روسیه اعلام کرد: گروههای معارض و تروریستی در زمان برقراری آتش بس یک هفته ای در سوریه بارها این پیمان را نقض کردند و غرب هم به تامین جنگ افزارهای آنها می پردازد.

 به گزارش مشرق، ویتالی چورکین نماینده دائمی روسیه در سازمان ملل اعلام کرد که همراه سوریه دیگر حاضر به انجام اقدام های یکجانبه نیستند در حالیکه طرف ها و کشورهای مقابل از انجام تعهدهای خود شانه خالی می کنند.

شبکه دوم تلویزیون دولتی روسیه روز دوشنبه گزارش داد: چورکین در نیویورک با انتقاد از رویکرد آمریکا، این کشور را به انجام ندادن اقدام های موثر و اجرا نکردن تعهدهای خود در چارچوب توافق واشنگتن و مسکو در ژنو متهم کرد.

مقام روسی تاکید کرد: با اصرار آمریکا، نیروی هوایی روسیه و سوریه سه روز آتش بس برقرار کردند و سپس اعلام شد اتحادیه اروپا خواهان یک هفته ای شدن آن است که عملی شد.

چورکین اظهار کرد: اما در این مدت، گروههای تروریستی و معارضان بارها آتش بس را نقض کردند و غرب هم به تامین جنگ افزارهای آنها می پردازد.

وی ادامه داد: در زمان حاضر بیش از 100 گروه مسلح و تروریستی در سوریه فعالیت می کنند و اکنون نیز شرایط به گونه ای شده است که هر کشوری هر لحظه ای بخواهد، این کشور را بمباران می کند و در این شرایط رسیدن به صلح تقریبا ناممکن است.

چورکین تاکید کرد: اکنون دیگر روسیه برای اثبات پایبندی خود به صلح در سوریه تلاش یکجانبه نخواهد کرد و بلکه انتظار برداشتن گام های جدی برای جدا کردن معارضان از گروههای تروریستی را دارد، زیرا حفظ آتش بس و ایجاد صلح فقط یا توافق جمعی ممکن است.

آمریکا از زمان برقراری آتش بس سوریه در اسفندماه سال گذشته و همچنین توافق 19 شهریورماه در ژنو با روسیه به جدا کردن گروههای مسلح موسوم به معارضان تحت الحمایه واشنگتن از گروه های تروریستی به ویژه جبهه النصره متعهد شده که تاکنون اجرا نکرده است.

جبهه النصره همراه داعش در فهرست سیاه تروریسم سازمان ملل قرار دارد.

همچنین وزارت خارجه روسیه اعلام کرده است که فهرست آمریکا با عنوان گروه های مسلح معارض تحت کنترل واشنگتن دربر گیرنده شماری از گروههای همکار گروه تروریستی جبهه النصره است.

روسیه همچنین با اشاره به موارد مکرر نقض آتش بس در سوریه از سوی گروههای مسلح موسوم به معارض گفت که با چشم پوشی (کشورهای) حامیان این گروه ها از تخلف های صورت گرفته، این تصور شکل می گیرد که علت اصلی این تلاش ها سرنگونی حکومت سوریه است.
منبع: ایرنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 0
  • ۱۲:۱۷ - ۱۳۹۵/۰۷/۰۵
    0 0
    خوب بمبارانشون کن

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس