داورزنی

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان گفت: در ۶ ماه گذشته پس از استعفای ناطق‌نوری با سرپرستی افشین داوری تلاش شد شرایط برای برگزاری مجمع انتخاباتی فدراسیون بوکس فراهم شود.

به گزارش مشرق، محمدرضا داورزنی در حاشیه مجمع انتخاباتی فدراسیون بوکس در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بعد از زحمات 28 ساله ناطق نوری که با تمام مشکلات فدراسیون بوکس را راه اندازی کرد، در 6 ماه گذشته پس از استعفای او با سرپرستی افشین داوری تلاش شد شرایط برای برگزاری مجمع انتخاباتی فدراسیون بوکس فراهم شود.

وی ادامه داد: خدا رو شکر امروز هم مجمع منظمی برگزار شد و نامزدها برنامه‌های خود را به خوبی ارائه کردند و در نهایت مجمع فدراسیون حسین ثوری را با 23 رای به عنوان رئیس جدید این فدراسیون انتخاب کرد. البته باید از حسینی که 15 رای کسب کرد و سایر نامزدها نیز تشکر کنیم و امیدوار باشیم که بوکس ایران با همکاری تمام اعضای این خانواده، برنامه‌های خود را پیگیری کند.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان در پاسخ به این سوال که شنیده می‌شود وزارت ورزش در انتخابات بوکس از کاندیدای خاصی حمایت کرده است، عنوان کرد: در چند ماه اخیر وزارت ورزش انتخابات 12، 13 فدراسیون را برگزار کرده و در چند روز اخیر نیز 8، 9 مجمع انتخاباتی برگزار شده است. در تمامی این انتخابات ها هم چنین صحبت‌هایی مطرح شده است. در حال حاضر 22، 23 نفر که تعدادی از آنها از مدیران ورزشی کشور هستند، برای انتخابات بسکتبال ثبت‌نام کرده‌اند و در خصوص برخی از آنها گفته شده که آنها نماینده وزارت ورزش هستند. اما باید صراحتاً اعلام کنم که وزارت ورزش در هیچ رشته‌ای کاندیدا ندارد و تمام تلاشش این است که عدالت را در مجامع انتخاباتی رعایت کند.

وی تاکید کرد: البته این طبیعی است که در رقابت‌های انتخاباتی صحبت و بحث‌هایی وجود داشته باشد و هر کاندیدایی خود را با توجه به برنامه‌هایش، اصلح‌ترین گزینه برای آن رشته معرفی کند، اما نباید فراموش کرد در نهایت روسای هیئت‌ها، ورزشکاران برجسته آن رشته و داوران بهترین گزینه را تشخیص می‌دهند و وزارت ورزش نیز تنها به رای مجمع احترام می‌گذارد. این موضوع روح دموکراسی و وزارت ورزش نه تنها در این رشته بلکه در تمامی مجامع برگزار شده به رای مجمع احترام گذاشته است. در حال حاضر نیز سرنوشت 3، 4 فدراسیون دیگر برای انتخاب رئیس نامشخص است و ما امیدواریم طبق برنامه اعلام شده هر چه زودتر تکلیف آنها را مشخص کنیم تا با توجه به در پیش بودن بازی‌های آسیایی هر چه زودتر برنامه فدراسیون ‌ها شکل جدی‌تر به خود بگیرد.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار دیگری که مدعی شد شنیده می‌شود وزارت ورزش در حال مهندسی انتخابات فدراسیون‌های ورزشی است و در رشته بوکس نیز به یکی از کاندیداها توصیه کرده است به نفع کاندیدای دیگر کنار برود، گفت: متاسفانه در روزهای اخیر رسانه‌ها هرچه دلشان خواسته به ما گفتند و دیگر چیزی باقی نمانده است. اگر نگاهی به عقب بیاندازیم و مصاحبه‌های گذشته من را مرور کنید متوجه خواهید شد که من در تمام آنها اعلام کردم تلاش وزارت ورزش اجرای عدالت در انتخابات فدراسیون‌های ورزشی خواهد بود، بحث افشین داوری نیز مربوط به حال حاضر نیست و ایشان برای قبول دو مسئولیت کاندیدا بودند اما با توجه به اتفاقاتی که در رشته بوکس افتاد، داوری به عنوان سرپرست این فدراسیون انتخاب شد. در فدراسیون بسکتبال نیز از ابتدای انتخاب نصرالله پریچهر به عنوان سرپرست این فدراسیون اعلام کردیم که پریچهره فقط برای فراهم کردن شرایط برگزاری انتخابات در رشته بسکتبال حاضر شده است و قصد کاندیداتوری ندارد، تمام تلاش ما این است برای فدراسیون‌هایی که سرپرست می‌گذاریم که تعداد آنها 6 یا 7 فدراسیون بوده است، سرپرست‌ها در انتخابات کاندید نشوند.

معاون توسعه ورزش حرفه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش تصریح کرد: البته ثبت‌نام سرپرست در انتخابات دلیل پیروزی او در مجمع نخواهد بود و همانطور که مشاهده کردید سرپرست فدراسیون ژیمناستیک با توجه به حضور 1.5 ساله در این رشته در نهایت در مجمع این فدراسیون رای نیاورد. باید به نکته‌ای توجه کنیم و آن این است که وزارت با وجود اینکه برگزارکننده مجامع فدراسیون‌های ورزشی است اما در نهایت وزارتخانه‌هایی مانند آموزش و پرورش، ستاد کل نیروهای مسلح، نمایندگانشان را خودشان معرفی می‌کنند. حتی ما در مجمع امروز فدراسیون بوکس برای از بین بردن شائبه‌ها از حضور رئیس هیئت بوکس هرمزگان جلوگیری کردیم چرا که انتخابات این هیئت در دو روز گذشته برگزار شده بود، حضور او در مجمع منع قانونی نداشت اما ما برای از بین بردن حرف و حدیث‌ها چنین تصمیمی گرفتیم و تمام تلاش ما این است که مجامع انتخاباتی با آرامش و بی‌طرفی کامل برگزار و در نهایت از برگزاری مجمع حمایت کنیم. 

داورزنی در خصوص اینکه گفته می‌شود انتخابات فدراسیون بسکتبال به بعد از برگزاری انتخابات کمیته ملی المپیک موکول شده است، گفت: این خبر را من از شما می‌شنوم و چیزی در این مورد نشنیده‌ام اما تلاش ما این است با توجه به اینکه حضور رئیس فدراسیون بسکتبال در مجمع کمیته ملی المپیک حق این رشته ورزشی است، مجمع انتخاباتی بسکتبال را قبل از انتخابات کمیته المپیک برگزار کنیم و قول این موضوع را تا جایی که در توان ما باشد می‌دهیم، ولی نباید فراموش کرد این مساله منوط به اعلام نظر نهادهای تصمیم‌گیرنده است تا در خصوص استعلام‌ها هرچه زودتر پاسخ را بدهند. از لحاظ کمیسیون مدیریتی که در وزارت ورزش سوابق مدیریتی کاندیداها را بررسی می‌کند در حال حاضر از میان کاندیداهای فدراسیون بسکتبال سوابق 14-15 نفر تایید شده است اما برگزاری مجمع مستلزم اعلام نتایج استعلام‌ها خواهد بود و امیدواریم با اعلام شدن این موضوع طبق تاریخ اعلام شده انتخابات فدراسیون بسکتبال را برگزار کنیم. از شنبه هفته جاری تا 15 دی‌ماه فرصت ثبت‌نام برای روسای فدراسیون‌های ورزشی خواهد بود تا در پست‌های کمیته ملی المپیک ثبت‌نام کنند، شاید این امکان برای رئیس جدید فدراسیون بسکتبال وجود نداشته باشد اما باید تلاش کنیم حداقل حق آنها را جهت حضور در مجمع فراهم کنیم. 

وی در خصوص سرنوشت تعیین صلاحیت بهنام محمودی برای حضور در انتخابات فدراسیون والیبال گفت: ما همچنان پیگیر این موضوع هستیم تا مشکل بهنام حل شود و شرایط برای حضور او در مجمع فراهم شود. تا جایی که به ما برمی‌گردد مشکلی برای حضور او در مجمع وجود ندارد و مساله از نظر وزارت حل شده است اما این موضوع به نهادهای دیگر نیز بستگی دارد و تمام تلاش ما گرفتن مجوز حضور او در مجمع فدراسیون والیبال خواهد بود تا از دیدگاه‌ها و برنامه‌های او نیز اطلاع پیدا کنیم. ما پیگیر این مساله تا آخر هستیم و پیش‌بینی من این است که این موضوع قابل حل است. 

معاون توسعه ورزش حرفه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش در خصوص عدم حضور نماینده سازمان بازرسی کل کشور در انتخابات اخیر فدراسیون‌های ورزشی اظهار داشت: در اساسنامه حضور نماینده سازمان بازرسی دیده شده است اما حضور آنها الزامی نیست. دوستان سازمان بازرسی در هر انتخاباتی که تشخیص بدهند نماینده‌ای داشته باشند قدم‌شان روی چشم ما خواهد بود.

داورزنی در پاسخ به سوالی در خصوص برگزاری میهمانی مجلل توسط یکی از کاندیداهای ریاست فدراسیون بسکتبال و اهدای هدایای قیمتی به اعضای مجمع عنوان کرد: من این موضوع را نشنیدم و نمی‌دانم قضیه از چه قرار است اما اگر نیاز باشد آن را پیگیری خواهیم کرد. 

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری که چگونه بهرام شفیع که سالیان سال سابقه اجرا برنامه‌های ورزشی را در تلویزیون داشته است مجوز ایثارگری و حضور در جبهه را دریافت کرده است، گفت: اینگونه سوال پرسیدن زیر سوال بردن نهادهای مسئول است و به نظر من دور از انصاف است. نهادهای نظارتی به صورت تلفنی حضور شفیع در جبهه را تایید کردند و تا جایی که من اطلاع دارم مجوز برای حضور او در انتخابات فدراسیون هاکی صادر شده است تا خلاف این موضوع نیز ثابت شود شفیع حق حضور در مجمع فدراسیون هاکی را خواهد داشت اما به شرطی که تاییدیه ایثارگری خود را به صورت کتبی داشته باشد تا مشکلی پیش نیاید. 

معاون توسعه ورزش حرفه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش در پایان در خصوص دیر اعلام شدن اسامی کاندیداهای تایید شده فدراسیون شنا عنوان کرد: دلیل این مساله در فدراسیون شنا و سایر فدراسیون‌ها به این خاطر است که نهادهای تصمیم‌گیرنده به صورت مرحله‌ای اسامی کاندیداهای تایید شده را اعلام می‌کنند، از میان 8 کاندیدای این فدراسیون نیز تاییدیه دو نفر اعلام شده بود و ما برای اینکه حرف و حدیثی پیش نیاید و حق کسی ضایع نشود منتظر می‌مانیم تا زمانی که تکلیف تمام کاندیداها از سوی نهادهای تصمیم‌گیرنده مشخص شد اسامی را اعلام کنیم.

منبع: تسنیم

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس