دادسرا

مأموران شهرداری منطقه ۱۸ شهرداری تهران و راننده یک لودر باید در دادسرای جنایی تهران حضور یابند تا درخصوص فوت مشکوک یک مرد ۴۲ ساله پاسخ دهند.

به گزارش مشرق، ساعت ۱۴ روز ۲۸ دی‌ماه سال جاری، مأموران کلانتری ۱۵۱‌ یافت‌آباد با تماس تلفنی از کشف جسد مرد میانسالی زیر آوار ساختمان مخروبه‌ای با خبر و راهی محل شدند.

محل حادثه خانه مخروبه قدیمی حوالی خیابان جانبازان و جسد متعلق به مردی ۴۲ ساله بود که بنابر اظهارات افراد حاضر در محل این مرد هر شب برای خوابیدن به این خرابه پناه می آورد. 

براساس مدارک موجود در پرونده، این خانه در طرح شهری شهرداری بوده و از آنجایی که ملک پدری متوفی بوده به شهرداری فروخته شده بود.

همچنین مشخص شد که متوفی بسیاری از شب‌ها را در دخمه‌ای که داخل خانه برای خود ساخته می‌خوابیده است.

از سویی دیگر مشخص شد قسمتی از این خانه مدتی قبل از سوی شهرداری تخریب شده، اما قسمتی از آن باقی‌مانده بود تا اینکه زمان حادثه، لودر شهرداری منطقه‌ ۱۸ برای تخریب به محل حادثه می‌آید و اقدام به تخریب آن می‌کند که در جریان آن مرد صاحبخانه که داخل یکی از اتاق‌ها خواب بوده زیر آوار فوت می‌کند.

با اعلام خبر فوت مشکوک مرد میانسال بازپرس ویژه قتل دادسرای ناحیه ۲۷ تهران همراه تیمی از کارآگاهان پلیس آگاهی در محل به تحقیق پرداختند.

بررسی‌ها نشان می داد ساعتی پس از تخریب خانه مخروبه از سوی لودر شهرداری منطقه ۱۸ کارگران شهرداری در حال جمع‌آوری نخاله‌های ساختمان بوده‌اند که با جسد مرد ۴۲‌ ساله روبه‌رو می‌شوند و موضوع را به مأموران پلیس خبر می‌دهند. 

تحقیقاتی در پی این ماجرای پیش آمده از سه شاهد اصلی ماجرا صورت گرفت که حکایت از آن داشت این افراد به ماموران شهرداری پیش از تخریب خانه حضور یک نفر در مخروبه را هشدار داده بودند.

دو نفر از شاهدان در اظهارات خود به بازپرس گفتند به ماموران شهرداری هشدار دادیم که یک نفر در خانه خوابیده است اما آنها گوش نداده اند.

این در حالی بود که یک نفر دیگر از شاهدان نیز مدعی شد وقتی به راننده لودر هشدار دادم مدعی شد خانه را گشته و هیچ اثری از موجود زنده در آنجا نبود.

پرونده مربوط به این موضوع در شعبه دوم بازپرسی دادسرای ناحیه ۲۷ در جریان است و دستور احضار عوامل مربوط به این حادثه برای ارائه توضیحات درباره ماجرا به دادسرای جنایی تهران صورت گرفته است.

همچنین علت اصلی ماجرا نیز در دست بررسی تیمی از کارشناسان دادگستری قرار دارد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس