کد خبر 794617
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۰
پرچم انگلیس

حزب محافظه‌کار با گزارش اتهامات ایراد شده علیه یکی از اعضای ارشد خود به پلیس، عضویت حزبی وی را معلق کرد.

 به گزارش مشرق به نقل از نشریه دیلی‌تلگراف، رسوایی‌های جنسی سیاستمداران ارشد انگلیس شب گذشته بار دیگر اوج گرفت، آن‌هم زمانی که حزب محافظه‌کار «اتهاماتی جدی» را علیه یکی از هم‌حزبی‌های خود در پارلمان این کشور به پلیس این کشور تحویل داد.

چارلی الفیکی، که متأهل و دارای دو فرزند است، و در معرض این اتهامات قرار دارد، هرگونه نادرست‌کاری را رد کرده و گفته است که حزب حتی وی را درباره اینکه متهم شده است آگاه نکرده است.

طبق گزارش‌هایی که شب گذشته منتشر شد، ناظران حزب محافظه‌کار، اندکی پس از رسیدن ترزا می به نخست‌وزیری این کشور، اتهاماتی را درباره الفیکی دریافت کردند، اما زنی که این شکایت‌ها را عنوان کرده بود، نمی‌خواست پلیس درگیر ماجرا شود.

پیش‌بینی می‌شود که ترزا می درباره اینکه چرا حزب هم‌اکنون موضوع را به پلیس ارجاع داده است مورد پرسش قرار بگیرد، آن‌هم در شرایطی که ناظران حزبی بیش از یکسال است که از این اتهامات آگاه هستند.

گاوین ویلیامسون، وزیر دفاع کنونی انگلیس که در آن زمان رئیس ناظران حزب محافظه‌کار بود نیز احتمالا اواخر این هفته درباره اینکه چه می‌دانسته و چه‌کاری کرده است، مورد پرسش و بررسی قرار خواهد گرفت.

در بیانیه‌ای که شب گذشته به وقت محلی از سوی جولیان اسمیت - که پنجشنبه به عنوان ناظر ارشد حزب محافظه‌کار تعیین شده بود - منتشر شد، وی گفته است: «پس از اینکه اتهامات جدی درباره چارلی الفیکی به پلیس ارجاع شد، من عضویت وی را معلق کردم».

الفیکی در توئیتر در پاسخ به این بیانیه نوشت: «حزب پیش از آنکه درباره تعلیق شدنم به من خبر هد، موضوع را به مطبوعات اعلام کرد. من از ادعاهای اتهامی آگاه نبوده و هرگونه نادرست‌کاری را رد می‌کنم».

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس