ارتش سوریه

نیروهای ارتش سوریه توانستند ایستگاه نفتی پمپاژدوم، آخرین ایستگاه تحت اشغال داعش را در سوریه به کنترل خود در آورند.

به گزارش مشرق، نیروهای ارتش سوریه و رزمنگدان جبهه مقاومت پس از درگیری های سنگین و نفس گیر در نهایت توانستند ایستگاه نفتی پمپاژدوم، آخرین ایستگاه تحت اشغال داعش را در سوریه به کنترل خود در آورند.

آخرین تحولات میدانی از جنوب استان دیرالزور حاکیست، نیروهای ارتش سوریه و رزمندگان جبهه مقاومت، نیمه شب گذشته در ادامه عملیات پیشروی به سوی ایستگاه نفتی پمپاژ دوم موفق شدند پس از درگیری های سنگین مواضع خود را در ئر محور جنوبی و منطقه «الارتوازیة» تثبیت کنند.

نیروهای سوری و مقاومت از صبح امروز هم با پشتیبانی جنگنده ای روسی عملیات گسترده ای را از محور جنوبی (الارتوازیة) و غربی (دویلخه) علیه مواضع تروریست های داعش آغاز کردند و پس از درگیری های سنگین چند ساعته موفق شدند ایستگاه پمپاژ دوم را به طور کامل آزاد کنند.

در جریان درگیری های امروز ۳۰ تن از عناصر تروریستی داعش کشته و زخمی شدند؛ درگیری ها در حومه شرقی ایستگاه پمپاژ دوم ادامه دارد و نیروهای جبهه مقاومت در حال تثبیت مواضه در ایستگاه نفتی هستند.

همزمان جنگنده های روسی در حال هدف قرار دادن مواضع تروریست های داعش در مناطق «وادی الصوب،البعاجات،وادی دویلخه،وادی نقش الوعر» در شرق و جنوب ایستگاه پمپاژ دوم هستند تا از حملات مجدد تروریست ها جلوگیری کنند.

به گزارش مشرق، ایستگاه پمپاژ دوم جزء سه ایستگاه بزرگ نفتی در سوریه به شمار می آید که  دوسال و نیم قبل به اشغال تروریست های داعش درآمد؛ با پاکسازی ایستگاه نفتی پمپاژ دوم، مقدمه آزادسازی شهر راهبردی و مرزی البوکمال (آخرین پایگاه گروه تروریستی داعش در سوریه) و رسیدن نیروهای جبهه مقاومت به مرزهای مشترک عراق فراهم می شود.

 این ایستگاه در جنوب استان دیرالزور و نزدیکی مرزهای اداری جنوب شرق استان حمص واقع شده و با شهر مرزی البوکمال ۳۵ کیلومتر فاصله دارد و نقطه اتصال شهر البوکمال به مناطق نفتی و ایستگاه پمپاژ سوم است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس