کد خبر 761866
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ - ۲۱:۴۵
پرسپولیس

سایت رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا در گزارش های تحلیلی به بررسی تیم های حاضر در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا پرداخته است.

به گزارش مشرق، در فاصله کمتر از ۱۰ روز تا برگزاری مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا، سایت رسمی AFC عملکرد دو تیم پرسپولیس ایران و الاهلی عربستان در مرحله گروهی و همچنین مرحله یک هشتم نهایی را به لحاظ آماری بررسی کرده و مقایسه آماری بین این دو تیم انجام داده است.

در آمار گلزنی تیم پرسپولیس عملکرد ضعیف تری نسبت به حریف عربستانی خود در مرحله یک چهارم نهایی داشته است. پرسپولیس تا این مرحله ۱۰ گل به ثمر رسانده، در حالیکه الاهلی با ۱۴ گل زده عملکرد بهتری در خط حمله داشته است.

به لحاظ شوت در چارچوب، دو تیم آمار برابری داشته و هر دو تیم آمار ۳۳ شوت در چارچوب را تا پیش از این مرحله ثبت کرده اند.

خط دفاعی پرسپولیس با وجودی که در این رقابتها ۸ گل دریافت کرده، اما باز هم بهتر از دفاع الاهلی عربستان بوده است. تا این مرحله، دروازه الاهلی ۹ بار باز شده است.

پرسپولیس در ثبت کلین شیت هم بهتر از الاهلی عربستان عمل کرده است. بیرانوند در هشت بازی پرسپولیس در این فصل از لیگ قهرمانان، ۴ بار کلین شیت کرده است؛ دو بار در مرحله گروهی و دو بار در دو بازی رفت و برگشت در مرحله یک هشتم نهایی برابر لخویا قطر. اما الاهلی عربستان در ۸ بازی خود تنها در دو بازی توانسته دروازه اش را بسته نگه دارد.

در زمینه تکل های موفق، عملکرد پرسپولیس خیلی بهتر از الاهلی بوده؛ نماینده عربستان ۸۵ تکل موفق داشته، و این در حالی است که پرسپولیس ۱۰۵ بار تکل موفق انجام داده است.

در نبردهای هوایی، باز هم پرسپولیس سرتر از حریف عمل کرده و ۵۱۴ نبرد هوایی موفق را به ثبت رسانده است. آمار الاهلی عربستان در نبردهای هوایی ۴۵۱ نبرد موفق را نشان می دهد.

بنابراین، پرسپولیس تنها در یک زمینه یعنی تعداد گل زده ضعیف تر از حریف عربستانی بوده و در سایر جنبه های آماری برتر از این تیم نشان داده است. برتری پرسپولیس در جنبه های دفاعی نسبت به الاهلی می تواند برگ برنده این در مرحله یک چهارم باشد.

منبع: وب سایت برنامه نود

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده