تشییع شهید حججی در تهران

یک رسانه غربی در گزارشی درباره مراسم تشییع شهید مدافع حرم «محسن حججی» نوشت: «سیل ایرانی‌ها در سوگ سمبل جنگ با داعش به خیابان‌ها آمدند».

به گزارش مشرق، خبرگزاری فرانسه در گزارشی شهید «محسن حججی» را برای مردم ایران، «نماد جنگ با داعش» خوانده است.

مراسم باشکوه تشییع شهید مدافع حرم «محسن حججی» صبح امروز با حضور خیل عظیم عزاداران حسینی همزمان با ماه محرم در میدان امام حسین(ع) تهران برگزار شد.

خیابان‌ها پر از جمعیت بود و حاضران سعی کردند خود را با پای پیاده به مرکز مراسم در میدان امام حسین(ع) -که ظرفیت آن پیش از شروع مراسم تکمیل شد- برسانند.

حضور باشکوه مردم در مراسم تشییع شهید حججی سبب شد رسانه‌های بین‌المللی هم به انتشار گزارش‌هایی در این باره بپردازند.

روزنامه آمریکایی «واشنگتن‌پست» با اشاره به مراسم امروز عنوان کرد، سرباز ایرانی که توسط داعش در سوریه سربریده شد، همچون یک نماد تشییع شد.

خبرگزاری فرانسه هم گزارشی با این عنوان منتشر کرده است: «سیل ایرانی‌ها در سوگ سمبل مقابله با داعش، به خیابان‌ها آمدند».

خلاصه‌ای از گزارش این رسانه غربی را در متون زیر بخوانید:

«سیل جمعیت عظیمی از افراد در دریایی از رنگ‌های قرمز و سیاه، روز چهارشنبه برای سوگواری سربازی که به نماد و سمبل جنگ با داعش تبدیل شده است،‌ به مرکز تهران آمدند.

دستگیری و بریده شدن سر محسن حججی، ‌جوان 25 ساله نیروی داوطلب سپاه پاسداران، حمایت گسترده و نادر عمومی از کارزار نظامی ایران در سوریه و عراق را به دنبال داشته است.

 تصویر ایستادن حججی در کنار یک داعشی بی‌رحم و چاقو به دست، دست به دست شد و میدان امام حسین (ع) در تهران مملو از جمعیت شد.

آیت‌الله علی خامنه‌ای رهبر معظم ایران قبل از آغاز مراسم با بستگان حججی دیدار کرد و گفت: "شهدای بسیاری(در ایران) هستند و همه‌ی شهدا پیش خدای متعال عزیزند اما یک خصوصیتی در این جوان وجود داشته".

با توجه به مراسم 10 روزه محرم، بر اهمیت این مراسم یادبود (مراسم تشییع شهید حججی) افزوده شد چرا که ایرانی‌ها امام حسین (ع)، یکی از محترم‌ترین شخصیت‌های شیعیان را (در محرم) گرامی می‌دارند.

جمعیت حاضر در مراسم تهران، تقریبا همه سیاه‌پوش بودند و با پرچم‌های قرمز، خون را  نمادسازی کردند.

صادق آهنگران مداح معروف و بسیار محبوب، مداحی پرشور و احساسی اجرا کرد و گفت "ما تا روز قیامت، مدافع حرمیم. آهای چاقو به دستان دیوانه (تروریست‌های داعشی‌)، این خانه پر از حججی است (ایران پر از امثال شهید حججی است).

ایران با تهدید مستقیم داعش مواجه است؛‌ گروهی که شیعیان را مرتدهایی می‌داند که باید حذف شوند».

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس