کد خبر 796266
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۲
دیرالزور سوریه

پس از اینکه شهر دیرالزور آزاد و پاکسازی شد و امنیت به جاده دمشق-دیرالزور بازگشت، ساکنان این شهر بازگشت به منازل خود را آغاز کردند.

 به گزارش مشرق، ارتش سوریه و نیروهای مقاومت پس از آزادسازی کامل شهر دیرالزور که طی چند روز گذشته انجام شد، موفق شدند این شهر را پاکسازی کنند.

پس از برقراری ثبات و امنیت به شهر دیرالزور، شرکتهای حمل و نقل، برای انتقال ساکنان این شهر که در دمشق حضور دارند، دست به کار شده اند.

خبرگزاری سانا گزارش داد که صدها خانواده با اتوبوس، از دمشق به دیرالزور بازگشته اند و شرکتهای حمل و نقل امکان رفت و برگشت را از دمشق به دیرالزور فراهم کرده اند.

به گفته خبرنگار سانا، راههای زمینی این مسیر امن است و مقرهای نظامی و پلیسهای مستقر در این مناطق، وظیفه تأمین امنیت مسافران را بر عهده دارند.

شماری از شهروندانی که از دمشق به دیرالزور بازگشته بودند، پس از تحمل مدت طولانی انتظار، ابراز شادمانی نموده از ارتش سوریه تشکر و قدردانی کردند که تروریستها را از بین بردند و زمینه را برای بازگشت به دیرالزور از راه زمینی فراهم کردند.

 از زمانی که ارتش سوریه و نیروهای متحدش موفق شدند محاصره شهر دیرالزور را بشکنند و امنیت را به جاده دمشق-دیرالزور بازگردانند، در بخشهای خدماتی در این شهر بهبود چشمگیری مشاهده می‌شود.

ساکنان دیرالزور بیش از ۳ سال در محاصره داعش قرار داشتند که با کمک ارتش سوریه و همپیمانانش این شهر کاملا از وجود تروریستهای داعش پاکسازی شد.

منبع: فارس

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس