دانشگاه ازاد

مدیرکل تشکل‌های اسلامی سیاسی دانشگاه آزاد تاکید کرد: تمامی تشکل‌های دانشگاه با گرایش‌های مختلف می‌توانند در چارچوب مقررات دانشگاه آزاد به برگزاری ویژه برنامه‌های بزرگداشت روز دانشجواقدام کنند.

به گزارش مشرق، محمد قربانی گلشن‌آبادی مدیرکل تشکل‌های اسلامی سیاسی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به بزرگداشت روز دانشجو در واحدهای دانشگاه آزاد گفت: این مراسم امسال به مراتب پویاتر و فعال‌تر نسبت به سال‌های گذشته برگزار خواهد شد. تمامی تشکل‌ها با گرایش‌های گوناگون می‌توانند در چارچوب مقررات و مصالح دانشگاه آزاد اسلامی به برگزاری ویژه برنامه‌های روز دانشجو در واحدهای خود اقدام کنند.

قربانی گلشن‌آبادی ضمن توصیه به واحدها برای برگزاری باشکوه‌تر روز دانشجو، پیشنهاد کرد از آنجا که روز دانشجو متقارن با روز میلاد نبی مکرم اسلام (ص) است، بهتر است از این فضای معنوی در واحدهای دانشگاهی بهره‌برداری بیشتری شود، همچنین تشکل‌ها تلاش کنند از دانشجویان نخبه علمی، فرهنگی و تشکیلاتی تقدیر و تکریم به عمل آید.

* هیچ لیست سیاه یا سفیدی در دانشگاه ​آزاد برای سخنرانان وجود ندارد

وی افزود: برگزاری مسابقات گوناگون فرهنگی، ورزشی، کتابخوانی، شعرخوانی، برگزاری نمایشگاه عکس، پوستر و کتاب مرتبط با دانشجو نیز از جمله برنامه‌های واحدهای دانشگاهی در این ایام است.

قربانی گلشن‌آبادی در واکنش به برخی شایعات فضای مجازی مبنی بر عدم امکان حضور تشکل‌های اصلاح طلب در دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: این مطلب کذب محض است، تمام تشکل‌های دانشگاه می‌توانند براساس مصالح تشکیلاتی خود افراد، اساتید و صاحبنظران را دعوت کرده و این افراد در چارچوب قانون اساسی، ارزش های نظام اسلامی، مقررات و آیین‌نامه دانشگاه و در صورت تایید هیات نظارت بر تشکل ها، به ایراد سخنرانی بپردازند. بنابراین هیچ لیست سیاه یا سفیدی در دانشگاه آزاد اسلامی برای سخنرانان وجود ندارد و موضوعات مطرح‌شده در فضای مجازی کذب محض است.

قربانی گلشن‌آبادی خاطرنشان کرد: البته مصالح دانشگاه نباید با منافع حزبی، جناحی و گروهی گره بخورد چرا که دانشگاه باید دارای فضای تضارب‌ آرا، اندیشه، آزادی و استقلال رأی باشد و دانشجویان در یک فضای آزاد به راحتی انتخاب کنند، بدیهی است دانشگاه آزاد اسلامی جای جولان افراد نامطمئن و خارج از ارزش‌های نظام جمهوری اسلامی ایران نیست.

مدیرکل تشکل‌های اسلامی سیاسی دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه با تاکید بر اهمیت نقش جنبش دانشجویی در کشور گفت: جنبش دانشجویی نقشی اساسی در پیروزی و تداوم انقلاب اسلامی داشته است. حضرت امام (ره) مبدأ تحولات جامعه و سعادت و شقاوت جامعه را دانشگاه می‌دانند و مقام معظم رهبری نیز بیشترین جلسات خود را با دانشجویان و دانشگاهیان سپری می کنند که نشان‌دهنده اهمیت ویژه دانشجو و دانشگاه در کشور است.

وی افزود: جنبش‌های دانشجویی در پیروزی انقلاب اسلامی، اشغال لانه جاسوسی، حضور در 8 سال دفاع مقدس و سازندگی و توسعه کشور نقشی اساسی ایفا کرده‌اند.

قربانی گلشن‌آبادی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی تقریباً نیمی از آموزش عالی کشور را برعهده دارد، گفت: تشکل‌های دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی نیز نقشی اساسی در جنبش‌های دانشجویی داشته‌اند. در کنار اتحادیه‌های دانشجویی دانشگاه‌های سراسری که در دانشگاه آزاد اسلامی دارای دفاتری هستند، اتحادیه اول، دوم و سوم تشکل‌های دانشجویی در دانشگاه آزاد اسلامی فعالیت دارند.

وی با تاکید بر اینکه با حضور تشکل‌های دانشجویی در تمامی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی، فضای دانشگاه پویا، بانشاط و باتحرک می‌شود، گفت: مهمترین برنامه ما در اداره کل تشکل‌های اسلامی سیاسی دانشگاه آزاد اسلامی، ایجاد فضایی آرام برای فعالیت تمام تشکل های دانشجویی است. در واقع نقش اداره کل تشکل‌ها، حمایت از فعالیت تمامی تشکل‌های دانشجویی خارج از جناح‌بندی و گرایش‌های سیاسی است.

مدیرکل تشکل‌های اسلامی سیاسی دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه با اشاره به سیاست‌های اداره کل متبوع خود، تصریح کرد: مهمترین نیاز تشکل‌ها، استحکام مبانی معرفتی آنهاست و یکی از راه‌های استحکام این مبانی، آموزش در سه سطح دانشی، مهارتی و انگیزشی است. در این اداره کل تمام تلاش خود را برای تحقق این آموزش به کار می‌بندیم تا در همه واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی، آموزش به بهترین نحو صورت گیرد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس