به اجرا می‌رسد. متأسفانه وادادگی، انفعال و همان غرب-شیفتگی خطرناک در بخشی از بدنه دستگاه‌های مسئول در جمهوری اسلامی، راه را برای اجرای این سناریو گشوده  و طراحان را به پیشبرد این برنامه امیدوار کرده است.

یکی از مبادی و معابر اجرای این سناریو، با تأسف، دانشگاه‌ها و مراکز علمی کشور است که به‌واسطه سالیان سال سلطه اساتید سکولار و پارادایم‌های تفکر و زیست غربی در فضای دانشگاه، عملاً بستر مناسبی برای پیشبرد پروژه استحاله و نفوذ به وجود آمده است. بسیاری از برنامه‌ها، رویدادها و سمینارهای آموزشی که در سالیان اخیر در لوای شعارهای جذاب و فریبنده وعلی الظاهر بی‌ضرر به لحاظ سیاسی و اعتقادی چون برابری جنسیتی، رفع تبعیض، ارتقای زنان، کارآفرینی، ایده‌های نو، توانمندسازی زنان و جوانان و... در حقیقت ذیل «جنگ نرمی» که نظام سلطه علیه کشورمان تعریف کرده، دارای تبعات سیاسی، اعتقادی و امنیتی عمیق و دامنه‌داری هستند که متأسفانه خواسته و ناخواسته از جانب دستگاه‌های مسئول به آن توجه نمی‌شود و مع‌الأسف شاهدیم که به بهانه «ارتباط با دنیا» و همکاری با «نهادهای بین‌المللی» نهادهای دولتی و حاکمیتی خود بانی برگزاری آن‌ها می‌شوند و عملاً در پازل برنامه دشمن قرار می‌گیرند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 45
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 37
 • IR ۱۴:۴۴ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۱
  اوضاع نامطلوب كسب و كار و عدم حمايت هاي لازم، راه را براي نفوذ سرمايه گذاران غربي كه به دنبال شناسايي، جذب و استحاله نخبگان هستتند، باز كرده است
  • IR ۱۶:۱۹ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۱
   8 15
   مشکل جای دیگر است و ربطی به رانت خواری ندارد
  • ویشکا IR ۱۶:۵۹ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۱
   10 30
   تو دستت رو کلاه خودت باشه که باد نبرش
  • IR ۱۸:۳۹ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۱
   6 3
   به ویشکا متاسفانه همه ما سرنشینان یک کشتی هستیم. همه با هم غرق خواهیم شد.
  • IR ۱۸:۳۹ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۱
   10 2
   به ویشکا متاسفانه همه ما سرنشینان یک کشتی هستیم. همه با هم غرق خواهیم شد.
  • IR ۲۰:۱۲ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۱
   3 20
   زنده باد غرب زنده باد تعامل مرگ بر انزوا.نون یه سریا در انزوا و تحریمه.اونا تحریم نکنن اینا خودمونو تحریم میکنن
  • IR ۲۱:۴۴ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۱
   17 1
   رفتیم خونه اجاره کنیم هرجا میریم میگن به بچه دار نمیدیم نهایتا یه بچه. میدونید این یعنی چی؟ میدونید چه احساسی به پدر و مادرها میده؟ احساس اینکه بی فرهنگ هستن که بچه دارن. برید به این هم فکر کنید.
  • IR ۰۹:۲۲ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۲
   13 5
   همین مونده girl هامونو بدیم اونا up کنن واقعا که مگه خودمون آپ نداریم؟!!
 • AU ۱۵:۰۲ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۱
  36 13
  آنچه امروز باید انجام شود یک بازخوانی و تولید پادزهر از زهر و بدانیم که زمان و ظرفیت کشور در این مسئله بشدت با محدودیت بیشتر روبرو خواهد شد چراکه دشمن در حال پیشروی است همچنان که تکنولوژی هم در رکاب آنهاست.
 • IR ۱۵:۰۵ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۱
  50 26
  حیف از این دختران نوجوان عکس که بخاطر فرهنگ منحط غربی از این سن به ورطه فحشا گرفتار شدن
  • IR ۱۵:۳۶ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۱
   12 28
   مسلمان اینطوری بهتان نمیزنه مسلمان!!
  • IR ۱۶:۲۰ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۱
   11 20
   حالا یک کم حیا داشته باش...
  • IR ۱۷:۰۳ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۱
   19 41
   شما از کجا میدونی اون دخترا به ورطه فحشا کشیده شدن .الان یک خرده دامنشون کوتاه شد شدند فاحشه.همین دافعه های امثال شماهاست که از دین همه رو فراری می کنه.
  • .. IR ۱۷:۱۰ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۱
   17 4
   واقعا
  • هادی IR ۱۷:۱۲ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۱
   26 6
   اینجا رسالت صداوسیما ایجاب میکنه که بره از مسئولین امر(معاونت علمی فناور و وزارت کار) پاسخ بخواهد.. اگر این کارو صداوسیما انجام نده در واقع همدست این مفسدین خواهد بود..
  • IR ۱۸:۱۶ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۱
   13 3
   درسته . اصلا نظام حاکم بر غرب یک نظام فاحشه پروره
  • IR ۱۸:۳۸ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۱
   14 1
   به ۱۷:۰۳ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۱ دارید خودتان را گول می زنید. در اروپای عزیزتان این دامنها که کوتاه شد دیگر دختر باکره ای به سن 18 سالگی نرسید! البته با تعریف آنها روابط از روی رضایت فحشا نیست! کسی که کارش به گناه کشاندن جوانان است یقینا فاحشه است. فقط اندازه و عمق فحشا متفاوت است.
  • IR ۱۹:۱۰ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۱
   12 2
   رفیق این دخترا که غربی هستند مسلمان نیستند دختر15 ساله و پسر 12ساله انگلیسی بچه دار شدند
 • IR ۱۵:۱۹ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۱
  23 5
  یه زمانی رهبر میگفت مراقب شبیخون فرهنگی باشید... الان سالها از اون موقع میگذره و سالهاست که جامعه و جوانانمون تسخیر فرهنگ غرب شده و فقط باید خدا کمک کنه که از اینی که هستیم بدتر نشیم
 • MT ۱۵:۲۳ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۱
  19 3
  جای تاسفه
 • IR ۱۵:۲۴ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۱
  14 11
  با این احوال صما دارید گناه میمنید که تصویر پای لخت اون دخترا رو منتشر کردید. حجاب حجاب است فرقی بین دیدن از نزدیک با دیدن تصویر نیست. نه تلوزیون نه شما رسانه ها با تعریفی ک از حجاب برای زنان دارید نباید نشون بدید
 • IR ۱۵:۳۲ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۱
  7 3
  میگم خوب وقتی یه چیزی بده (و می بینی که داره ازش استفاده و استقبال میشه)، باید یه جایگزینی براش داشته باشی. شما که معتقدید futurist و استراتژیست دارید، تا حالا تونستید یه قدم جلوتر از نوک دماغتون رو ببینید؟ همش میذارید یه چیزی بیاد، نه بهترش رو دارید نه حتی معادل ایرانیزه ش رو تا بعد که کاسه چه کنم بگیرید دستتون و
 • IR ۱۵:۴۹ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۱
  11 2
  وقتی 100 سال تاریخ رسمی و مکتوب از جنس حرکات غرب وجود دارد دیگر غافلگیری اونم برای خواص معنا نداره تعداد چند افراد چندملیتی در رئوس مملکت ما بالاست این ها غیرعمد هم که باشه درها را چهارطاق باز می زارن و برا غرب بفرما می زنن .
 • IR ۱۵:۵۹ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۱
  14 8
  اینا هم میدونن دخترا بسیار ساده هستن از این راه میخوان نفوذ کنن
 • IR ۱۶:۱۰ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۱
  6 21
  مشرق! زیادی سخت میگیری!
 • IR ۱۶:۲۱ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۱
  10 24
  چرند گویی مشرق
  • IR ۰۱:۱۸ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۲
   8 2
   خواهرت را عضو ان کن.
 • Hossain IR ۱۶:۳۳ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۱
  15 16
  الان چی شد؟ چون ایده ایجاد استارتاپ مال ادم بدی بوده پس بده؟ اگه اینه که کل دنیای تکنولوژی و علم جدید بده الان دقیقا چه عمل بدی رو دارن در کشور گسترش میدن؟
  • IR ۱۸:۳۶ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۱
   8 1
   چه عملی بدتر از کشاندن زنان به ورطه فمینیسم؟ کجا از دل از این استارت آپ ها مادر شهید در می آید؟
 • IR ۱۶:۴۲ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۱
  21 12
  از پلیس فتا می خواهیم اجازه فعالیت این استارت آپ را ندهد.
 • IR ۱۶:۵۴ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۱
  12 17
  خب شما که اینقدر بلدی چرا زودتر از اونها طرح های بهتری برای جذب زنان حتی زنان اونها ایجاد نمیکنید همه چیز اونی نیست که شما فکر میکنید؟ کم دوره هایی دولت در دستتون نبوده که خب کم کارید سرعتتونو باید از رقیب بیشتر کنید
  • IR ۱۸:۲۷ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۱
   0 1
   عزیز تمام این سی نه سال قوای مجریه با رای مردم تعیین شدند وهمه در اعمال خوب بد آنهاشریکیم اگرکسی رای نداده بدهکار مردم است
  • IR ۱۸:۳۵ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۱
   3 0
   آیا فکر می کنی بی پاسخ ماندن دعوت انبیا و پررونق بودن دان شیطان در تمام طول تاریخ به این معنی است که شیطان بهتر کار کرده است؟ هرگز. شیطان با نفس و غریزه انسان کار می کند و خدا با عقل و فطرت. چیزی که انسانها از آن متنفرند.
  • IR ۲۲:۱۲ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۱
   6 0
   دعوت به بی بند و باری آسان تر است و جذابیت بیشتری برای جوانان دارد تا دعوت به پاکدامنی و دینداری.
 • IR ۱۹:۰۷ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۱
  0 8
  مشرق لطفا زیپتو بکش. بزار دموکراسی و مدنیت راه خودشو بره !!
 • IR ۲۰:۰۰ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۱
  4 1
  برای یک لقمه نا {واسه نون) دختران خود را می آرایند و نمایش می دهند
 • فرید IR ۲۰:۳۴ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۱
  5 4
  ما هم 40 سال وقت داشتیم حاصل کارمان اردوی راهیان نور بود .اگر هنر دیگری هم داشته ایم لطفا بفرمایید .
  • IR ۱۷:۰۰ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۲
   2 0
   آنهم کار شهیدان بود. اربعین هم نتیجه خون شهدا بود.
 • امید IR ۲۱:۲۵ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۱
  8 0
  اقدامات خزنده برای ضربه به انقلاب و نظام افزایش یافته و متاسفانه دولت فقط در فکر افزایش قیمت دلار و کاهش ارزش پول ملی است.
 • IR ۲۱:۳۲ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۱
  5 0
  نفوذ ضد انقلاب و بهاییان در مشرق قطعی است. تایید گسترده نظرات ضدانقلاب و خودداری از تایید نظرات انقلابی جز در مواردی که این نظرات ضعیف و سست باشد خودگویای همه چیز هست.
 • ایرانی IR ۲۲:۳۴ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۱
  4 0
  نفوذ وخیانت کاملا برای ما مشهود است....
 • IR ۰۸:۲۰ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۲
  6 3
  گرز آپ دارد 2030 رادردانشگاهها اجرا میکند
 • ایرانی IR ۱۱:۴۴ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۲
  7 0
  خدا هدایت کنه مسولین بخواب رفته فرهنگی را خواسته یا ناخواسته تیشه به ریشه میزند
 • IR ۱۲:۱۸ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۲
  2 7
  کار شما شده ماکت توپ و تانک گذاشتن تو راهپیمایی
 • علی IR ۱۳:۴۲ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۲
  1 1
  بعضیها نمی توانند جلوترازدماغ خود را ببینند عکس چند دختر نوجوان با دامنهای کوتاه فقط عکس نیست بلکه اهدافی که این استارت آپ ها بدنبال آن هستند مهم است تشویق دختران وزنان ایرانی مسلمان و غیرآن به نیمه عریان بیرون آمدن از خانه تداعی کننده اندلسی کردن فضای ایران برای سرنگونی نظامی است که با انواع تهدیدات نظامی و اقتصادی و سیاسی و حتی ترور تاکنون نتیجه نگرفتند امروزه فساد دامن زنان سیاستمدار در دولتها و پارلمانهای غربی و اروپایی را فراگرفته که داد بعضی از زنهای تجاوز شده را درآورده است رسوایی اخلاقی پی درپی مسئولین اروپایی و امریکایی و بدنبال آن استعفای اجباری در جهان تنین افکن شده است ولی هدف آنها از رواج این تفکر در ایران به فساد کشاندن نسل جوان برای اینکه انگیزه برای اینکه جلوی فراگیر شدن و اشاعه تفکر انقلاب اسلامی را بگیرند

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس