جنوب سوریه.jpg

در سه روز گذشته مساحتی بالغ بر ۲۵۰ کیلومتر مربع از وجود عناصر تروریستی پاکسازی شده است.

به گزارش مشرق، آخرین تحولات میدانی از شرق استان حمص حاکیست، نیروهای ارتش سوریه و رزمندگان جبهه مقاومت در ۷۲ ساعت گذشته، مواضع خود را در مساحتی بالغ بر ۲۷۰۰ کیلومتر مترمربع تثبیت کردند.

 نیروهای سوری و مقاومت در جدیدترین پیشروی ها توانستند مواضع خود را در معادن فسفر در حومه شهر « خنفیس» تثبیت و مقادیر زیادی سلاح و خودروهای انتحاری را در منطقه مصادره کنند. تعدادی تونل هم در زیر خط راه آهن منطقه کشف شد.

تونل های گروه تروریستی داعش در شرق استان حمص

با پاکسازی شهر خنیفیس و معادن فسفر، خطر حمله مجدد گروه تروریستی داعش به جاده راهبردی «حمص_دمشق» به حداقل کاهش یافته است.

نیروهای جبهه مقاومت و ارتش سوریه همچنین در محور جنوب غرب شهر تدمر و جنوب شهر راهبردی «الصوانه» توانستند ارتفاعات العلیانیه، ضهر العلانیه، شعران، الصفوانی، المعاشی، دلهوس و منطقه طار العلیانیه را به طور کامل پاکسازی کنند. در سه روز گذشته مساحتی بالغ بر ۲۵۰ کیلومتر مربع از وجود عناصر تروریستی پاکسازی شده است. پاکسازی مناطق « الهلبه و العویضه» در این محور در دستور کار است.

**برای دیدن اندازه اصلی رو نقشه کلیک کنید**

به گزارش مشرق، در سه روز گذشته مساحتی بالغ بر ۲۵۰ کیلومتر مربع از وجود عناصر تروریستی پاکسازی شده است. پاکسازی مناطق « الهلبه و العویضه» در این محور در دستور کار است.

از سویی دیگر صدها تن از عناصر تروریستی از ترس پیشروی نیروهای مقاومت از حومه شهر خنیفیس و جاده تنف - تدمر عقب نشینی کردند. قابل ذکر است تاکنون بخش وسیعی از جاده راهبردی تدمر - التنف پاکسازی شده و این مسیر ارتباطی، یکی از محورهای اصلی نیروهای جبهه مقاومت برای رسیدن به گذرگاه التنف است.

در حال حاضر، نیروهای متحد در جنوب حمص خود را به مجاورت مناطقی رسانده اند که در اشغال عناصر تروریستی مورد حمایت غرب به ویژه دولت آمریکا است.

به گزارش مشرق، با وجود تهدیدهای مکرر جبهه غربی - عربی مبنی بر دور شدن نیروهای جبهه مقاومت از گذرگاه التنف، نیروهای جبهه مقاومت خود را برای رسیدن این گذرگاه التنف آماده می کنند. در حال حاضر، فاصله نیروهای مقاومت از محور ظاظا تا گذرگاه التنف ۲۷ کیلومتر است.

**برای دیدن اندازه اصلی رو نقشه کلیک کنید**

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 7
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 1
 • IR ۰۱:۱۲ - ۱۳۹۶/۰۳/۰۹
  47 14
  شاید از جونشون سیر شده باشند بخواهند با غرب درگیر شوند
 • IR ۰۱:۵۹ - ۱۳۹۶/۰۳/۰۹
  4 10
  چرا وقتی هواپیماهای آمریکایی به نیروهای ما حمله میکنند هیچ موشک ضدهوایی بسمتشون شلیک نمیشه؟!! آیا اینطوری میتونیم باور کنیم که نیروهای خودی از درگیری با آمریکایی‌ها نمی‌ترسند؟!
  • IR ۱۲:۱۲ - ۱۳۹۶/۰۳/۰۹
   3 1
   سرباز مطیع امر فرمانده و فرمانده سرباز سیاستمدارها هست و شرایط باید ایجاب کنه به کی حمله بشه و به کی حمله نشه وگرنه بحث ترس نیست ....
 • ناشناس IR ۱۷:۰۲ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۰
  2 0
  تو از کجا خبر داری درگیر شدن یا نشدن با نیروهای امریکایی؟دلیل عقب نشینی امریکا از شرق حمص هم مرز با اردن چی بوده پس
 • IR ۰۰:۱۶ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۶
  1 0
  باید تنف در سریعترین زمان ممکن ازاد شود و پایگاههای شیطان بزرگ بمباران شود
 • IR ۰۰:۱۹ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۶
  1 0
  ما برای نجات جانمان انقلاب نکردیم ما برای نجات ارزشها و ارمانهای امام حسین قیام کردیم باید بسوی مرزهای اردن پیشروی کنیم تا شیطان بزرگ و مزدورانش که دشمنان امام حسین هستند را بسوی مرزهای اردن عقب برانیم حتی اگر لازم باشد مثل دوران دفاع مقدس 200 هزار شهید در اثر بمباران هوایی بعثی امریکایی تقدیم راه امام حسین کنیم لطفا چاپ کنید
 • IR ۰۰:۲۰ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۶
  1 0
  اگر مرزهای اردن باز باشند و تروریستهای اردنی بتوانند دیرالزور و یا احیانا مرزهای عراق را دست بگیرند حمله به نجفو کربلا و از انجا به ایلام تهران قطعیست

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس