معلمان

نقل‌وانتقال بین منطقه‌ای فرهنگیان شهر تهران به صورت اینترنتی انجام می‌شود و فرهنگیان متقاضی تا ۱۹ مرداد ماه فرصت ثبت درخواست خود را دارند.

به گزارش مشرق، ثبت نام نقل وانتقال بین منطقه‌ای فرهنگیان شهر تهران آغاز شده است.

ضوابط نقل‌وانتقال بین منطقه‌ای فرهنگیان شهر تهران بدین شرح است:

جهت ایجاد توازن و رفع کمبود نیروی انسانی شاغل در واحدهای آموزشی، افزایش بهره وری کارکنان و استفاده بهینه از سرمایه نیروی انسانی و تسریع و تسهیل امور مربوط به انتقال کارکنان شیوه نامه نقل و انتقال بین مناطق 19 گانه اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران درسال تحصیلی 96-97 ابلاغ شد.

فرهنگیان هنگام ثبت نام باید به موارد ذیل توجه داشته باشند:

با توجه به نیاز شدید به نیروی آموزگار در مناطق 10 تا 19 ثبت تقاضای انتقال از مناطق مذکور به منزله موافقت با انتقال نخواهد بود.

با توجه به کمبود نیروی انسانی دوره متوسطه درجنسیت مرد اولویت تخصیص نیرو در این جنسیت با مناطق 15 تا 19 است.

* فرآیند ثبت اطلاعات در سامانه نقل و انتقال

نقل و انتقال فرهنگیان بین مناطق 19 گانه شهر تهران به صورت رایانه‌ای انجام می‌شود.

درخواست انتقال صرفا از طریق آدرس www.tehranedu.ir صورت می‌پذیرد.

متقاضیان واجد شرایط انتقال جهت ارائه تقاضای خود لازم است کد فعالسازی را از مدیر آموزشگاه مربوطه دریافت و نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

همکاران شاغل در پست های اداره آن منطقه چنانچه تمایل به شرکت در نقل و انتقال بین منطقه ای را داشته باشند می‌توانند به امور اداری منطقه مراجعه و کد دریافت کنند.

رابط طرح و برنامه منطقه با همکاری دوره‌های تحصیلی آن مدیریت، جداول اعلام نیاز و عدم نیاز خود را با هماهنگی و تأیید نهایی گروه طرح و برنامه این اداره کل تکمیل و در سایت مذکور ثبت و ارائه کنند.

* ضوابط و مقررات انتقال بین منطقه‌ای

متقاضیان باید دارای شرایط ذیل باشند:

حداقل دارای 5 سال سابقه از زمان استخدام رسمی و پیمانی تا پایان شهریور 96.

اخذ و ارائه ابلاغ رایانه‌ای برای سال تحصیلی جدید در امور اداری منطقه مبدأ.

هر یک از متقاضیان مجاز به انتخاب سه منطقه به ترتیب اولویت هستند.

متقاضیان باید با توجه به رشته، مدرک تحصیلی، و رشته شغلی که در حکم کارگزینی آنها منظور شده  تقاضای خود را ارائه کنند.

مدیران و معاونان واحدهای آموزشی و کارکنان شاغل در پست‌های اداری منحصرا می‌توانند در رشته تدریس قبل از انتصاب در سمت مدیریت یا معاونت و متناسب با مدرک تحصیلی خود منتقل شوند.

امتیاز در نظرگرفته شده در خصوص ایثارگران(جانبازان، آزادگان، فرزندان شاهد و سایر ایثارگران) در فرم امتیاز بندی براساس اطلاعات موجود در پرونده ذی نفعان قابل احتصاب است.

فرهنگیانی که دچار بیماری صعب العلاج به تشخیص شورای پزشکی هستند یا همسر و فرزند معلول حسی-حرکتی یا ذهنی داشته باشند لازم است پس از ثبت تقاضا مدارک پزشکی خود را به امور اداری منطقه ارائه دهند تا پس از بررسی های لازم به شورای پزشکی (درمانگاه فرهنگیان مرکزی) معرفی شوند. موافقت با انتقال این افراد با توجه به نیاز مناطق و رعایت شرایط با نظر اداره کل آموزش و پرورش خواهد بود.

فرهنگیانی که مشمول این بند می‌شوند باید مدارک را پس از اخذ معرفی نامه از منطقه محل خدمت در تمام روزهای هفته (شنبه تا پنج شنبه) از ساعت 8 تا 12 قبل از ظهر شخصا به درمانگاه مرکزی فرهنگیان ارائه دهند.

در مهلت مقرر در سامانه امکان بازبینی و هرگونه تغییر شرایط توسط متقاضی وجود دارد و نیاز به مراجعه حضوری نیست.

فرهنگیانی که درسالهای گذشته منتقل شده اند تا 5 سال حق شرکت در نقل و انتقالات را ندارند.بنابراین بررسی، تأیید و مسئولیت آن به عهده امور اداری منطقه مبدأ است.

فرهنگیانی که سال گذشته پس از اعلام نتایج از انتقال، انصراف داده‌اند مجاز به ثبت درخواست در انتقالات سال جاری نیستند.

افرادی که در مرخصی، مأموریت و انتقال موقت تا تاریخ 31 شهریورماه 96 به پایان می‌رسد می‌توانند همانند سایر فرهنگیان نسبت به تکمیل تقاضای خود اقدام کنند.

مناطق مبدأ بعد از اعلام نتیجه قطعی رایانه‌ای ضمن تطبیق اصل مدارک انتقال با امتیازات کسب شده نسبت به صدور حکم انتقال قطعی با پرداخت حقوق توسط مقصد از تاریخ اول مهر 96 و ارسال مدارک مربوط اقدام کنند.

ارسال پرونده کامل منتقلین حداکثر 45 روز بعد از صدور حکم انتقال توسط مبدأ به مقصد الزامی است.

نقل و انتقالات بین مناطق شهر تهران رایانه‌ای و یک مرحله‌ای است و به هیچ وجه قابل تمدید نیست.

انتقال و جابجایی کارکنان آموزشی شاغل در مدارس استثنایی مشمول این بخشنامه نبوده و صرفا با نظر و تأیید اداره استثنایی امکان پذیر است.

عدم مراجعه افراد پس از اعلام نتیجه انتقالات به منطقه مقصد غیبت تلقی شده و با آنها برابر مقررات رفتار خواهد شد. بنابراین منطقه مبدأ حق بکارگیری مجدد این نیروها را نداشته و مناطق مقصد وظیفه دارند موضوع را سریعتر به هیئت رسیدگی به تخلفات اداری و امور اداری اداره کل آموزش و پرورش منعکس کنند.

در شرایط اجتناب ناپذیر و ضروری موضوع انصراف از انتقال پس از موافقت مقصد و طرح در کمیته نقل و انتقالات قابل بررسی و اقدام خواهد بود و در صورت موافقت متقاضی مجاز به شرکت در فرآیند نقل و انتقال سال بعد نخواهد بود.

فرهنگیان متقاضی برای ثبتپ نام تا 19 مرداد ماه فرصت دارند و تا 31 مرداد نتیجه شورای پزشکی برای افرادی که مدارک پزشکی ارائه کرده بودند، اعلام می‌شود.نتایج قطعی نقل و انتقالات نیز در تاریخ 10 شهریور 96 اعلام خواهد شد.

منبع: تسنیم

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس