کد خبر 642807
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۵ - ۱۵:۴۰

در کتاب جدید یکی از نویسنده های مشهور فوتبال، افشاگری جالبی درباره جدایی کریستیانو رونالدو از منچستر یونایتد صورت گرفته است.

به گزارش مشرق، گیلام بالاگ نویسنده کتاب بیوگرافی کریستیانو رونالدو اطلاعات جالبی را درباره این بازیکن بزرگ منتشر کرده است. به نقل از as، در ژانویه ۲۰۰۷ و شش ماه پس از روی کار آمدن رامون کالدرون به عنوان ریاست باشگاه رئال مادرید، خبر خوبی به او رسید؛ کریستیانو رونالدو قصد جدایی از منچستر یونایتد را دارد. واکنش رونالدو درباره جدایی اش چنین بود:می دانم که رئال مادرید مرا می خواهد اما نمی توانم در این باره صحبت بیشتری کنم.

بلافاصله سر الکس فرگوسن به صحبت های رونالدو واکنش نشان داد:ما تنها بازیکن هایی را می فروشیم که دلمان بخواهد و هیچ شانسی برای جدایی رونالدو از جمع ما وجود نخواهد داشت.

در ماه مارس، باز هم کریس رونالدو روی مواضع خویش تأکید کرد و گفت که عاشق اسپانیا است و قصد بازی در لالیگا را دارد. یک ماه بعد، قرارداد رونالدو با منچستر یونایتد تا سال ۲۰۱۲ تمدید شد اما بند جدایی ۷۵ میلیون یورویی در این قرارداد گنجانده و اجازه فروش وی به رئال مادرید یا هر باشگاه بزرگ دیگر در قاره اروپا صادر گردید. 

مادر کریستیانو رونالدو در ژانویه ۲۰۰۸ به نشریه اسپانیایی as گفت:من باشگاه های انگلیسی را دوست ندارم و آرزو می کنم تا روزی پسرم را در رئال مادرید ببینم.

این صحبت ها به مذاق باشگاه منچستر یونایتد خوش نیامد. رامون کالدرون رئیس وقت باشگاه رئال مادرید با رصد این شرایط، از آب گل آلود ماهی گرفت. او که می دانست با ۷۵ میلیون یورو نیز به رونالدو دست خواهد یافت، راضی به پرداخت مبلغ ۱۲۰ میلیون یورو نیز بود.

منچستر یونایتد نامه ای به باشگاه رئال مادرید نوشت تا آنها را از صحبت درباره رونالدو منع کند ولی گوش کالدرون به این حرف ها بدهکار نبود زیرا به خوبی می دانست که این ستاره نو ظهور پرتغالی، علاقه شدیدی به حضور در مادرید دارد. استراتژی رونالدو و ژرژ مندز مدیر برنامه هایش این بود که علاقه شخصی وی به رئال مادرید را در رسانه ها علنی کرده و بدین ترتیب، دست مسئولان باشگاه منچستر یونایتد را در پوست گردو قرار بدهند. 

سر الکس فرگوسن دو روز پس از شکست در فینال لیگ قهرمانان با عصبانیت گفت:کالدرون در این باره صحبت می کند، شوستر صحبت می کند و روزنامه مارکا هم ابزاری شده برای ربودن بازیکن که وضعیت نامعلومی در باشگاه های دیگر دارند.

الکس فرگوسن مخالفت شدیدی با انتقال رونالدو به رئال مادرید داشت و حتی برای جلوگیری از این انتقال، تا پرتغال سفر کرد. او می خواست قدرت خویش را به مسئولان باشگاه رئال مادرید نشان بدهد و به آنها بگوید که کسی قادر به خواباندن مچ وی نیست. این موضوع برای «رئیس» تبدیل به یک قضیه حیثیتی شده بود. سرمربی یونایتد دو راه را در پیش روی خود می دید.

یا باید کریستیانو رونالدو را به ادامه حضور در اولدترافورد ترغیب می کرد که در نهایت موفق نشد. راه دوم؟ برای شکست رئال مادرید در این قضیه حیثیتی، فرگوسن تصمیم گرفت که با باشگاه بارسلونا تماس گرفته و ستاره جوان پرتغالی تیمش را به کاتالونیایی ها پیشنهاد بدهد و یا به هر تیمی جز رئال مادرید!

اما کریس رونالدو تصمیمش را گرفته بود، او آرزوی پوشیدن پیراهن کهکشانی ها را داشت. فرگوسن که تلاش های خود را بی فایده می دید، نهایتاً شرط گذاشت که رونالدو یک فصل دیگر در انگلیس بماند و اگر رفتار مناسبی داشته باشد، اجازه مذاکره مجدد او با رئال مادرید را خواهد داد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس