کد خبر 691103
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۴:۰۴

کمیته امور اسرا و آزادگان از زندانی بودن 43 زن فلسطینی در زندان‌های رژیم صهیونیستی خبر داد.

  به گزارش مشرق، کمیته امور اسرا و آزادگان فلسطین اعلام کرد 43 اسیر زن در بخش شماره 11 زندان «هشارون» رژیم صهیونیستی زندانی هستند.

بر اساس گزارش روزنامه «العربی‌ الجدید» چاپ لندن، در بیانیه کمیته امور اسرا آمده است بسیاری از این زنان زندانی، بیمار یا مجروح هستند و اداره امور زندان‌ها به سیاست «اهمال پزشکی» در حق آنها ادامه می‌دهد؛ بارزترین این اسرا عبارتند از : « اسراء جعابیص، عبله العدم، امل طقاطقه، نتالی شوحه، جمیله جابر، لما البکری، مرح باکیر، نورهان عواد و شروق دویات».

این کمیته هم‌چنین احکام ظالمانه در حق این زنان زندانی ، جریمه‌های مالی بالا علیه آنها و نیز محروم کردن آنها از دیدار با نزدیکانشان را محکوم کرد و 7 تن از این اسرا «مادر» هستند : «عبله العدم، ایمان کنجو، علیا عباسی، اسراء جعابیص، یاسمین شعبان، صابرین زبیدات و فاطمه علیان».

حکم 21 تن از این اسرا صادر شده و 22 نفر آنها هم‌چنان در مرحله «بازداشت» هستند که 12 دختر کم سن و سال در میان آنها وجود دارند: «لما البکری، جمیلة جابر، تسنیم حلبی، استبرق نور، ملک سلمان، ایمان علی، هدیه عرینات، امل کبها، منار شویکی، نتالی شوحه، آمال الأصلع و مرح الجعبری».

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس