نخست‌وزیر عراق در کربلای معلی از ناکامی‌ گروه‌های تروریستی در نفوذ به صفوف زوار اربعین امام حسین علیه‌السلام خبر داد.

به گزارش مشرق به نقل از الفرات نیوز، حیدر العبادی نخست‌وزیر عراق روز گذشته بعد از سفر به کربلای معلی و دیدار با مقامات محلی در این استان گفت: سفر من به کربلا برای ارزیابی تلاشهای امنیتی و خدمات رسانی‌های صورت گرفته در مراسم اربعین امام حسین علیه‌السلام و رفع کاستی‌ها برای مراسم‌های آینده صورت گرفته است.

وی گفت: با وجود بحران اقتصادی شدیدی که کشور با آن مواجه است، اما نیروهای امنیتی موفقیت چشمگیری در برقراری امنیت مراسم اربعین کسب کردند.

نخست‌وزیرعراق افزود: گروههای تروریستی چندین بار تلاش کردند که به صفوف زوار اربعین نفوذ کنند، اما دستگاههای امنیتی تلاشهای خستگی‌ناپذیری انجام داده و همه نقشه‌های تروریستی را خنثی کردند.

العبادی اظهار داشت: نیروهای ما به شهر موصل نزدیک می‌شوند و ما در تمام محورها با مشارکت ارتش و نیروهای داوطلب مردمی و عشایری موفق به پیشروی شده‌ایم.

نخست‌وزیر عراق با بیان اینکه همکاری اهالی نینوا، عملیات آزادسازی بسیاری از مناطق را تسهیل کرد، گفت:راز قدرت ما و سرعت آزادسازی موصل، وحدت و انسجام در نبردها است و دولت امروز بین عراقی‌ها تبعیض قائل نمی‌شود و با آنها بر اساس حقوق شهروندی تعامل می‌کند.
منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس