کد خبر 766927
تاریخ انتشار: ۴ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۵
حسین شمس

سرمربی پیشین تیم ملی فوتسال با انتقاد از شرایط حاکم بر این رشته گفت که وزیر ورزش و جوانان باید فکری به حال فوتسال کند.

به گزارش مشرق، حسین شمس سرمربی پیشین تیم ملی فوتسال در مورد یک‌ساله شدن سرپرستی علی کفاشیان بر کمیته فوتسال اظهار داشت: ما در فوتسال کاره‌ای نیستیم و باید در مورد رأی اعتماد نمایندگان مجلس به وزرا و کارهای ارزی و ریالی از من بپرسید.

*افرادی که هیچ سابقه‌ای در فوتسال ندارند، تصمیم‌گیرنده این رشته هستند
سرمربی پیشین فوتسال ایران تصریح کرد: مسئولان با کسانی مشورت می‌کنند که سابقه‌ای در فوتسال ندارند و آنها تصمیم‌گیرنده این رشته هستند. کسی نیست بگوید این پیشکسوتان استخوان خردکرده کجا هستند.

*فوتسال در این مملکت ورشکسته است
سرمربی پیشین تیم ملی فوتسال افزود: در شروع لیگ، سه تیم انصراف دادند و سه بازی از چهار مسابقه هفته اول لغو شد. این مریضِ رو به احتضار را باید دور امجدیه بچرخانیم و با او وداع کنیم. متأسفانه پولی در فوتسال نیست و بازیکنان این رشته در سال قرارداد 20میلیونی می‌بندند که 15 میلیون آن را هم نمی‌دهند و کسی نیست با این باشگاه‌ها برخورد کند. نمی‌دانم این بازیکنان چگونه زندگی خود را می‌گذرانند. 9 ماه است که رأی کمیته انضباطی را برای گرفتن پولم از یک باشگاهی که خیلی مدعی هست، دارم اما می‌گویند "پولت را نمی‌دهیم". فوتسال در این مملکت ورشکسته است.

*وزیر ورزش و جوانان فکری به حال فوتسال کند
شمس با بیان اینکه همه به فکر درآوردن پول‌های کلان هستند، گفت: یک مربی می‌گوید "من را به‌عنوان سرمربی تیم منصوب کنید و من خرج سفر تیم را پرداخت می‌کنم و پولی هم نمی‌خواهم". سرمربی دیگری که سال گذشته 200 میلیون تومان گرفته بود، امسال با 40 میلیون تومان کار می‌کند. چرا مسئولان به‌دنبال حق پخش تلویزیونی نمی‌روند؟ یک برنامه 2020 در شبکه ورزش برای فوتسال با هزار بدبختی درست کردند که پس از 4،3 هفته، دیگر پخش نشد، مثلاً قرار بود با برنامه نود رقابت کند! چند سال است که می‌شنویم فوتسال قرار است به نایب‌رئیسی ارتقا یابد. از سلطانی‌فر که رأی قابل توجهی در مجلس کسب کرد و حق آن را هم داشت، توقع داریم فکری به حال فوتسال کند.

*چرا مسئولان موفقیت‌های فوتسال را به نام خود می‌نویسند؟
وی در این مورد که برخی مسئولان کمیته فوتسال، موفقیت‌های این رشته را به نام خود می‌نویسند، خاطرنشان کرد: سومی تیم ملی فوتسال در جهان به کدام مسئول ارتباط دارد؟ مگر یک مسئول به‌جز تدارک مناسب، چه اثری می‌تواند داشته باشد؟ بازیکنان تیم ملی مجبور بودند با سوزن و نخ به جان لباس‌های خود بیفتند. چون لباسی نداشتند و مشخص است که مسئولان کار خود را انجام نداده‌اند. از لحاظ فنی، بازیکنان با استعداد خود نتیجه می‌گیرند، اما چرا مسئولان این موفقیت‌ها را به نام خود می‌نویسند؟

*نمی‌دانم چرا این‌قدر بدبخت و فلک‌زده شده‌ایم!
سرمربی پیشین تیم ملی ادامه داد: ذره‌ای ارزش و آبرو برای تیم ملی قائل نیستند و زمانی که بازیکن از جام جهانی آمد، پیراهنش را در فرودگاه از او گرفتند و به رده امید دادند. این پیراهن می‌تواند یک عمر به‌عنوان یادگاری در اتاق بازیکن باشد، اما شما این را هم از او می‌گیرید. نمی‌دانم در این مملکت چه‌خبر است و چرا این‌قدر بدبخت و فلک‌زده شده‌ایم.

*چرا به شعور مردم توهین می‌کنید؟
شمس با اشاره به تیم فوتسال زیر 20 سال و موفقیت این تیم در مسابقات قهرمانی آسیا اظهار داشت: چرا علی صانعی مجبور است دو هزار نفر را از سراسر ایران جمع و از آنها استعدادیابی کند؟ چرا رده‌های سنی پایه ما باید این‌گونه انتخاب شوند؟ این کارها به مسئولان بازمی‌گردد اما زمانی که یک توپ وارد دروازه حریف می‌شود، مسئولان فریاد می‌زنند "«هورا»، ما توپ را کردیم توی گل"! معلوم است شما کاره‌ای نیستید. آنها هنوز پاداش سومی جهان را که پُز آن را می‌دهند، به ملی‌پوشان نداده‌اند. چرا به شعور مردم توهین می‌کنید؟ هر جا می‌روم مردم می‌پرسند چرا لباس تیم ملی پاره است و بازیکنان مجبورند این لباس را وصله بزنند. ما هم سرمان را پایین می‌اندازیم، چون مسئولان در جامعه نیستند و سر خود را در برف کرده‌اند و می‌گویند "ما موفق هستیم".

*چرا کمیته فوتسال یک سال است که با سرپرست اداره می‌شود؟
سرمربی پیشین تیم ملی با بیان اینکه به مشکلات تیم ملی فوتسال رسیدگی نمی‌شود، تصریح کرد: نمی‌دانم چه اتفاقی قرار است رخ دهد. متأسفانه گوش شنوایی برای صحبت‌های ما وجود ندارد. چرا یک سال است که کمیته فوتسال با سرپرست اداره می‌شود؟ مگر کار کفاشیان خوب نیست، چرا او را به سمت ریاست کمیته فوتسال منصوب نمی‌کنید؟

*این‌همه پیشکسوت یا در خانه شبکه خبر را تماشا می‌کنند یا بافتنی می‌بافند!
وی در این مورد که گفته می‌شود کفاشیان، افت مسئولیت از ریاست فدراسیون فوتبال به ریاست کمیته فوتسال را یک نزول می‌داند، خاطرنشان کرد: یک مسئول باید عاشق کار خود باشد. اگر به من بگویند کفش‌های فوتسالی‌ها را واکس بزنم، این کار را می‌کنم چون عاشق فوتسال هستم. یک بار ما را به مراسم بدرقه تیم ملی فوتسال دعوت کردند و من با سر رفتم. چرا مدیری را که حضور در فوتسال برایش ننگ محسوب می‌شود، نگه می‌دارید؟ من دنبال این نیستم که به من سمتی بدهید و تنها به‌دنبال تقویت فوتسال هستم. این‌همه پیشکسوت یا در خانه شبکه خبر را تماشا می‌کنند یا بافتنی می‌بافند!

*کسی که این رشته را تُف و لعنت می‌کند، رئیس کمیته فوتسال می‌شود!
شمس افزود: کسی که این رشته را تُف و لعنت می‌کند، رئیس کمیته فوتسال می‌شود! کفاشیان اکثر اوقات در نایب‌رئیسی فدراسیون فوتبال وقت می‌گذراند و چند ساعت هم در کمیته فوتسال فعالیت می‌کند. حرف‌های ما هم خریداری ندارد و کسی سراغی از ما نمی‌گیرد. ما را به یک جلسه دعوت نمی‌کنند که راجع به چالش‌های فوتسال صحبت کنیم.

*منتظریم «لا اله الا الله» ما را بگویند و ما را دور امجدیه بچرخانند
پیشکسوت فوتسال ایران با اشاره به اینکه رسانه‌ها و مردم شغل او را به یادش می‌آورند، گفت: مسئولان فراموش کرده‌اند که حسین شمسی هم وجود داشته است. من 6 قهرمانی آسیا بدون حتی یک تساوی برای ایران به ارمغان آورده‌ام، بهترین مربی جهان در سال 2009 و مربی قرن آسیا در سال 2010 شدم. چه‌کسی سراغی از ما می‌گیرد؟ منتظریم «لا اله الا الله» ما را بگویند و ما را دور امجدیه بچرخانند. از کشورهایی مانند قطر، کویت و فیلیپین تماس می‌گیرند و با ما مشورت می‌کنند، اما در ایران، محلی از اعراب نداریم.

*بعید است میزبان جام جهانی 2020 شویم
شمس با بیان اینکه "امکانات ژاپن و نیوزیلند که در میزبانی جام جهانی 2020 با ما رقابت می‌کنند، به‌مراتب بهتر از امکانات ایران است"، گفت: باید برای میزبانی مسابقات از چند وزیر امضا بگیرند و الکی نیست. نماینده‌های فیفا باید امکانات ما را بررسی کنند. باید 24 سالن تمرین برای 24 تیم مسابقات در نظر بگیرند که ما این تعداد سالن استاندارد نداریم. مگر اینکه مسابقات هر گروه را در یک شهرستان برگزار کنند. باید واقعیت‌ها را بپذیریم و به‌نظرم خیلی بعید است که این میزبانی به ما برسد.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس