جشنواره فیلم فجر

کسی را از دانشکده صدا و سیما آوردید و سه شغله اش کردید که کارنامه بی‌عرضه‌گی و بی‌کفایتی‌اش در معاونت نظارت دوران مهندس جلوه اظهر و من الشمس است.ایشان حتی توانایی اداره کردن کلاس درسش را ندارد

سرویس فرهنگ و هنر مشرق - بسیاری از اهالی سینما معتقدند که حیدریان روی کرسی ریاست سازمان سینمایی دوام نمی‌آورد و به زودی این صندلی را ترک خواهد کرد و البته هر مدیری که توسط حلقه مرکزی خانه سینما اداره شود و امر و نهی آنان را برآورده کند تقریبا به سرنوشت ایوبی دچار خواهد شد. از سوی دیگر سینمای ایران بیش از آن که توانایی سینمایی برای سرگرم سازی داشته باشد قدرت سیاسی پیدا کرده و تنها راه سرکوب این جریان سیاسی نامطلوب، اکران فیلم خارجی است. اما حجم اعتراض‌ها به حیدریان در فضای مجازی به شکل بی‌سابقه‌ای افزایش یافته و در یکی از مطالب تازه منتشر شده کمال بامدادی در صفحه اینستاگرامی خود نوشته است:
 

جناب آقای مهندس حیدریان!

سلام


باز هم دست گل به آب دادین وادارم کردید تا باز هم برایتان بنویسم و هشداری داده باشم تا این ‌ماه‌های آخر ریاستتان را به عاقبت به خیری سپری کنید. اما گویا نمی‌شود و شما این آخری‌ها بدجوری کمر به قتل خودتان بستید.از به اصطلاح روشنگری شما درباره بودجه سال گذشته جشنواره بگویم که برادر من خود شما بعنوان مشاور عالی وزیر در جریان ریز و درشت امور جشنواره بودید، حتی تمامی هیئت انتخاب و داوران با نظر شما انتخاب شدند. بودجه جشنواره با نظر شما بسته شد.حالا برای فرار از موضوع سیزده میلیاردی فیلم رستاخیز ،بودجه بیست میلیاردی جشنواره فجر را مطرح می‌کنید.خود شما به زعم همه سینماگران مخالف دو بخشی شدن جشنواره بودید حالا از این دوپارگی دفاع می‌کنید.

حتی ذره‌ای به منویات و نگرانی‌های مقام معظم رهبری نزدیک نشدید!


گفتید و نوشتید درباره معضل گروه هنر و تجربه تجدید نظر میکنید.کارشناسی می‌کنید.اما چه شد؟این گروه فربه تر از قبل مشغول فعالیت است.با حوزه هنری نتوانستید به تفاهم برسید واین ظرفیت بالقوه را برای نمایش و مشارکت در زیر ساختهای سینما از دست دادید.به درصدی و ذره ای از منویات و نگرانیهای مقام معظم رهبری حتی نزدیک نشدید.اعضای شورای پروانه ساخت را بهانه کردید تا به کمیسیون فرهنگی نشان دهید دلیل ندادن پروانه ساخت به دو فیلم لاتاری و متری شش و نیم همین اعضای تعویضی بودند.مسئول فرهنگی بنیاد سینمایی فارابی را عوض کردید و کسی را جایگزین کردید که تا همین چند سال پیش با پول دولت فیلمی را ساخته که معلوم نیست در کدام انبار در حال خاک خوردن است.این مدیر جدید در گذشته ای نه چندان دور دستیار هشتم پروژه های کوچک جنگلی و عروس بوده.


پس از فشار مطبوعات درباره مدیر عامل یازده شغله و بی کفایت خانه سینما و افتضاح جشن خانه سینما مثل شعبده بازها از آستین خودتان شعبده جدیدی را بیرون آوردید و پس از تفویض معاونت فرهنگی فارابی ایشان را عضو شورای پروانه ساخت کردید.از طرف دیگر کسی را از دانشکده صدا و سیما آوردید و سه شغله اش کردید که کارنامه بی عرضه‌گی و بی کفایتی‌اش در معاونت نظارت و ارزشیابی دوران مهندس جلوه اظهر و من الشمس است.ایشان حتی توانایی اداره کردن کلاس درسش را در دانشکده به اذعان شاگردانش نداشته.

مهاراجه ای را از هند اوردید که باز هم در دایره رفیقانتان است.ایشان مشاور فرهنگی بانک پاسارگاد بوده و عضو بی خاصیت فرهنگستان هنر. تولیدات بی‌خاصیت و نفروش بانک پاسارگاد نتیجه مشاوره و رفیق بازی همین آقا بوده است.آقای حیدریان واقعا آقایان نقاش زاده و بلخاری و اربابی از آقایان رضابالا و نبوی و قهرمانی فرهیخته تر هستند؟

تعامل این آقایان جدید الورود با بدنه سینما بیشتر است؟ آیا آقای شاهسواری لایق تعویض و استراحت نبود؟همین سوگلی شما آقای شاهسواری فیلمی تهیه کرده که مزارِ شریفِ خودش و کارگردانش شده.آیا واقعا در خانه سینمایِ شما غیر از آقایان مازیار میری و شاهسواری کارگردان و تهیه کننده دیگری نیست؟

آقای حیدریان برای شما نگرانم.

نه از این باب که ممکن است عوض شوید که با این نوع مدیریت حتما می‌شوید بلکه ردی از مدیریت جهادی و انصاف و عدالت اسلامی نمی‌بینم.چیزی که می‌بینم نشانی از سیره بزرگان دین و اخلاق ما ندارد، نشانی از رهنمودهای مقام معظم رهبری ندارد.ردپای آقای بهشتی و مدیریت از نوع المانی آن مثل سرطان تمامی سازمان سینمایی را فرا گرفته است.
آقای حیدریان رضا شاه هم به المان‌ها دل بسته بود.

با احترام
"کمال بامدادی" منبع صفحه اینستاگرام

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس