نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی به بیان نکاتی در خصوص تعطیلی 60 درصد صنایع در کشور، وجود 8 میلیون بیکار واقعی در کشور، کشف 10 هزار مورد حقوق نجومی و جزئیات آزادی جیسون رضاییان پرداخت.

به گزارش مشرق، حجت‌الاسلام والمسلمین مجتبی ذوالنور یکشنبه‌شب در مسجد امیرالمؤمنین در جمع مردم قم اظهار کرد: نوکران آل‌سعود در منطقه در حال فتنه‌گری هستند و در عراق و سوریه خون مسلمانان را می‌ریزند. این جانیان به ناموس مسلمانان رحم نمی‌کنند و پس از اشغال شهرها، از مردم می‌خواهند که دختران خود را برای رفع نیازهای جنسی تروریست‌های خارجی داعش در اختیار آنها بگذارند و اگر کسی امتناع کند، خود و خانواده‌اش را در لحظه می‌کشند و این جنایت مستقیم رژیم آل‌سعود است.

وی ادامه داد: امیدواریم کمیته حقیقت‌یابی که رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند، تشکیل شده و به فاجعه منا رسیدگی شود که این مسئله در گروی انجام وظایف توسط دولت و دستگاه‌های مرتبط است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در ادامه به عید سعید غدیر اشاره کرد و گفت: آن قدر در مورد غدیر اسناد متقن وجود دارد که امکان انکار آن وجود ندارد، بنابراین دشمنان برای مقابله با غدیر، به تحریف پیام آن روی آوردند و همه این پیام را در دوستی با اهل بیت(ع) خلاصه کردند؛ البته حتی در این مسئله هم موفق نبودند، چراکه اگر تمام پیام غدیر، دوستی اهل بیت(ع) بود، مسلمانان و مردم جهان در گرداب حوادث و مسائل فرو نمی‌رفتند، چراکه محبت واقعی اهل بیت(ع) نجات دهنده مردم است.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی تبیین کرد: اگر قصد این بود که در غدیر محبت و دوستی امام علی(ع) ابلاغ شود، چرا این کار را در حج نکرد؟ پاسخ این است که عمل پیامبر اکرم(ص) نشان داد که ولایت در ضمن حج نیست، بلکه در عرض حج است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تاریخچه ولایت امام علی(ع) در بین اهل سنت و شیعه، افزود: یکی از بندهای صلح تحمیلی معاویه به امام حسن(ع) این بود که لقب امیرالمومنین از سوی خداوند به امام علی(ع) عطا شده است و نباید کس دیگری از آن استفاده کند و حتی معاویه هم زیر این مسأله را امضا کرده است، حال بیاییم بگوییم که این دوستی بوده است و معنی ولایت نمی‌دهد؟

وی با اشاره به اینکه پیامبر اکرم(ص) نسبت به اساس اسلام بعد از خودش نگران بود، اظهار کرد: به سبب همین نگرانی بود که پیامبر اسلام(ص) در غدیر همه را جمع کرد تا جانشین پس از خودش را اعلام کند و تنها معنای دوستی با امام علی(ع) از غدیر استفاده نمی‌شود، بلکه معنای ولایت از آن برداشت می‌شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی در بخش بعدی سخنان خود به پرسش‌های حاضران پاسخ داد و در پاسخ به نخستین پرسش بر ضرورت عزم جدی نمایندگان قم در جمع‌آوری ریل از داخل شهر خبر داد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی از تعطیلی بیش از 60 درصد صنایع در کشور خبر داد و عنوان کرد: عوامل مؤثری در تعطیلی صنایع در کشور وجود دارد که یکی از آن عوامل، عدم تأمین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی است. دولت می‌گوید که در این مدت گذشته، 2 میلیون و 400 هزار شغل ایجاد کرده است و ما می‌گوییم باید ریز این ایجاد شغل را ارائه دهید. اگر بخواهیم بیکاری از بین برود، سالانه نیاز به ایجاد یک میلیون شغل داریم و نزدیک به 8 میلیون بیکار واقعی داریم که باید با تلاش جدی و فوق‌العاده حل شود.

ذوالنور به سخنان آیت‌الله علم‌الهدی اشاره کرد و گفت: آیت‌الله علم‌الهدی در مقابل فساد رسمی که ترویج می‌شود، می‌ایستد و رئیس جمهور از وزیر ارشاد، دفاع می‌کند. مملکت مشکلات زیادی دارد؛ مردم دغدغه‌های زیادی دارند و نباید به مسائل فرعی و حاشیه‌ای پرداخت.

نماینده قم در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سؤالی درباره حقوق‌های نجومی اظهار داشت: دولت واکنش خوبی در این زمینه نداشت و حتی شخص رئیس جمهور گفت که چرا اگر خطایی رخ داده است، آن را علنی می‌کنند! یعنی به جای برخورد، با افشاکنندگان برخورد شد. تاکنون نزدیک به 10 هزار مورد حقوق نجومی پیدا شده است که درصد زیادی حقوق‌های بین 5 تا 10 میلیون بوده است و تا 232 میلیون تومان هم داشته‌ایم و طرف خودش برای خودش حقوق وضع می‌کرده است.

وی افزود: دولت ابتدا به انکار روی آورد و سپس گردن دولت‌های قبلی انداخت و فرافکنی کرد، در حالی که فساد از هر دولتی است، باید با آن برخورد شود. تا می‌خواهند با فساد برخورد کنند، آن را سیاسی می‌کنند تا تیغ مقابله با فساد کُند شود. چند نفر از نمایندگان طرحی چند بندی را آماده کردند و دو فوریت آن رأی نیاورد، اما یک فوریت آن رأی آورد و کمیسیون اصل 90 دستورالعملی را که دولت تهیه کرده است، مد نظر قرار داده است تا راه این طور استفاده‌ها بسته شود.

ذوالنور با اشاره به مخالفت نمایندگان با غیر علنی بودن جلسه توضیح درباره FATF گفت: ما با غیر علنی بودن جلسه قبلی مخالف بودیم و جلسه بعدی باید حتماً علنی باشد تا وزیر به طور شفاف جواب بدهد و نماینده هم می‌تواند سؤال کند. این معاهده‌ای است که 37 کشور عضو اصلی آن هستند و بقیه تنها عضو ناظر هستند و می‌خواهند تمام مبادلات مالی ما را رصد کنند و حتی از جزئیات مالی کشور سر در بیاورند. در واقع این قرارداد نوعی خودتحریمی را ایجاد می‌کند و در هفته اول شروع کار مجلس در مهرماه، ان‌شاء‌الله واکنش خوبی به آن صورت می‌گیرد، چراکه این یک قرارداد مهم بین‌المللی است که حتماً باید در مجلس تصویب شود و اگر وزیری این کار را بدون اطلاع مجلس بدین شکل انجام داده باشد، باید تا استیضاح وی پیش رفت یا وزیری در دولت، کار خود را درست انجام می‌دهد و مجلس باید هم‌نوا کمک کند یا اشتباه انجام می‌دهد و باید مجلس برخورد کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی تشریح کرد: یکی از معضلات جدی در کشور بحث زمین‌خواری است و تا به حال باندهای متعددی در کشور دستگیر شده‌اند. ترکیب مثلثی از برخی از افراد در سازمان ثبت، ادارات شهری و دلال‌ها زمین‌ها را بالا می‌کشیدند و اخیراً به کوه‌خواری نیز کشیده و حتی رهبر معظم انقلاب نیز در این باره واکنش نشان دادند.

وی تأکید کرد: متأسفانه در کشور فسادهای زیادی صورت گرفته است که بابک زنجانی، شهرام جزایری و صندوق ذخیره فرهنگیان از آن جمله است؛ چرخه‌ای هستند که به شهری کوچکی در استان سمنان برمی‌گردند و برادر یکی از مسؤولان نیز درگیر است و امیدواریم دستگاه قضایی بتواند به طور جدی با آنها برخورد کند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی به آزادی جیسیون رضائیان در مقابل دریافت پول از آمریکا اشاره کرد و گفت: ما در پرونده‌ای از آمریکایی‌ها مبلغ یک میلیون و 700 هزار دلار می‌خواستیم و آنها نمی‌دادند تا به دستگیری جیسیون رضائیان رسیدیم و آمریکایی‌ها گفتند که این پول را در صورتی می‌دهیم که این شخص را آزاد کنید و ما هم گفتیم این پول باید نقد بیاید و ما به شما اعتماد نداریم که توسط یک هواپیمای آمریکایی به ایران آمد و بعد ما این جاسوس را آزاد کردیم.

ذوالنور افزود: اکنون ما برای انتقال پول دچار مشکل هستیم، چراکه پول از یک بانک آزاد می‌شود و به یک بانک در امارات می‌رسد اما بعد از 20 دقیقه دوباره تحریم می‌شود، پس باید برای انتقال پول از راه‌های خاصی استفاده کنیم.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 14
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 15
 • ۰۳:۲۰ - ۱۳۹۵/۰۶/۲۲
  0 0
  ذوالنور افزود: اکنون ما برای انتقال پول دچار مشکل هستیم، چراکه پول از یک بانک آزاد می‌شود و به یک بانک در امارات می‌رسد اما بعد از 20 دقیقه دوباره تحریم می‌شود، پس باید برای انتقال پول از راه‌های خاصی استفاده کنیم. از امروز پول هایی که متعلق به بانک های کشور بود و بواسطه تحریم در خارج مسدود شده بود در اختیار ملت قرار می .(حسن روحانی 27 دی 94) تمامی تحریم‌های بانکی، بیمه، کشتیرانی، نفتی و غیره که در ارتباط با پرونده هسته‌ای ایران وضع شده بود، رفع شده‌اند (حسن روحانی 1 بهمن 94) تا کی قرار است با اعتماد برخی دولتمردان به آمریکا شیطان بزرگ ضرر کنیم و خسارت ببینیم
 • ۰۳:۵۰ - ۱۳۹۵/۰۶/۲۲
  0 0
  Galbam gereft
 • احمد ۰۹:۱۰ - ۱۳۹۵/۰۶/۲۲
  0 0
  بد بختی مملکت ما این است که امروز این نماینده اصولگرا بدون اصلاحاتی را تخریب میکند و فردا نماینده اصلاحات دولت اصولگرا و فقط جنگ قدرت است و هیچ کسی فکر مردم نیست بازی بازی بازی سیاسی مردم ول معطلند واقعا حاج آقا اگر بدون دست جناح خودتون بود همین حرفا میزدی ما میگیم همه متحد بشن و برای مردم و کشور کار کنند تا فساد ریشه آن شود که فکر نمیکنم چنین شود
 • ۰۹:۱۳ - ۱۳۹۵/۰۶/۲۲
  0 0
  60 درصد که چیزی نیست اگر 100 درصد صنایع کشور هم بخوابه فدای سر ایت الله مهم منافع حاج اقایان است که به لطف دولت حسابی تامین است
 • ۱۰:۰۲ - ۱۳۹۵/۰۶/۲۲
  0 0
  تمام حرف اینه که همه چیز رو بدید به حضرات دیگه مثل دولت قبل پیگیری نکنید تا بخورن و ببرن.تمام درد اینه وگرنه آقایون نشون دادن برای مردم پشیزی ارزش قایل نیستن
 • سقراط حکیم ۱۰:۱۱ - ۱۳۹۵/۰۶/۲۲
  0 0
  آقا بخدا من بی تقصیرم! تا حالا نه مدیر بودم نه وزیر و توی هیچ جلسه ای هم که واسه کشور هی تصمیم گرفته میشه تا حالا نبودم. من فقط و فقط یه شهروند درجه چندم هستم. آقا بخدا من بی تقصیرم!
 • سقراط حکیم ۱۰:۱۱ - ۱۳۹۵/۰۶/۲۲
  0 0
  آقا بخدا من بی تقصیرم! تا حالا نه مدیر بودم نه وزیر و توی هیچ جلسه ای هم که واسه کشور هی تصمیم گرفته میشه تا حالا نبودم. من فقط و فقط یه شهروند درجه چندم هستم. آقا بخدا من بی تقصیرم!
 • ۱۰:۴۸ - ۱۳۹۵/۰۶/۲۲
  0 0
  شما یه نگاهی به سابقه اعضای اصلاحات بکن بعد نظر بده
 • ۱۲:۴۴ - ۱۳۹۵/۰۶/۲۲
  0 0
  ممنون مشرق جان ممنون جناب ذوالنور ملت بیدارشیم بخدا گرایش و غلطیدن به دامان کدخدا جز ذلت هیچی نخواهد داشت این 3سال و نیم کم تجربه ای نبود
 • ۱۲:۵۵ - ۱۳۹۵/۰۶/۲۲
  0 0
  باباجان شماهم یک نگاهی به اعضای اصولگرا بکنید.این حرف شد .هم اصولگراوهم اصلاح طلب اعضای سالم وخوب دارند.وهم اصلاح طلبها اعضای بد دارندهم اصولگراها.احمدآقادرست میگویند.تامنافع باندوگروه واصلاح طلب واصولگراشددیگه هیچ کدوم حق نمیگن.تازه مگررهبری معظم انقلاب نفرمودندمن به این تقسیم بندی اعتقادندارم.پس اگرایشان قبول ندارندماهم نبایدقبول داشته باشیم.
 • ۱۳:۱۲ - ۱۳۹۵/۰۶/۲۲
  0 0
  حتی چنج میلیون هم خیلی زیاده. چه خبره.
 • ۱۳:۲۲ - ۱۳۹۵/۰۶/۲۲
  0 0
  بهترين گزينه براي رياست جمهوري جناب ذوالنور
 • ۱۶:۰۰ - ۱۳۹۵/۰۶/۲۲
  0 0
  شما بفرمایید کدام جریان همانند وابستگان به دولتهای خارجی عمل میکنند؟ منتشر کن
 • ۰۰:۴۳ - ۱۳۹۵/۰۶/۲۳
  0 0
  نداشتن تكنولوژي و ماشين آلات جديد سبب شده كارخانه ها تعطيل گردد كفش كلارك و ژوءيكس بجاي كفش ملي و بلا آمده است سامسونگ و ال جي بجاي ارج آمده است پارچه هاي تركيه بجاي بافندگي و ريسندگي ها آمده است و غيره .

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس