دیرالزور

نیروهای سوری و مقاومت با حملات گسترده علیه تروریست ها موفق شدند ۷۰ درصد محله شهرک صنعتی را در شهر المیادین پاکسازی کنند.

به گزارش مشرق، آخرین تحولات میدانی از استان دیرالزور سوریه حاکیست، نیروهای جبهه مقاومت عملیاتی را از غرب شهر المیادین علیه تروریست های داعش انجام دادند و پس از درگیری های سنگین توانستند محله « البلعوم» را به کنترل خود درآورند و خود را به مجتمع های مسکونی ایستگاه راه آهن رساندند.

در جریان درگیری های برای پاکسازی این محله ۳۵ تن از تروریست ها کشته و زخمی شدند؛ نیروهای سوری و مقاومت با حملات گسترده علیه تروریست ها همچنین موفق شدند ۷۰ درصد محله شهرک صنعتی را در شهر المیادین پاکسازی کنند و خود را به مدرسه شهرک برسانند. در این عملیات هم ۲۸ تروریست کشته و زخمی شدند.

در جریان عملیات در مرکز شهر المیادین هم محله های « البلوط، المدیحه، الطیبه و شرکت برق» از اشغال عناصر تروریستی داعش خارج شد و به بخش وسیعی از منطقه به کنترل نیروهای جبهه مقاومت در آمد. در جریان این عملیات تعدادی از خودروهای نظامی تروریست ها منهدم شدند.

به گزارش مشرق، از بخش غربی شهر دیرالزور هم خبر می رسد، نیروهای جبهه مقاومت پس از ساعت ها درگیری توانستند تروریست های داعش را از محله « العرفی» عقب برانند و بخش وسیعی از شهرک صنعتی را در حومه غربی رود فرات پاکسازی کنند. در این عملیات علاو ه بر هلاکت تعدادی از تروریست ها، چند خودروی نظامی و یک پهباد جاسوسی تروریست ها منهدم شدند.

در بخش شرقی رود فرات هم عملیات در حومه محله « اسوس، حطله تحتانی و پل السیاسه» ادامه دارد و نیروهای جبهه مقاومت درصدد هستد مواضع خود را در مناطق آزاد شده تثبیت کنند؛ تروریست های داعش به شدت در این مناطق مقاومت می کنند.

نیروهای دموکراتیک کرد در سی و سومین روز عملیات خود در شرق رود فرات هم توانستند در حومه جنوبی میدان نفتی « الجفره»، ۴ کیلومتر پیشروی کنند و خود را به نزدیکی ایستگاه قطار برسانند. نیروهای کرد در حومه شهرک الصور هم موفق شدند روستای « مویلحه» را به تصرف خود در بیاورند. در محور « ابوخشب» هم نیروهای کرد با پیشروی ۲ کیلومتری، شرکت شکرسازی و سیلوهای منطقه را به تصرف خود درآوردند.

در همین زمینه

برچسب‌ها

نظرات

 • انتشار یافته: 33
 • در انتظار بررسی: 4
 • غیر قابل انتشار: 5
 • AE ۰۰:۴۹ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۱
  47 19
  عالیست به کوری چشم اردوغان قاتل
  • IR ۰۰:۱۷ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۲
   19 26
   سگ اردوغان به هیکل بی شرف بارزانی مزدور صهیونیست که زنان ایزدی را فروخت می ارزد
 • IR ۰۳:۰۱ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۱
  30 15
  کردها همه مناطق مهم رو گرفتن...گاز و نفتی و شرکت ها و کارخانه ها و مزارع کشاورزی...
 • IR ۰۷:۴۵ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۱
  45 25
  به زودی کردهای جدایی طلب با داعش تعویض خواهند شد
 • هادی IR ۱۱:۵۵ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۱
  35 26
  درود به کردهای با غیریت
  • M.sh IR ۱۲:۴۲ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۱
   20 22
   کردهای عراقی اگه غیرت داشتن همپیمان رژیمی که خود مادر داعش هست، نمیشد!
 • هادی IR ۱۱:۵۶ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۱
  25 29
  به نظر من روسیه با آمریکا تو پشت پرده یه توافق نانوشته کردند چون ارتش سوریه تقریبا بیخیال شرق فراتر شده. حتی به قیمت درگیری با کردها هم که شده باید به فکر شرق باشند چون هزینه ی درگیری با کردها کمتر از عدم درگیری است.
  • IR ۱۶:۵۰ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۱
   4 12
   اگر میشد از همان روز اول اینکارو انجام می دادند ولی زورشون نمیرسه ضمنا شما غم نخور هادی عزیز عوضش هر چی دلت خواست حرص بخور!
 • هادی IR ۱۱:۵۶ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۱
  23 9
  به نظر من روسیه با آمریکا تو پشت پرده یه توافق نانوشته کردند چون ارتش سوریه تقریبا بیخیال شرق فراتر شده. حتی به قیمت درگیری با کردها هم که شده باید به فکر شرق باشند چون هزینه ی درگیری با کردها کمتر از عدم درگیری است.
 • هادی IR ۱۲:۰۴ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۱
  33 40
  به نظر من اگه النصره اشغال می‌کرد بهتر از کردها است اینجوری تو مذاکرات دست بالا رو دارند. اصلا جنوب استان حسکه و جنوب رقه و دیرالزور مردمش عرب اند و ربطی به کردها نداره فقط می‌تونم بگم خاک تو سر مردم این مناطق که در برابر داعش و کردها مقاومت نمی‌کنند. داعش حداقل بدون روتوش است ولی کردها با روتوش هستند. الآن جلوشون رو نگیرن تا قیامت دولت و مردم آینده سوریه بدبختی. رژیم سوریه یه حکومت دیکتاتوری است ولیبدختی اینه که برخی از مردم و باز هم میگم برخی از مردم به بدتر از دولت پناه آوردند.
  • US ۱۳:۴۴ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۱
   2 26
   خاک تو سر خودت هادی با این متن و دیدگاهت و خاک بر سر افرادی که مثبت زدند
  • IR ۱۵:۰۷ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۱
   17 12
   کردهای عراقی مثل افت هستند باید سم پاشی بشه
  • IR ۰۰:۴۹ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۲
   8 4
   شما خودتو ناراحت نکن جناب سم پاش,امشب نخود بخور فردا ناشتا برو برای سم پاشی,تازه اشتغال زاییم کردی!!
 • هادی IR ۱۲:۰۴ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۱
  14 9
  به نظر من اگه النصره اشغال می‌کرد بهتر از کردها است اینجوری تو مذاکرات دست بالا رو دارند. اصلا جنوب استان حسکه و جنوب رقه و دیرالزور مردمش عرب اند و ربطی به کردها نداره فقط می‌تونم بگم خاک تو سر مردم این مناطق که در برابر داعش و کردها مقاومت نمی‌کنند. داعش حداقل بدون روتوش است ولی کردها با روتوش هستند. الآن جلوشون رو نگیرن تا قیامت دولت و مردم آینده سوریه بدبختی. رژیم سوریه یه حکومت دیکتاتوری است ولیبدختی اینه که برخی از مردم و باز هم میگم برخی از مردم به بدتر از دولت پناه آوردند.
  • DE ۱۳:۲۱ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۱
   71 13
   نظر یه فاشیست ترک اصلا مهم نیست
  • IR ۱۵:۴۶ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۱
   13 16
   نظر یک نژادبرست کرد اصلا ارزش نداره
  • IR ۱۶:۴۷ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۱
   16 5
   مطمئنم از کوره دهاتی که زندگی میکنی پاتو بیرون نزاشتی و از اونجا داری راجببه سرزمینی که حتی یکبار نرفتی حرفهای آنچنانی میزنی - زنده باد کرد لعنت بر فاشیسم و لعنت بر داعش و لعنت بر اردوغان - همه یادمون هست که وقتی داعش بی شرف داشت کردها رو جنوساید میکرد رجب طیب بی شرف چی میگفت و مرزهاشو بسته بود همه یادشونه لعنت بر امپراطوری پوشالی عثمانلی
  • IR ۲۰:۰۵ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۱
   3 4
   ممطمئنمم نممیدونی که تاریخ شهرنشینیت به کممتر از یک قرن برممیگرده باید دست بوس حکوممتهای ایرانی باشی که اجازه داد از کوهها بایین بیایید اردوغان هر چی هست خائن به وطنش نیست ممانند بارزانی
  • یک سیروس ایرانی SE ۰۵:۵۴ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۳
   0 2
   من یک کرمانشاهی اصیل ایرانی هستم .کردهای عراق راخوب میشناسم اگه یه روز خدای نکرده دستشون اسلحه باشه به یک نوزاد هم رحم نمیکنند.ازجواب دادن این اقای کرد که خیلی هم بی ادب هستند معلومه از همین الان دنبال فرصت برای قتل مردم اریایی و پارس ها خودشو اماده کرده.ولی کور خونده پارسیان وایرانیها شاید مدتی مورد تاخت وتاز بودند.ولی بالاخره دشمنانشونو پشیمان کرده اند.
 • IR ۱۳:۰۹ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۱
  20 16
  کاملا معلومه ارش سوریه از ابتدای جنگ خویشنداری زیادی در ممقابل کردها انجامم داده دیگه وقت هیچ سکوتی نیست ترکیه باید از شممال و شرق فرات کردها رو هدف قرار بده از این سممت هم ارتش سوریه شرع به بیشروی کنه ارتش عراق هم مرز کردستان عراق و کردستان سوریه رو مسدود کنه روسها همم به بمباران هوایی این مناطق جهت تسهیل بیشروی ارتش سوریه ادامه دهند ایران هم کممک خواهد کرد
  • IR ۱۵:۰۵ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۱
   16 16
   توانشو نداری
  • IR ۱۶:۰۰ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۱
   13 11
   گفه توانشو نداری واقعا برخیها چقدر مموهم هسند یاد دو سال قبل افادمم که داعش داشت زنان ایزدی رو به بردگی ممیبرد و بیشمرگه ها اسلحه بر زممین گذاشته تا اربیل فرار کردند و سردار سلیمانی امد و کردستان عراق رو نجات داد
 • IR ۱۴:۰۱ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۱
  11 3
  سلام بنظرم مشکل جایی دیگراست . مشکل وجودقرارگاه پشتیبانی درالتنف ودریافت تحرکات لحظه به لحظه جبهه مقاومت توسط ماهواره هاوپهبادها وحتی دخالت مستقیم است . البته بارزانی درآنسوی مرز یعنی عراق راخالی کرد ودراین وسط همین کمک هابه کردها مزیدبرعلت است . بنظرمن اینجاجایی است یاآمریکاسرانجام دربرابرخشم جبهه مقاومت کنارمیکشدویامنجربه جنگ مستقیم باجبهه مقاومت میشودکه برای آمریکاافقی تاریک دارد . اوفعلانیروهایی راکه درخاک اردن گردان به گردان وپیوسته به میدان جنگ است که باعث میشودنیروی تازه نفس داعش شبانه روزدرحال تلاش برای به عقب انداختن شکست ماهی ودوماهی عقبتراست .امادولت روحانی بایدمدافعان دین حنیف وحرمهارا آزادبگذاردلااقل واکنش به آمریکابدهند . اگردولت فشاربیاورد این جایی است که شهادت مدافعان حرم بی مدافع باعث استیضاح دولت روحانی شود . خون فرزندان این کشورمقدس وعزیزاست ونبایداین احساس سقوط خرمشهروشهادت مظلومانه مدافعانش باعث شود اثرات آن درعرصه سیاست ظاهرشودوشدوآنچه شد . دردفاع مقدس هم جنگ اولویت اول کسانی نباشدکه جنگ هشت سال طول کشید . روحانی بایدخودرا ازچنبره وسوسه گران دوست نما رهاکندواولویتهارا بترتیب قرراردهد . دراین کشورآیاکسی هست که اقتصادمقاومتی توسط دولت اجراشود . اقتصادمقاومتی دولت روحانی یک ستادویک دفتراست ! امااقتصادمقاومتی دربودجه کشورغیب شده ومعلوم است اولویت اول نیست . البت قبول روحانی دیرامابدرستی فهمیدتخم مرغهای دولتش دربرجام توسط روباه جنگل شکسته وپایمال شدندواین کشورواقعا به اقتصاد مقاومتی مثل آب نیازدارد .چهارسال هدررفت چهارسال دیگردولت مدافع سیاستهای چهارگذشته خوداست وهشت سال گذشته وتدبیرواعتدال همان شعارروزاول وتاآخرتاریخ یادگاری میماند !؟ باورکنید ...همین سپاه پروژه هایی اجراکرد که ازمرغ وتخم مرغ وشترمرغ ودرنا وووورادربرمیگیرد . نیوزلندرابیادآوریم
 • IR ۱۵:۰۲ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۱
  25 5
  نوکران عثمانی دستتون رو شده در سوریه کردها و ارتش سوریه هیچوقت با هم نمیجنگن در عراق هم کردها و شیعه ها به جون هم نمی افتن اردوغان منافعش تامین بشه کور خوندی
  • آذری IR ۱۷:۴۵ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۱
   9 5
   تویی که ممنو نوکر عثممانی ممیدونی باید بدونی هر وقت عثممانی با ایران وارد جنگ شده ممن و سایر هممزبانامم اولین سربازان ایران در ممقابل عثممانی بودیمم در ایران همزبانان ممن در جنگ تحممیلی نشان دادند تجزیه طلب نیستند بلکه عاشق ایرانند شمما همم بهره سعی نکنی با فرافکنی تجزیه عراق رو ممشروع جلوه بدی
  • IR ۱۱:۱۰ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۲
   1 0
   اکثریت هموطنان اذری که دوستدار ایران هستن هیچ شکی نیست ولی هر قومیتو بگیری همیشه یه عده ای نخاله بیدا میشن
 • IR ۱۶:۳۸ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۱
  9 7
  این کردای عراقی پاچه گشاد پوش از داعش خطرناکترند داعش حداقل هرچی بود همونو نشون میداد ولی اینا چی از مصیبت داعش سواستفاده میکنن وتا میتونن سرزمین اشغال میکنن دیرالزور و رقه و اینا صددرصد ساکنانش عربند اینا اونجاهاچه میکنن مگه جلوی جشم دنیا اینا نبودن که فرصت طلبی کرده و موقه جنگ عراق با داعش میزان زمینهاشونو تقریبا دوبرابر کردند و کرکوک رو که تا۲۰۱۴ دست دولت مرکزی عراق بود گرفتن و الان پس نمیدن..ولی زهی خیال باطل خوشبختانه دو قدرت منطقه ایران و ترکیه اگه بخوان میتونن تو سه چهار ساعت این فرصت طلب رو نابود کنن
 • IR ۲۰:۴۵ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۱
  12 16
  نوکران بارزانی که دلشون برای تجزیه عراق و سایر کشورها از جمله ایران بد جوری می تپه بهتر برانند سیاست تفرقه انداختن و تهمت زدن به ترکهای ایران اصلا جواب نمیده.ترکهای ایران هیچ وقت ادعای تجزیه نداشته و ندارند.اندک افراد فریب خورده هم نسبت به کل جمعیت ترک ایران اصلا قابل توجه نیستن.بهتر شما فکری به حال شادی و هلهله در ایام محرم برای برگزاری رفراندوم در عراق و هزاران خیانت و جنایت خود در تاریخ شرم سار خود کنید.تاریخ به شجاعت،وطن پرستی،صفا،فرهنگ ترک زبانان ایران مدیون بوده و معترف است.مشرق نامردی اگه سانسورش کنی.
  • IR ۱۷:۴۰ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۲
   10 1
   شما درست می فرمایید قتل و عام در دوران مغول مناره از کله سر در سبزوار قتل و عام اصفهان و نیشابور کور کردن تمام مردم کرمان به باد دادن گرجستان ارمنستان و نخجوان . افغانستان و مکران و بلوچستان جنوب و شرق اناتولی و شمال عراق دوران حاکمیت چه کسانی بر ایران بود وحشی گری سرکوب و افراط طمع بر طبل جنگ زدن دستاورد شاهان ترک برای ایران بود الانم خیانت دیگه به چی میگن بربریت ونوکری به چی میگن .
 • IR ۲۳:۲۸ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۱
  15 15
  هیچ توجیهی برای حضور کردهای سوریه توی جنوب حسکه و دیرالزور و جنوب رقه و نزدیک شهر حلب نیست حتی اگر درگذشته مورد بی‌مهری و حتی ظلم واقع شده باشند. اگر اینها واقع دنبال حقشون هستند و با ظلم مقابله می‌کنند نباید ابزار دست آمریکا و ائتلاف ضد داعش باشند. حتی شنیدم که خیلی از کردها قبل از بحران سوریه شناسنامه نداشتند. خداییش داعش خیلی خیلی بده ولی آمریکا که از داعش بدتره. البته یه چیز دیگه هم است وقتی با یه نفر خوب حتی بیش از حد مماشات کنی ممکنه که سواستفاده کنه. من میگم دست کردها باشه بدتره واسه اینه که خارج کردن این مناطق از دست داعش راحت تره و اگه ارتش سوریه به کردها حمله کنه ممکنه با واکنش دیگران روبه رو بشه. بهتره که سوریه از همون المیادین مستقیم بره سمت شرق تا به عراق برسه. تازه کردها هم رفتار خوبی با مردم رقه نداشتند. کردها از مشغول بودن ارتش سوریه برای گسترش دامنه نفوذش سواستفاده می‌کنه اگه النصره و ارتش آزاد و داعش و .... که همگی بسیار بد هستند نبودند تا الآن کردها این کارا رو نمی‌توانستند انجام بدند. تازه روسیه با مدرک اثبات کرد که پیشروی کردها در دیرالزور با تبانی صورت گرفته. ائتلاف ضد داعش دلش به حال کردها نسوخته بلکه از سوریه و ایران متنفره. سلام گرگ بی طمع نیست. اگه چرت میگم بگید چرت میگم.
 • IR ۰۹:۱۵ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۲
  16 2
  من خودم یک هم اتاقی تبریزی دارم میگه بیشتر اینهایی که توهمات پانترکی دارن از شهرهای کوچیک و دهاتها هستن که یک عده معلوم الحال میان بهشون حرفهای عجیب و غریب با توهمات غرور زا میزنن اینا هم از خود بی خود میشن. جالبه که حتی ادعای تهران رو هم دارن!
  • یک سیروس ایرانی SE ۰۶:۰۶ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۳
   0 1
   باحرف یک نفر نمیشه سند ساخت ترکها از اول انتقلاب وجنگ بگیر تا حالا ثابت کرده اند ایرانی اند.
 • یک سیروس ایرانی SE ۰۶:۵۸ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۳
  1 3
  منطقی با ش ترکها از اول جنگ تا حالا خودشونو وقف ایران کرده اند .شما در جواب هادی کم آوردی داری میگی هم اتاقی تبریزی داشتم .از طرز حرفزدنت معلومه پنجم ابتدایی هم نداری.کم آوردی حالا تخیلات مینویسی که مردم ساده لوح باورکنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس