جنوب ادلب.jpg

نیروهای جبهه مقاومت در مرحله نخست عملیات، مزارع « الرهجان» را به کنترل خود در آوردند و حدود ۲۵ تن از تروریست های جبهه النصره را کشته و زخمی کردند.

به گزارش مشرق، آخرین تحولات میدانی از شمال استان حماه حاکیست، عملیات نیروهای جبهه  مقاومت با پشتیبانی جنگنده های روسی برای آزادسازی شهرک های «الشاکوسیه» و «الرهجان»، مهم ترین پایگاه تروریست های جبهه النصره در منطقه آغاز شده است؛

نیروهای جبهه مقاومت در مرحله نخست عملیات، مزارع « الرهجان» را به کنترل خود در آوردند و حدود ۲۵ تن از تروریست های جبهه النصره را کشته و زخمی کردند؛ درگیری ها به شدت در این محور ادامه دارد.

در جریان عملیات پاکسازی مزارع الرهجان، نیروهای جبهه مقاومت موفق شدند سه فرمانده ارشد گروه تروریستی جبهه النصره به نام های «ابو حسین ( سرکرده میدانی در منطقه الرباط)، ابو نور القلعه و ابو الیمان جرجناز» را به هلاکت برسانند.

**برای مشاهده بهتر جزییات و اندازه اصلی روی نقشه کلیک کنید**

در محور شمال غرب استان حماه هم نیروهای جبهه مقاومت در عملیات غافلگیرانه ای علیه مواضع تروریست های جبهه النصره و  جندالاقصی خود را به ورودی ارتفاع «شطیب» رساندند؛ در صورت پاکسازی این ارتفاع،  شهرک های « بلیل، شطیب، تریکیه و روریضه» در محور شمالی از لحاظ نظامی ساقط شده محسوب می شوند.

همزمان جنگنده های روسی، مواضع تروریست های جبهه النصره را در مناطق « بلیل، ام خزیم، شطیب، وادی شحرور و الوییده» در حدفاصل مناطق مرزی استان های ادلب و حماه هدف قرار دادند؛ در جریان این عملیات مقادیری از تجهیزات نظامی منهدم و حدود ۳۰ تروریست به هلاکت رسیدند.

**برای مشاهده بهتر جزییات و اندازه اصلی روی نقشه کلیک کنید**

در حومه شهرک السعن، نیروهای جبهه مقاومت در جریان درگیری با عناصر تروریستی، «ابراهیم موسی الربیع» از فرماندهان ارشد گروه تروریستی«جیش النصر» را به هلاکت رساندند؛ حدود ۸ درصد استان حماه شامل مناطق شمالی و  جنوبی شهر در اشغال گروه های تروریستی« جبهه النصره، جندالاقصی، احراراشام و ...» است.

در همین زمینه

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس