کد خبر 633259
تاریخ انتشار: ۳۰ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۵

رئیس جمهور روسیه تصمیم حذف کاروان پارالمپیکی روسیه از حضور در پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو را بزدلانه و منافقانه خواند.

به گزارش مشرق، رئیس جمهور روسیه ضمن اعلام حمایت از ورزشکاران پارالمپیکی این کشور که اجازه شرکت در پارالمپیک 2016 ریو را نیافته بودند اعلام کرد کمیته بین المللی پارالمپیک با یک نوع حسادت علیه ورزشکاران روسی اقدام کرد.

ولادیمیر پوتین که در جمع ورزشکاران پارالمپیکی روسیه صحبت می‌کرد  در ادامه گفت: به بی‌قانونی خوشامد نمی‌گوییم، اما در المپیک 2016 به خاطر اقدامات از سوی نهادهای مرتبط بین المللی، ورزشکارانی به میدان رفتند که از مواد ممنوعه استفاده کردند،  ولی ورزشکاران پارالمپیکی روسیه را محروم کردند. این تصمیم،‌بزدلانه، منافقانه، متقلبانه و از روی حسادت و کینه بود.

رئیس جمهور روسیه اظهار داشت: ورزشکاران پارالمپیکی روسیه نمونه‌ای زنده از نگرش مثبت، صداقت و شجاعت در زندگی هستند. من برای شما آرزوی سلامتی، انرژی و پیروزهای بزرگی دارم و مطمئن هستم می توانیدبا مشکلات سخت کنار بیایید. قول می‌دهم که کشور روسیه همیشه کنار شما خواهد بود.

پوتین اخیرا پس از اقدام کمیته بین المللی پارالمپیک و آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ در حذف کاروان پارالمپیکی روسیه از حضور در رقابت‌های پارالمپیک 2016 ریو به وزیر ورزش کشورش دستور داد تا همه ورزشکاران که از اعزام به ریو بازماندند در پارالمپیک ویژه روسیه شرکت کنند و این رقابت‌ها هر ساله برگزار خواهد شد.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha