دربی 85

دربی هشتادو پنجم پایتخت که با حواشی زیادی همراه بود، با تک گل علی علیپور از روی نقطه پنالتی به سود شاگردان برانکو پایان یافت.

به گزارش مشرق، دربی 85 پایتخت از ساعت 16:40 دقیقه با قضاوت بیژن حیدری در استادیوم پر از تماشاگر آزادی آغاز شد و در پایان نیمه سرخ پوش استادیوم با شادی و لبخند و نیمه آبی با گریه و ناراحتی استادیوم را ترک کردند.

شرح تک گل بازی:  خطای چشمی روی علیپور در محوطه جریمه از سوی داور پنالتی اعلام شد. علیپور در دقیقه 24 این ضربه را به گل تبدیل کرد. (فیلم)

در ادامه حواشی دربی 85 را می خوانید:

ساعت 15:15 بازیکنان تیم استقلال با لباس های متحدالشکل برای بازدید از وضعیت حضور تماشاگران وارد زمین شدند که همین موضوع باعث شد تا هواداران استقلال به وجد بیایند. بازیکنان استقلال با لباس هاس سفید اسپورت وارد زمین شدند که مورد تشویق قرار گرفتند.

* وینفرد شفر سرمربی آلمانی استقلال که برای اولین بار چنین جوی در ورزشگاه ازادی را تماشا می کند وقتی وارد زمین شد به وجد آمده و به سمت تماشاگران استقلال رفت. شفر با حرکات دست خود از استقلالی خواست تا تیم محبوب خود را تشویق کنند. وی در این لحظه موبایل خود را از جیب در آورد و مشغول فیلمبرداری از تماشاگران و جو آزادی شد.

* تماشاگران تیم استقلال به محض حضور تیمشان در زمین اقدام به تشویق ایسلندی کردند.

* وینفرد شفر سرمربی استقلال به درخواست تماشاگران به سمت آنها رفت و در حالی که مشغول دور زدن در مقابل جایگاه استقلالی ها بود برای دقایقی باعث بر هم خوردن نظم استقلالی ها شد و در این لحظه ماموران نیروی انتظامی وارد عمل شده و سرمربی استقلال را به سمت رختکن هدایت کردند.

*هواداران دو تیم استقلال و پرسپولیس بعد از رفتن شفر به رختکن به سمت یکدیگر اشیائی را پرتاب کرده که این موضوع باعث درگیری شد. ماموران نیروی انتظامی هم بلافاصله وارد عمل شدند.

*برانکو سرمربی پرسپولیس ساعت 15:20 وارد زمین شد و تماشاگران سرخ را به وجد آورد.وی به سمت تماشاگران قرمز پوش رفت و برای آنها دست تکان داد.

*سرتن چوک مربی تیم پرسپولیس هم وقتی با برانکو وارد زمین شد مشغول فیلمبرداری از تماشاگران شد.

*بعد از اینکه اتوبوس تیم استقلال در ساعت 15 وارد ورزشگاه آزادی شد دقایقی بعد اتوبوس تیم پرسپولیس به استادیوم آزادی رسید.

* علیرضا بیرانوند دروازه‌بان تیم پرسپولیس با فرزند خود به ورزشگاه آمد.

* برانکو طبق عادت همیشگی پس از حضور در استادیوم به زمین چمن آمد و از وضعیت زمین بازدید کرد که هواداران پرسپولیس با تشویق او استقبال خوبی از سرمربی تیمشان انجام دادند.

* در پی سنگ‌پراکنی هواداران دو تیم برخی از هواداران از ناحیه سر و صورت مجروح شده بودند و برای مداوای سرپایی به داخل آمبولانس رفتند.

* تیم داوری دربی 85 با همراهی فریدون اصفهانیان رئیس کمیته داوران به ورزشگاه آمدند.

* فرزند ایگور پانادیچ مربی دروازه‌بانان پرسپولیس قصد ورود به ورزشگاه را داشت اما جلوی او را گرفته بودند که این موضوع عصبانیت این مربی کروات را در پی داشت.

* با اهدای سردیس قرار است از خانواده مرحوم پرویز دهداری مربی اخلاق‌مدار فوتبال کشورمان تقدیر شود.

* هواداران تیم پرسپولیس در ورزشگاه موج مکزیکی می‌رفتند.

* با وجودی که ظرفیت ورزشگاه تکمیل شده اما هواداران هنوز در بیرون از ورزشگاه در تلاش هستند تا وارد ورزشگاه آزادی شوند.

* یک فرد در بین هواداران قرار داشت توسط نیروهای امنیتی به جرم سرقت بازداشت شد و از ورزشگاه به بیرون هدایت شد.

* ظرفیت طبقه بالای استادیوم آزادی نیز تکمیل شده است و بسیاری از هواداران حتی بدون بلیت وارد ورزشگاه آزادی شدند.

* بسیاری از هواداران استقلال از نحوه بلیت فروشی و اینکه بسیاری رایگان به ورزشگاه آمدند، ناراحت شدند و حتی اظهار داشتند 20 هزار هوادار استقلال بیرون ورزشگاه حضور دارند و نتوانستند به ورزشگاه بیایند.

* تمام جایگاه ورودی هواداران به سمت سکوها با ازدحام بسیاری از هواداران مواجه شده و ماموران نیروی انتظامی و حراست از ازدحام هواداران بسیار ناراحت هستند. درخواست نیروی انتظامی از هواداران این است که تمام جایگاه پر است و جایی برای نشستن وجود ندارد. در حال حاضر بسیاری هواداران در محوطه ورزشگاه آزادی منتظرند تا درب ورودی جایگاه باز شود.

* هواداران استقلال در حین اینکه بازیکنان وارد زمین شدند شفر و بازیکنان را تشویق کردند و همچنین به صورت ایسلندی به تشویق تیم مورد علاقه خود پرداختند تا منتظر آغاز دربی 85 شوند.

* درگیری شدید فیریکی بعضی از هواداران با ماموران نیروی انتظامی هنگام ورود به جایگاه به وجود آمد در صورتی که هواداران اعتقاد دارند ما بلیت داریم و باید به ورزشگاه بیاییم.

* تعداد از هواداران که خود را به نزدیکی جایگاه خبرنگاران رسانده بودند و قصد ورود به ورزشگاه را داشتند با مقاومت ماموران امنیتی روبرو شدند.

* هواداران از نیروهای امنیتی درخواست می‌کردند که با توجه به اینکه بلیت دارند اجازه دهند که آنها وارد ورزشگاه شوند، اما ماموران مانع ورود هواداران شدند. این موضوع موجب دیگری بین برخی از هواداران با نیروهای امنیتی شد.

* ساکت، دبیرکل فدراسیون فوتبال هم دقایقی پیش وارد ورزشگاه آزادی شد. 

* علی قلی‌زاده، بازیکن تیم فوتبال سایپا که بلیت هم داشت نتوانست وارد جایگاه شود و به ناچار ورزشگاه آزادی را ترک کرد!

* ترافیک شدیدی در بزرگراه شیخ‌فضل‌الله به‌وجود آمده است و مردم نیز خودروهای خود را در حاشیه بزرگراه پارک کرده‌اند.

* سیدمهدی رحمتی به هنگام گرم کردن حرکات عجیبی از خود نشان می‌داد، به‌طوری که بدون دستکش درون دروازه ایستاد و عکس‌العمل خاصی به هنگام شوت‌ها نشان نمی‌داد.

* به هنگام گرم کردن بازیکنان استقلال، شفر به همراه پسرش نظاره‌گر تلاش آنها بود.

* محسن مسلمان وقتی وارد زمین شد به شدت از سوی هواداران پرسپولیس تشویق شد.

* هواداران استقلال برای کنایه زدن به پرسپولیسی‌ها شعار «یه افتخار تو آسیا، حسرت پرسپولیسی‌ها» سر می‌دادند.

* رادوشوویچ، دروازه‌بان دوم پرسپولیس در چند نوبت از سوی هواداران تیمش تشویق شد.

* شفر سرمربی استقلال زمانی که بازیکنانش در حال گرم کردن بودند به کنار زمین آمد که با تشویق هواداران آبی‌پوش همراه بود. او که با شال‌گردن استقلال به وسط زمین امده بود شالش را در هوا می‌چرخاند و باعث تهییج و تشویق هواداران استقلال می‌شد.

* تماشاگران استقلال تک تک بازیکنان و مربیان خود را تشویق کردند.

* تیم داوری بعد از ورود به ورزشگاه برای بازدید از چمن و دروازه‌ها وارد زمین مسابقه شدند و در همان لحظه اقدام به گرفتن عکس سلفی کردند.

* در حالی که ظرفیت ورزشگاه آزادی تکمیل شده است و جایی برای نشستن نیست هنوز تعدادی از هواداران بیرون در مانده‌اند و مترصد فرصتی برای ورود به ورزشگاه هستند.

*  حدود 75 هزار نفر در ورزشگاه حضور دارند و در طبقات بالایی خیلی‌ها به صورت ایستاده نظاره‌گر مسابقه هستند.

* تصاویری از شهدای تیم‌های استقلال، پرسپولیس و سپاهان در ورزشگاه نصب شده است.

* هنگامی که عادل فردوسی‌پور گزارشگر بازی وارد ورزشگاه آزادی شد هواداران پرسپولیس به او لقب عادل استقلالی دادند و در مقابل نیز هواداران استقلال فردوسی‌پور را عادل پرسپولیسی خطاب کردند.

* بازیکنان پرسپولیس پس از گرم کردن زودتر از حریف به رختکن رفتند و بازیکنان استقلال دقایقی بعد به سمت رختکن رفتند.

*وینفرد شفر سرمربی تیم استقلال هنگامی که تیمش وارد زمین شد تا گرم کند در کنار جایگاه استقلالی ها حضور پیدا کرد و نکته جالب اینجا بود که وقتی وی قصد ورود به زمین را داشت سعید فتاحی از ماموران خواست تا اجازه ورود به وی را ندهند زیرا هیچکش با لباس شخصی حق ورود به زمین چمن را ندارد.

*تماشاگران دو تیم استقلال و پرسپولیس به صورت متحد در کنار یکدیگر در طبقه اول نشته اند. این تعداد از تماشاگران به دلیل کمبود جا در کنار هم حضور دارند.

* بازیکنان تیم پرسپولیس با عکس مرحوم ابراهیم آشتیانی وارد زمین شدند.

* مارکار آقاجانیان و دآکروز به نمایندگی از کادر فنی تیم ملی در ورزشگاه حضور پیدا کردند.

*علی اکبر طاهری، ابوالفضل روغنی، محمدرضا حاجی بیگی،حمیدرضا گرشاسبی، ترکاشوند، دکتر نوروزی و محمد پنجعلی در جایگاه ویژه حضور دارند.

* طاهری از اتفاقاتی که برای هواداران رخ داد بسیار ناراحت بود و نشستی را با حیدری بهاروند برگزار کرد. وی با دست سکوها را نشان می داد و در خصوص نحوه بلیت فروشی با بهاروند صحبت می کرد.

* وینفرد شفر قبل از آغاز بازی با کلیه نیمکت نشینان پرسپولیس دست داد و در مقابل برانکو هم با حضور مقابل نیمکت استقلال با تک تک نیمکت نشینان استقلال دست داد.

*اعضای تیم پرسپولیس با بازوبند مشکی به خاطر درگذشت ابراهیم آشتیانی به میدان رفتند.

*علی نظری جویباری و هاشم ساعدی بعد از معطلی فراوان در جایگاه ویژه مستقر شدند.

* بلافاصله بعد از شروع بازی با بستن داربست ها اجازه ورود تماشاگران داده نشد.

* ابراهیم میرزاپور گلر سابق تیم ملی به سختی برای ورود به استادیوم مجوز گرفت و در نهایت وارد استادیوم شد.

*امیر مهدی ژوله بازیگر سینما هم در ورزشگاه آزادی حضور دارد.

* به هنگام حضور بازیکنان دو تیم در زمین از طرح موزائیکی استقلال که با پرچم تهیه شده رونمایی شد. این پرچم با طرح دو ستاره و نوشته 1970 در سال قهرمانی استقلال در آسیا تهیه شده است. همچنین پرسپولیسی ها در واکنش به این حرکت استقلالی ها دو پرچم بزرگ خود را رونمایی کردند که کری تماشاگران دو تیم در این رقابت جالب بود.

*قبل از شروع بازی یک دقیقه سکوت به خاطر یادبود ابراهیم آشتیانی پیشکسوت پرسپولیس انجام شد.

*کمال کامیابی نیا قبل از آغاز بازی به سمت نیمکت استقلال رفت و با بیژن طاهری خوش و بش کرد.

*علیرضا بیرانوند قبل از آغاز بازی به سمت مهدی رحمتی رفت و با دروازه بان تیم استقلال برخورد گرمی داشت.

*یک دقیقه سکوت در آزادی، به احترام مرحوم ابراهیم آشتیانی توسط بازیکنان دو تیم استقلال تهران و پرسپولیس انجام شد.

* محمد جواد آذری‌جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همراه با دو فرزندش برای تماشای دیدار تیم‌های پرسپولیس و استقلال وارد ورزشگاه آزادی شد. 

* در دقیقه 22 داور به سود پرسپولیس اعلام پنالتی کرد که این موضوع با اعتراض شدید بازیکنان استقلال رو به رو شد. داور در این صحنه کارت زرد به چشمی داد اما بازیکنان و کادر فنی پرسپولیس به شدت به تصمیم داور اعتراض کرده و معتقد بودند چشمی باید اخراج شد.

*روی این صحنه شجاعیان با شجاع خلیل زاده درگیر شد که شجاعیان به زمین خورد و معتقد بود مدافع پرسپولیس از قصد وی را زده است.

* علی علیپور که قبل از بازی قول داده بود در دقیقه 24  به یاد هادی نوروزی گلزنی می کند بعد از زدن گل در دقیقه 24 زیر پیراهن خود عکس شهدا را به تماشاگران نشان داد.

*وینفرد شفر در برخی از صحنه ها به شدت به تصمیمات داور اعتراض می کرد و با عصبانیت کنار خط داد و فریاد می کرد.

* در دقیقه 26 تماشاگران پرسپولیس هادی نوروزی را تشویق کردند. پرسپولیسی ها به خاطر شادی گل علیپور دو دقیقه دیرتر نوروزی را تشویق کردند.

* در دقیقه 27 استقلالی ها اعتقاد داشتند داور باید به سود آنها پنالتی بگیرد که به خاطر همین موضوع علیه داور شعار دادند.

* در یک صحنه امید ابراهیمی روی وحید امیری مرتکب خطا شد که مارکو مربی بدنساز پرسپولیس به شدت به داور اعتراض کرد که چرا به هافبک استقلال کارت زرد نشان نداد.

* زمانی که روزبه چشمی مرتکب خطا شد داور او را اخراج نکرد که این مسئله با اعتراض شدید پرسپولیسی ها همراه بود. در ادامه داریوش شجاعیان به دلیل هل دادن خلیل‌زاده روی زمین افتاد.

* هواداران پرسپولیس بعد از گل علی علیپور او را به شدت تشویق کردند. هواداران استقلال هم در سکوت فرو رفتند.

* هواداران پرسپولیس در دقیقه 24  یاد و خاطره مرحوم هادی نوروزی را گرامی داشتند.

* در یک صحنه فرشید اسماعیلی در محوطه جریمه پرسپولیس سرنگون شد که داور اعتقادی به پنالتی نداشت. شفر هم معترض شد و هواداران علیه بیژن حیدری شعار سر دادند.

* هواداران پرسپولیس بعد گل تیمشان به تشویق ایسلندی پرداختند.

* دقیقه 33 کمال کامیابی‌نیا روی باقری مرتکب خطا شد که داور به اشتباه در این صحنه به ربیع‌خواه کارت زرد نشان داد چرا که فکر کرد او روی باقری خطا کرده است!

* هواداران استقلال علیه علیرضا بیرانوند شعار سر دادند.

* یکی از هواداران استقلال در جریان مسابقه به خاطر فشار بالای بازی از حال رفت.

*سرور جباروف، مهدی قائدی، جابر انصاری،پادووانی و سجاد شهباززاده از استقلال و شایان مصلح،محسن مسلمان و سیامک نعمتی از پرسپولیس برای گرم کردن وارد مین شدند.

*اعضای تیم استقلال دیرتر از پرسپولیسی ها وارد زمین شدند و پرسپولیسی ها 2 دقیقه زودتر از حریف به زمین آمدند.

*محمدرضا ساکت وحسین سلیمانی بازیگر سینما هم در جایگاه ویژه حضور دارند.

* در همان ابتدای نیمه دوم بین تماشاگران استقلال زیر جایگاه خبرنگاران درگیری شد که با وساطت نیروی انتظامی این مساله خاتمه  پیدا کرد.

* در ابتدای نیمه شفر بعد از گذشت سه دقیقه از آغاز بازی وارد زمین شد. وی از قسمت دیگر ورزشگاه و از زیر تونل روی نیمکت آبی پوشان نشست.

*فرشید باقری در اواسط نیمه دوم جای خود را به جابر انصاری داد. وی بعد از خروج از زمین مورد استقبال شفر قرار گرفت.

*گوینده ورزشگاه تعداد تماشاگران حاضر در استادیوم را 80 هزار نفر اعلام کرد.

*هنگامی که محسن مسلمان قصد زدن ضربه کرنر را داشت تماشاگران استقلال به سمت وی اشیائی را پرتاب کردند که این موضوع واکنش پرسپولیسی ها را در پی داشت. در مقابل هنگامی که ووریا غفوری قصد پرتاب اوت را داشت تماشاگران پرسپولیس به سمت وی اشیایی را پرتاب کرده که این موضوع باعث شد تا حسین ماهینی به تماشاگران پرسپولیس اعتراض کند.

* در صحنه‌ای که شفر تصمیم به تعویض فرشید باقری گرفت، پرسپولیس می‌خواست ضربه آزاد بزند که فرشید اسماعیلی از باقری خواست داخل زمین بماند. این مسئله باعث ناراحتی و اعتراض سرمربی استقلال شد.

* بازیکنان پرسپولیس پی‌درپی روی زمین می‌افتادند که باعث اعتراض هواداران استقلال شد.

* زمانی که برانکو دستور تعویض محسن مسلمان را داد، هواداران پرسپولیس او را به شدت تشویق کردند.

* در صحنه‌ای که محسن مسلمان پشت ضربه کرنر پرسپولیس ایستاده بود، برخی از تماشاگران استقلال اشیائی را به سمت او پرتاب کردند. این مسئله باعث شد چند دقیقه بعد که خسرو حیدری پشت ضربه کرنر استقلال ایستاده بود، تماشاگران پرسپولیس حرکت استقلالی‌ها را جبران کنند و به سمت حیدری، اشیائی را پرتاب کردند. حیدری هم که از ناحیه سر آسیب دیده بود، از زدن کرنر صرف‌نظر کرد و وریا غفوری پشت این ضربه ایستاد.

* هواداران استقلال مهدی قائدی را تشویق کردند و خواستار حضور این بازیکن در زمین شدند.

فرار عکاسان به داخل زمین به دلیل پرتاب سنگ و ترقه!

* هواداران استقلال و پرسپولیس با توجه به ال‌سی‌دی که در استادیوم آزادی نصب شده بود توانستند بازی را به اسم ورزشگاه آزادی، اما بیرون محوطه استادیوم صدهزار نفری آزادی مشاهده کنند. 

* با توجه به اینکه دقیقه ۷۶ بازی در حال سپری شدن است و پرسپولیس با حساب یک بر صفر از حریف دیرینه خود جلو است، بسیاری از هواداران استقلال در حال ترک ورزشگاه آزادی هستند. 

* بیش از یک هزار نفر در محوطه بیرون از ورزشگاه در حال دیدن بازی دربی هستند و خیلی از هواداران ناراضی هستند به دلیل اینکه بلیت داشتند و نتوانستند وارد ورزشگاه شوند و بسیاری از هوادارانی که در استادیوم حضور دارند بدون بلیت وارد ورزشگاه شدند. 

* وینفرد شفر و کادر فنی استقلال به شدت علیه تصمیم داور اعتراض کردند و اعتقاد داشتند روی شجاعیان خطا اتفاق افتاده است.

* زمانی‌که روی شجاعیان خطا اتفاق افتاد خسرو حیدری هم از کنار زمین به داور اعتراض کرد. 

* بعد از خطای ووریا غفوری روی سیامک نعمتی، این بازیکن مقابل صورت داور قرار گرفت و به شدت علیه این تصمیم اعتراض کرد.

* هواداران و روزبه چشمی به خاطر صحنه‌ای که داور خطای زکی‌پور را اعلام کرد به شدت اعتراض کردند.

* هواداران استقلال بعد از صحنه‌ای که داور خطای زکی‌پور را اعلام کرد نارنجک پرتاب کردند.

* هواداران استقلال به سمت داور و کمک داور سنگ پرتاب کردند.

* هواداران استقلال ضمن فحاشی به داور بازی سنگی پرتاب کردند که به سر وحید امیری برخورد کرد. آنها همچنین بطری‌های آب را به درون زمین پرتاب کردند.

* آن‌قدر هواداران استقلال به سمت زمین سنگ و نارنجک پرتاب کردند که عکاسان وارد زمین شدند و لحظاتی نظم بازی بر هم خورد.

* یکی از هواداران استقلال بوقی به سمت داور پرتاب کرد.

* بعد از اتفاقاتی که به خاطر اعلام خطا روی زکی‌پور رخ داد بازی به تنش کشیده شد و مأموران انتظامی وارد عمل شدند.

*  بازیکنان پرسپولیس بعد از پیروزی به سمت هواداران رفتن و به جشن  و خوشحالی پرداختند. بیرانوند نیز با احترام نظامی به هواداران ادای احترام کرد.

* در حالیکه یکی از خبرنگاران خوشحالی خود را از برد پرسپولیس نشان می‌داد هواداران استقلال به سمت وی حمله‌ور شدند و هر چه در دست داشتند به سمت وی پرتاب کردند.

* هواداران استقلال در پایان بازی به داور فحاشی کردند و اشیایی را داخل زمین پرتاب کردند.

* با باخت استقلال وریا غفوری و سیدحسین حسینی گریه می‌کردند.

* بازیکنان پرسپولیس سمت هواداران رفتند و با تشویق ایسلندی حمایت خود را از آنها نشان دادند.

* بازیکنان استقلال هم به سمت هواداران رفتند و از حمایت آنها تقدیر کردند.

* بعد از پایان دربی در جایگاه خبرنگاران درگیری شد.

* در حالی که هواداران استقلال ورزشگاه را ترک می‌کردند هواداران پرسپولیس همچنان در استادیوم حضور دارند و تیم خود را تشویق می‌کنند.

* تماشاگران پرسپولیس بعد از برتری این تیم برانکو را تشویق کردند.

* در حالی که بازیکنان استقلال به رختکن رفته بودند اما بازیکنان پرسپولیس همچنان وسط زمین هستند.

*در پایان دربی 85 پایتخت که با برتری یک بر صفر پرسپولیس خاتمه یافت، گزارشگر مسابقه قصد انجام مصاحبه با برانکو ایوانکوویچ و وینفرد شفر، سرمربیان پرسپولیس و استقلال را داشت که این کار در نهایت رخ نداد.

*مسئول اسپانسرینگ سازمان لیگ با حضور در کنار زمین اجازه نداد تا برانکو ایوانکوویچ و وینفرد شفر در این مصاحبه زنده شرکت کنند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 6
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 2
 • IR ۲۱:۵۳ - ۱۳۹۶/۰۸/۰۴
  15 7
  اگه تو صحنه پنالتی اخراج انجام میشد استقلال وضعش بدتر میشد.خوش شانس بود داور بهش رحم کرد
 • IR ۱۹:۰۳ - ۱۳۹۶/۰۸/۰۵
  3 5
  اون اصلا پنالتی نبود
 • علی IR ۱۹:۱۲ - ۱۳۹۶/۰۸/۰۵
  3 5
  آره واقعا داور یک طرفه به نفع پرسپولیس بود . تمام سوت ها را به نفع پرسپولیس زد و کامیابی نیا را دوبار اخراج نکرد به هر حال باید به تیمی که 6 تا از الهلال خورده روحیه می دادند که دادند دست کمیته داوران و تاج درد نکنه
  • IR ۲۱:۰۶ - ۱۳۹۶/۰۸/۰۶
   2 1
   وقتی سه بازیکن استقلال محروم شدن متوجه میشی داوری تا چه حد به نفع استقلال بود
  • IR ۲۱:۰۶ - ۱۳۹۶/۰۸/۰۶
   2 1
   6 تا رو استقلال کبیر در 90 دقیقه از العین خورد تاریخ مصرف جمع بستن بازیها گذشته بی هویت
 • n IR ۱۴:۵۸ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۱
  0 1
  پرسپولیس هیچوقت نمیتونه به پای قهرمان اسیا برسه