کیومرث هاشمی

رئیس کمیته ملی المپیک در حالی از عدم‌کاندیداتوری در پست‌های مختلف انتخابات این کمیته صحبت کرد که با اضافه‌کردن یک کلمه به مصاحبه‌اش، راه را برای فرار از تصمیم کنونی‌اش باز گذاشت.

به گزارش مشرق، انتخابات کمیته ملی المپیک 25 دی 96 برگزار می‌شود؛ انتخاباتی که در روزهای اخیر برخی حواشی پیرامون آن مطرح شد و البته سکوت مسئولان کمیته ملی المپیک نیز بر ابهامات موجود  اضافه کرد. ابهامات رفته رفته زیادتر شد و همین مسئله کیومرث هاشمی، رئیس کمیته المپیک را وادار کرد تا روز گذشته در نشست با اصحاب رسانه به ابهامات پاسخ دهد.

هاشمی در این نشست گفت: «فکر می‌کنم مصلحت این است که در این دوره در هیچ پستی نامزد نشوم». وی البته پس از پایان نشست یک کلمه به حرف‌هایش اضافه و عنوان کرد که «مصلحت این است که «در این مقطع» برای هیچ پستی کاندیدا نشوم».

بیان این حرف از سوی رئیس کنونی کمیته ملی المپیک بسیار مهم بود؛ چرا که صحبت‌های زیادی در خصوص ادامه حضور هاشمی در این کمیته مطرح بود، با این حال به‌نظر می‌رسد هاشمی با بیان این حرف می‌خواهد واکنش‌ها را ببیند و فضای موجود و اقبال عمومی نسبت به خودش را بسنجد، به همین دلیل هم بود که او خواستار اضافه شدن کلمه «در این مقطع» به مصاحبه‌اش بود تا احتمالاً پس از بررسی فضای جامعه ورزش، تصمیمش را تغییر دهد.

باید منتظر ماند و دید هاشمی تا چه‌اندازه به حرف‌هایی که زده، پایبند است چون شنیده می‌شود او نه برای پست ریاست، بلکه برای پست دبیرکلی وارد انتخابات می‌شود و در این خصوص نیز رایزنی‌های لازم انجام شده است.

نکته دیگری که باید به آن اشاره کرد، سکوت صالحی امیری درباره اتفاقات روزهای اخیر است. صحبت‌های اخیر محمد علی نجفی شهردار تهران که گفته بود «صالحی امیری نمی‌تواند دو شغل داشته باشد و اگر به کمیته برود باید از شهرداری جدا شود که البته به‌نظر من ترجیح می‌دهد در شهرداری بماند» با سکوت صالحی امیری همراه شد تا ابهامات بیشتر شود.

با این حال باید تا 2 دی یعنی زمان آغاز ثبت‌نام کاندیداها صبر کرد و دید چه اتفاقاتی رقم می‌خورد. آیا صالحی‌ امیری وارد کارزار انتخابات خواهد شد؟ آیا کیومرث هاشمی سر حرفش می‌ماند یا بازی جدیدی به‌راه افتاده و او می‌خواهد با سنجش شرایط تصمیم دیگری بگیرد و به همین دلیل هم «در مقطع فعلی» را بعداً به مصاحبه‌اش اضافه کرد. هرچه  هست اینکه فعلاً باید صبر کرد.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس