جشنواره عمار

مستندهای «معلم مثل مادر»، «پسر سلمان»، «تلکه» «رویایی دارم» و «نا آباد» » از جمله مهمترین فیلم‌های ششمین روز هشتمین جشنواره عمار هستند.

به گزارش مشرق - نمایش فیلم‌های ششمین روز از هشتمین جشنواره مردمی فیلم عمار که از ساعت ۱۰:۳۰ صبح در سالن‌های مختلف سینما فلسطین آغاز می‌شود که «معلم مثل مادر»، «پسر سلمان»، «تلکه» «رویایی دارم» و «نا آباد» از جمله این فیلم‌ها هستند.

مستند «معلم مثل مادر» / سالن 1 – سانس 2

مستند «معلم مثل مادر» در زمان 43 دقیقه به کارگردانی و تهیه‌کنندگی محمدعلی مردانی ساخته شده است. این مستند فعالیت معلم زنی ایثارگر در مناطق محروم و تلاش او در جهت رشد و ارتقاء سطح علمی فرهنگی و هنری بچه‌های آن منطقه را به تصویر می‌کشد. این معلم با وجود تمام سختی‌ها و با شرایطی که پیش از آن چند معلم مرد نتوانسته بودند در آن منطقه بمانند به فعالیت خود ادامه می‌دهد تا . . .

مستند «ایرانشهر» / سالن 2 – سانس 3

مستند «ایرانشهر» در زمان 43 دقیقه به کارگردانی و تهیه کنندگی رضا کاشانی اسدی ساخته شده است. این مستند با موضوع دوران تبعید مقام معظم رهبری در سال 1356 در شهرستان ایرانشهر بوده و به حضور ایشان پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران و یادآوری خاطرات خوش آن دوران با مردم می‌پردازد.

مستند «چیدا» / سالن 2 – سانس 3

مستند «چیدا» در زمان 24 دقیقه به کارگردانی امیر منیری و تهیه کنندگی سیدجمال عودسیمین ساخته شده است. موضوع این مستند درباره دختر خانمی است که مهریه خود را صرف تامین مخارج زندگی دو کودک یتیم می‌کند.

فیلم داستانی «عطر لیموترش» / سالن 1 – سانس 4

فیلم داستانی «عطر لیموترش» در زمان 19 دقیقه به کارگردانی مهران رسول زاده و تهیه‌کنندگی سیدمحمد طباطبایی ساخته شده است. این فیلم روایتگر خاطرات مردمیانسالی به نام محسن است که در کودکی فقیرانه‌اش کفشی را از دوستش رسول هدیه می‌گیرد. اما در حال حاضر دوست او شهید شده و محسن خاطرات خود را با او مرور می‌کند.

مستند «تلکه» / سالن 1 – سانس 4

مستند «تلکه» در زمان 52 دقیقه به کارگردانی مسعود کارگر و تهیه‌کنندگی سیدجمال عودسیمین ساخته شده است. این مستند به موضوع رشوه و فساد در ساختمان سازی و شهرداری و سازمان‌های مربوطه می‌پردازد.

فیلم داستانی «آوازهای باد» / سالن 2 – سانس 4

فیلم داستانی «آوازهای باد» در زمان 70 دقیقه به کارگردانی محسن سوهانی و تهیه‌کنندگی محمود بابایی ساخته شده است. این فیلم روایت قصه‌ای پرتعلیق و معماگونه است که زندگی دختر جوان و هنرمندی است به نام آنا ماریا را که متأثر از جنگ بوسنی است به تصویر می‌کشد.

مستند «بالای بالای ابرها» / سالن 3 – سانس 6

مستند «بالای بالای ابرها» در زمان 42 دقیقه به کارگردانی مهدی حجت‌پناه و تهیه‌کنندگی محمدمهدی خالقی ساخته شده است. این مستند روایتگر داستان فرزند یکی از رزمندگان مفقود عملیات کربلای چهار دوران دفاع مقدس به نام حسین است که به دنبال اثری از پدر روحانی خود با یکی از شهدای مدافع حرم با نام شهید مهدی صابری آشنا شده و سلوک تدریجی او در جستجوی حقیقت به آشنایی با دوستان شهید و شناخت راه شهدا منجر می‌شود.

مستند «نا آباد» / سالن 3 – سانس 6

مستند «نا آباد» در زمان 55 دقیقه به کارگردانی امیر عظیمی و تهیه‌کنندگی روح الله رفیعی ساخته شده است. این مستند موضوع نماهای ساختمان‌های شهرها و تاثیرات آن بر روی اعصاب و روان مردم کشور را مورد بحث و بررسی قرار می‌دهد.

مستند «رویایی دارم» / سالن 1 – سانس 7

مستند «رویایی دارم» در زمان 42 دقیقه به کارگردانی مشترک داود جلیلی و سلمان باقری و تهیه‌کنندگی داود جلیلی ساخته شده است. این مستند به موضوع نژاد پرستی می‌پردازد و این اقدام غیرانسانی را در کشور آمریکا مورد بحث و بررسی قرار می‌دهد.

مستند «پسرم سلمان» / سالن 2 – سانس 7

مستند «پسرم سلمان» در زمان 26 دقیقه به کارگردانی سعید صفارفرد و تهیه کنندگی یاسر فریادرس ساخته شده است. این مستند، روایتی از شهید سلمان مدافع حرم و اهل سنت سیستان و بلوچستانی بوده که در سوریه به شهادت رسیده است. مستند پسرم سلمان، روایتی زندگی او از زبان خانواده و همرزمان اوست.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس