در راستای پروژه شیعه هراسی و تضعیف جایگاه شیعیان در جهان، غرب در برهه های مختلف تلاش می کند با ارائه تصاویری نادرست و ناصحیح از مذهب تشیع، از گسترش و اشاعه آن در جهان جلوگیری نماید.

حسینیه مشرق - ”تشیع انگلیسی” یا "شیعه لندنی”؛ اصطلاحی که مدتی است بر سر زبان‌ها افتاده است. پس از "اسلام آمریکایی” که امام خمینی (ره) در برابر اسلام ناب محمدی تبیین کردند، رهبر انقلاب و نخبگان کشور از تهدیدی به نام "تشیع انگلیسی” پرده برداشتند. تشیعی که از لندن و با حمایت سرویس‌ اطلاعاتی این کشور حمایت و ترویج می‌شود تا محصول "تفرقه” را در کشورهای اسلامی برداشت کند. تشیعی که با هزینه‌های سنگین تبلیغاتی تمام توان خود را برای پیوند "شیعه” با خشونت و قرار دادن آن در مقابل سایر فِرَق اسلامی تجمیع کرده است.

مصداق‌های شناسایی "تشیع انگلیسی” چیست؟

تشیع انگلیسی، شعبه‌ای از "اسلام آمریکایی” است؛ فرقه‌ای که با شهادت و جهاد نسبتی ندارد. بی‌خطر برای طاغوت و ظالمین و از کنار آمریکا و اسرائیل نیز با سکوت عبور می‌کند. "شیعه انگلیسی” ترجیح می‌دهد بر پیکر خونین امام حسین (ع) گریه و مویه کند تا در رکاب پسر رسول خدا کشته شود. تشیع انگلیسی هدفش حرکت در مسیر اصلاح دین رسول خدا نیست و تنها بر تفرقه و اختلافات تأکید دارد. "تکفیر” می‌کند. ناسزا می‌گوید. به مقدسات سایر مسلمانان توهین می‌کند و به تنها حکومت شیعی جهان می‌تازد.

انگلیس برای اولین بار چه زمانی در تشیع نفوذ کرد؟

یکی از ردپاهای اولیه نفوذ انگلیس در تشیع به زمانی بازمی‌گردد که میرزای شیرازی به مقابله قراردادهای استعماری انگلستان پرداخت و علمای شیعه پس از آن در هر فرصتی بر ضد این قدرت استعمارگر فتوای جهاد و مقاومت می‌دادند. دولت انگلیس و سرویس اطلاعاتی این کشور میزبان برخی از مراجع شیعه شد و با بهره‌گیری از از محبوبیت آن‌ها در اروپا، بستر پرورش طلبه‌های جوان با گرایش‌های ضد نظام اسلامی و در مغایرت با روش غالب مراجع عظام شیعه در قم و نجف، فراهم کردند.

تشدید ترویج عقاید تشیع انگلیسی در ایام عزاداری سیدالشهدا

به مناسبت ایام عزای سیدالشهدا (ع) و گرم شدن بازار برخی انحرافات در مراسم عزای حسینی، شبکه ها و رسانه های خارجی و ضدانقلاب با انتشار گسترده قمه زنی، به دنبال القاء خشونت آمیز بودن عقاید شیعیان و رفتار خارج از عرف این گروه مذهبی دارند. در حالیکه، تمامی این اقدامات با هماهنگی سرویس های غربی به وسیله برخی شخصیت های معلوم الحال که حمایت مالی از سوی غرب می شوند انجام می شود.

رسانه های خارجی چه تصاویری از محرم سال ۱۳۹۵ ارائه کردند؟

در راستای پروژه شیعه هراسی و تضعیف جایگاه شیعیان در جهان، غرب در برهه های مختلف تلاش می کند با ارائه تصاویری نادرست و ناصحیح از مذهب تشیع، از گسترش و اشاعه آن در جهان جلوگیری نماید. در همین راستا، در محرم امسال رسانه های خارجی به ارائه تصاویری از قمه زنی شیعیان در ایام عزاداری سیدالشهداء در راستای پروژه مذکور پرداختند.

ایندیپندنت در گزارشی با عنوان”عاشورا؛ مقدس ترین روز تقویم شیعه” این روز را با تصاویری خونین از قمه زنی به دنیا معرفی کرده است:

بی بی سی هم در گزارشی مناسب به این موضوع پرداخته است:

انگلیس برای اولین بار چه زمانی در تشیع نفوذ کرد؟/ هدف رسانه های خارجی از انتشار گسترده مراسم قمه زنی چیست؟+تصاویرشبکه امام حسین (ع) هم در این ایام به تبلیغ گسترده قمه زنی و عزاداری های خشن پرداخته است.لازم به ذکر است این شبکه با حمایت مالی غرب و در راستای ارائه تصویری خشن از شیعیان فعالیت می کند:

این موارد درحالیست که همواره علما و بزرگان تشیع درباره نفوذ انحرافات و باورهای ضداسلامی هشدار دادند.رهبر معظم انقلاب بارها درباره تشیع انگلیسی مطالبی مختلفی را بیان کرده اند. در آخرین مورد نیز ایشان در سالگرد رحلت امام خمینی (ره) در بیاناتشان در حرم مطهر امام بار دیگر ضمن تبیین اختلاف افکنی آمریکا در میان شیعه و سنی تصریح کردند:

"به این هم شیعه توجه کند هم سنی. بازی دشمن را نخورند. آن تسننی که آمریکا از آن حمایت کند و آن تشیعی که از مرکز لندن صادر شود به دنیا، اینها مثل هم هستند. هر دو برادران شیطان هستند و هر دو عوامل آمریکا و غرب و استکبار هستند.”
 
 
منبع: پایگاه تبیینی نفوذ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 8
 • در انتظار بررسی: 2
 • غیر قابل انتشار: 2
 • مصطفی ۰۹:۲۰ - ۱۳۹۵/۰۷/۲۵
  1 0
  واقعا بس کنید دیگه ما مسلمانها بخصوص شیعه هر کاری بکنیم در نزد آنها تمسخر هست حتی نمازو حج رفتن ما پیش آنها تمسخر حساب میشه دیگه بسه اینقدر شیعه فلانی و شیعه فلانی نکنید همه ی شیعه ها با هم هستن و زیر سایه ی مولا امیر المومنین هستن اینقدر بین شیعه ها تفرقه نندازید
 • ۰۹:۲۱ - ۱۳۹۵/۰۷/۲۵
  0 1
  از این شینگیلیس ها بپرسید تا حالا چند نفر رو به مذهب شیعه در آوردند؟ چند نفر رو هم از شیعه متنفر کردند؟
 • دبیر ۱۰:۱۰ - ۱۳۹۵/۰۷/۲۵
  0 1
  بنظرم شیعه باید درشرایط فعلی روش معقولی را پیش بگیرد..با این همه دشمن منطق حکم می کند. که روش ملایم تری را پیش گرفته.واز درگیر کردن شیعه در ک دنیا وخصوصا قدرت ها پرهیز کرد..محدود بودن درصد .رشد محدود باعث می شود که عقلا به حفظ منابع جهت تقویت مذهب در آینده بپردازیمً..ًاز ابژن بردن منابع وعدم جایگزینی آن اثرات نامطلوبی رادر آینده به دنبال خواهد داشت... خیلژ موظب باشیم اول حفظ خودمان بعد دیگران که از ما پیشترن..بجنبید که فردا دیراست......این یک نصحت وتذکر است...فکر کنید خدا به عزت .جلالت این مملکت وجوانان وشیعیان امام حسین را حفظ فرما آمین
 • عباس ۲۲:۱۸ - ۱۳۹۵/۰۷/۲۵
  0 1
  قمه زنی توهین به امام حسین ع و وهن اسلام است. هیچ سند معتبری در منابع اسلامی در مورد قمه زنی وجود ندارد. قمه زنی قطعا از ناحیه شیعه انگلیسی حمایت میشوند . قمه زنی صدمه به حساس ترین نقطه بدن است کدام امام و یا مرجعی را میشناسید که سفارش به قمه زنی کرده باشد ؟ قمه زنی معادل حجامت هم نیست در حجامت با نیشتر چند گرمی زخمهای بسیار سطحی ایجاد میشود در حالی که قمه زنها با شدت بسیار زیاد یک قمه چند کیلویی را به سر میکوبند . قمه زنها اگر با یزیدیان زمان مشکل دارند چرا خود را زخمی میکنند آیا میتوان با قمه زدن از یزیدیان زمان انتقام گرفت !
 • محمد حسین ۰۸:۴۴ - ۱۳۹۵/۰۸/۰۲
  0 0
  شما به سفرنامه های که اروپائیان در زمانهای صفویه و قاجاریه به ایران داشته اند را مطالعه کرده اید مخصوصا"در ایام ماه محرم و روز عاشورا را مطالعه کرده اید این سفر نامه ها اسناد تاریخی هستند در این سفرنامه ها در زمان صفویه عزاداری مردم ایران فقط به صورت دسته جات سینه زنی و زنجیر زنی و شبیه خوانی مشاهده می شود ولی در زمان قاجاریه از زمان مضفرالدین شاه قاجار آثار قمه زنی و قفل بستن بر بدن مشاهده میشود که به اعیان در این سفر نامه ها نوشته شده است و این نشانه تسلط استعمار انگلیس است که این عقاید را از مذاهب هند توسط عواملش در بین عزاداران حسینی رواج داده است و این بدعت در دین محمد رسول الله است کدام یک از اولیا ء خدا ائمه اطهار مبادرت به قمه زنی کرده اند آیا امام حسین (ع) و حضرت ابوالفضل عباس (ع) شمشیر را بر سر دشمنان اش میزند یا بر سر خود این چه عملی است که در بین دوستداران حسین رواج پیدا شده سالار شهیدان علیه السلام در پیشگاه پروردگار عالم چنان زمین خورد که کسی آنچنان به زمین نخورده است و لذا خدایی که جبار است، آنقدر به اباعبدالله سلام الله علیه رفعت مقام بخشید و بالا برد که مصباح الهدی شد. لذا هر چیزی که متعلق و منسوب به ابا عبدالله علیه السلام است از چنان قداستی برخوردار است که برای آن نظیری پیدا نمی‌شود.
 • ۰۹:۱۵ - ۱۳۹۵/۰۸/۰۲
  0 0
  اینا تفکرات غلط رو به همه دادن واصل وموجودی همه رو گرفتن مگه ما چندتا حضرت محمد داریم اگه پنجاه تا داریم پس پنجاه تا دین مختلف باید داشته باشیم .مثل هند که گاو میپرستن که یه نمونشه.اونوقت ما شیعه وسنی میکنیم.هممون بر عله هم شمشیر میکشیم مثل الان جنگ سوریه و عراق تقابل شیعه وسنی درست کردن ومردم بدبخت دارن تلف میشن و اونا از منابع استفاده میکنن.اونا هم وایسادن کنار وما رو وحشی قلمداد میکنن.
 • امیرحسین ۰۹:۴۹ - ۱۳۹۵/۰۸/۰۲
  0 1
  این بدعت در دین محمد رسول الله است کدام یک از اولیا ء خدا ائمه اطهار مبادرت به قمه زنی کرده اند آیا امام حسین (ع) و حضرت ابوالفضل عباس (ع) شمشیر را بر سر دشمنان اش میزدند یا بر سر خود این چه عملی است که در بین دوستداران حسین رواج پیدا شده سالار شهیدان علیه السلام در پیشگاه پروردگار عالم چنان زمین خورد که کسی آنچنان به زمین نخورده است و لذا خدایی که جبار است، آنقدر به اباعبدالله سلام الله علیه رفعت مقام بخشید و بالا برد که مصباح الهدی شد. لذا هر چیزی که متعلق و منسوب به ابا عبدالله علیه السلام است از چنان قداستی برخوردار است که برای آن نظیری پیدا نمی‌شود.
 • پوریا ۰۹:۵۸ - ۱۳۹۵/۰۸/۰۲
  0 1
  اسناد بدست آمده در زمان قاجار از سفارت انگلیس که تعداد 5000 قمه از طرف سفارت انگلیس به هیئات حسینی هدیه داده شده که در روز عاشورا عزاداران حسینی قمه ها را بر سر خودشان بزنند و کاری به کار آنها نداشته باشند تا آنها به راحتی بتوانند نفت مسلمانان الخصوص ایران را به غارت ببرند و ثروتمند و قدرتمند بشوند و به مسلمانان آقایی کنند.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس